تهیه قانون اداری مالی ویژه برای فرهنگیان

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به لزوم تدوین و تصویب قانون خاص اداری مالی برای فرهنگیان گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری محاسن خوبی دارد، اما ایراد اصلی آن این است که معلم را یک کارمند مشابه کارمندان سایر دستگاه ها دیده است.

تهیه قانون اداری مالی ویژه برای فرهنگیان

مهدی نوید ادهم در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ادغام دو زیرنظام مالی و منابع انسانی و تنظیم یک قانون خاص اداری مالی برای آموزش و پرورش اظهار کرد: زیرنظام منابع انسانی و اداری و مالی دو زیرنظام مستقل ذیل سند تحول بنیادین هستند که دارای هویت اند. این دو قانون در دو حوزه مختلف لازم الاجرا هستند.

وی اضافه کرد: این بحث مطرح است که با توجه به احکام دو زیرنظام، یک قانون خاص مالی اداری برای آموزش و پرورش بنویسیم که به تصویب مراجع ذیربط یعنی دولت و مجلس برسد و همه پدیده های مرتبط با فرهنگیان از جذب و نگهداشت تا اضافه کار و سایر پرداختی ها از مجاری این قانون بگذرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه شکل گیری این قانون مورد تایید ماست گفت: در زمان تنظیم این دو زیرنظام از معاونت توسعه مدیریت خواستیم این کار را انجام دهد که در دست آنالیز است.

نوید ادهم ادامه داد: قطعا قانون اداری مالی خاص آموزش و پرورش مترقی تر از قانون مدیریت خدمات کشوری است. قانون مدیریت خدمات کشوری محاسن خوبی دارد، اما ایراد اصلی آن این است که معلم را یک کارمند مشابه کارمندان سایر دستگاه ها دیده است، در حالی که طبق سند تحول بنیادین معلم کارمند نیست و اصلی ترین مولفه تعلیم و تربیت محسوب می گردد و باید نگاه آموزشی و تعلیم و تربیتی به آن داشت.

وی با اشاره به اینکه اساتید دانشگاه ذیل قانون مدیریت خدمات نیستند گفت: حقوق و مزایا، ساعت کار و رفت و آمد اساتید قوانین خود را دارد و فرض بر این است که هویت دانشگاه به استاد بستگی دارد. در آموزش و پرورش نیز معتقدیم هویت آموزش و پرورش ما به معلم وابسته است و می طلبد که قانون خاصی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهیه قانون اداری مالی ویژه برای فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه قانون اداری مالی ویژه برای فرهنگیان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید