تنفس هوای سالم در مرکز

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، تهران (پانا) - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز(7 بهمن ماه) با رشد ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط قابل قبول مورد انتظار است.

تنفس هوای سالم در مرکز

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز(7 بهمن ماه) با رشد ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط قابل قبول مورد انتظار است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی غلظت ذرات معلق افزایش پیدا خواهد کرد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

در عین حال عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد. با تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه (7 بهمن ماه) همراه با بارش پراکنده در برخی ساعات، از اندازه غلظت ذرات معلق کاسته می شود و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها را به دنبال خواهد داشت.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز جمعه (8 بهمن ماه) و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، پیش بینی می شود که کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در شرایط قابل قبول قرار بگیرد. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه (8 بهمن ماه) سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 112 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 99 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1991

به "تنفس هوای سالم در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای سالم در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید