بیمه راستا پیشرفت اقتصادی را در بستری مطمئن تر فراهم می کند

به گزارش کاشیا، وزیر اقتصاد با اشاره به نقش مثبت صنعت بیمه بر اقتصاد کشور گفت: بیمه به عنوان یک مولفه اقتصادی در اقتصاد کشور، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هرچه ضریب نفوذ این صنعت افزایش یابد، اقتصاد کشور راستا پیشرفت را در بستر مطمئن تری طی خواهد کرد.

بیمه راستا پیشرفت اقتصادی را در بستری مطمئن تر فراهم می کند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فرهاد دژپسند در پیامی به مناسبت 13 آذر ماه روز ملی بیمه با اشاره به نقش آفرینی صنعت بیمه در شرایط سخت تحریم ها، شیوع کرونا و نیز حوادث طبیعی سال های اخیر تاکید کرد: بیمه باید در ذهن مردم به عنوان پناهگاه امن و پشتیبان نهادینه شود، به نحوی که هر فردی در معرض نااطمینانی قرار گرفت، احساس کند یک پناه دارد و آن صنعت بیمه است.

وی ادامه داد: مردم بیمه را فقط بیمه های اجباری مانند شخص ثالث ندانند، بلکه برای هر کاری ابتدا به دنبال شناسایی بیمه نامه متناسب بوده تا ریسک خود را با صنعت بیمه پوشش دهند.

به گفته دژپسند، صنعت بیمه با طراحی و ارائه محصولات و خدمات نوآورانه برای واکنش سریع به رویدادهای فردی و گروهی به هنگام بروز زیان های اقتصادی، واگذاری و توزیع ریسک فعالیت ها، حفاظت از سرمایه ها، مشارکت در سیاست های اجتماعی، حفظ و تقویت زنجیره تولید، تزریق سرمایه به اقتصاد ملی، حمایت از ایجاد زیربناهای کشور، تسهیل ابداع و ابتکار و تسهیل تأمین اقتصادی، نقشی بی بدیل در حمایت از اقشار جامعه، فعالان اقتصادی، کسب و کارها و اقتصاد کشور ایفا می کند.

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه از سال 1397 جهش قابل توجهی را آغاز کرده است، افزود: اکنون شاهد نتایج مثبت آن هستیم و با تلاش های اجرا شده توسط خدمتگزاران مردم در صنعت بیمه اقدامات خوبی در زمینه الکترونیکی کردن و دیجیتالی کردن خدمات بیمه ای اجرا شده است.

دژپسند ادامه داد: همچنین سهم بیمه های غیردولتی با هدف کاهش ضریب تمرکز در این صنعت و همچنین ضریب نفوذ بیمه در سطح جامعه افزایش یافته و این ضریب از 2.4 درصد در سال 1397 به 2.5 درصد در سال 1398 ارتقا پیدا کرده است. پرتفوی بیمه ای در هفت ماهه سال جاری نیز به عدد 42.6 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 1397 به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

پوشش بیمه ای تمام ریسک های موجود در کشور در شرایط تحریم های سخت دشمنان، طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب و کار به دلیل اپیدمی و پاندمی برای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونا و همچنین ارایه خدمات بیمه ای در حوادث طبیعی سال های اخیر از جمله موارد نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است.

یقین دارم به ثمر نشستن تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، که با همکاری خوب مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و اینک مراحل نهایی خود را برای عملیاتی شدن طی می کند، پیشبرد بیمه هوشمند و ارتقای فرهنگ بیمه در جامعه، ارتقای بیش از پیش صنعت بیمه کشور را در پی خواهد داشت.

اینجانب در 13 آذرماه، روز ملی بیمه، فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تبریک این روز به همه فعالان، ذینفعان و متخصصان شبکه بیمه ای کشور، از تلاش های دلسوزانه آنان که نقش بی بدیلی در دستاوردهای این صنعت راهبردی و ارائه خدمات شایان توجه به مردم داشته اند، تقدیر و تشکر می کنم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1353

به "بیمه راستا پیشرفت اقتصادی را در بستری مطمئن تر فراهم می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه راستا پیشرفت اقتصادی را در بستری مطمئن تر فراهم می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید