جودوی ایران دوباره به دادگاه شکایت کرد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، بعد از مسابقات قهرمانی جهانی در ژاپن، جودو ایران با رأی صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی تعلیق دائم شد، به همین دلیل بلافاصله فدراسیون جودو کشورمان پرونده ای را در دادگاه حکمیت ورزش تشکیل داد و پس از فراز و نشیب های فراوان در نهایت دادگاه حکمیت ورزش رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، مبنی بر تعلیق نامحدود با قبول پیش شرط را ابطال و پرونده را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع نمود.

جودوی ایران دوباره به دادگاه شکایت کرد

بعد از اعلام رأی دادگاه حکمیت ورزش و برطرف تعلیق دائم، مسئولان فدراسیون جودو کشورمان رایزنی های فراوانی را انجام دادند تا اینکه تیم ملی جودو ایران توانست در فروردین ماه امسال در مسابقات جودو قهرمانی آسیا (قرقیزستان) شرکت نماید.

در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا ملاقات رسمی رئیس فدراسیون ایران با رئیس فدراسیون جهانی جودو انجام شد که ویزر مجدداً بر اجرای پیش شرط مشخص شده ای که مغایر با منشور المپیک بوده و قبلاً توسط دادگاه حکمیت ورزش باطل اعلام شده بود اصرار داشت. متأسفانه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی بدون دعوت از حضور نمایندگان ایران به 4 سال محرومیت جودو ایران رأی داد.

با توجه به تصمیمات اخیر فدراسیون جهانی، مسئولان فدراسیون جودو ایران طی هماهنگی های لازم و جلسات مشترک با مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مشاوره با وکلای مجرب ورزش به این نتیجه رسیدند که در فرصت باقی مانده برای احقاق حق قانونی جودو ایران بازهم در دادگاه حکمیت ورزش بر علیه این رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو که غیر منطبق با موازین حقوقی می باشد، پرونده ای تشکیل دهد

در پرونده شکایت قبلی دیپلماسی ورزشی ایران با شکستن رأی تعلیق نامحدود با پیش شرط ذکر شده از سوی فدراسیون جهانی و هجمه های تخریبی شبکه های معاند و افراد مغرض، پیروزی عظیمی را رقم زد. امید است با لطف خداوند و دعای خیر مردم شریف ایران بویژه جامعه عظیم جودو بتوانیم بار دیگر از مظلومیت جودو ایران دفاع نمائیم

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1653

به "جودوی ایران دوباره به دادگاه شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جودوی ایران دوباره به دادگاه شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید