سخت ترین بازگشت ژنرال آبی ها به استقلال

به گزارش کاشیا، قلعه نویی تا به حال بارها از استقلال رفته و بعدا به این تیم برگشته، اما حکایت این بار فرق دارد و او این مرتبه اگر برگردد، این رجعت از موضع ضعف و با کمترین پشتوانه مردمی خواهد بود.

سخت ترین بازگشت ژنرال آبی ها به استقلال

کاشیا - بهروز رسایلی: در روزهای تعطیلی فوتبال، بازار شایعه داغ تر از هر زمان دیگری شده است. یکی از این شایعات پررونق هم مربوط به بازگشت احتمالی امیر قلعه نویی روی نیمکت استقلال برای لیگ بیستم می شود. کار امیر در سپاهان نگرفته و بعید است او امسال هم بتواند به حسرت قهرمانی طلایی پوشان خاتمه بدهد. از سوی دیگر فرهاد مجیدی هم از شرایط استقلال به ستوه آمده و در این مدت بارها شایعه استعفای او مطرح شده است.

همین الان هم گفته می شود روابط مجیدی با مدیرعامل جدید یعنی سعادتمند چندان حسنه نیست. مجموعه این مسایل باعث می شود زمزمه بازگشت امیر روی نیمکت دلخواهش قوت بگیرد. قلعه نویی تا به حال بارها از استقلال رفته و بعدا به این تیم برگشته، اما حکایت این بار فرق دارد و او این مرتبه اگر برشود، این رجعت از موضع ضعف و با کمترین پشتوانه مردمی خواهد بود.

  • قبلا با قهرمانی می رفت

امیر قلعه نویی اولین بار در چند بازی خاتمهی جام حذفی سال 81 هدایت استقلال را به عنوان سرمربی موقت بر عهده گرفت و تیم را به مقام قهرمانی رساند. پس از آن برای لیگ دوم دستیار رولند کخ شد که بعد از مدتی کوتاهی با او به اختلاف خورد و رفت. این یعنی او در آن زمان به عنوان سرمربی با قهرمانی استقلال را ترک کرد و البته بعدا در ابتدای لیگ سوم روی نیمکت آبی ها برگشت. این بار امیر برنامه سه ساله معروفش را داد و در خاتمه لیگ پنجم استقلال را قهرمان کرد. پس از آن سرمربی تیم ملی شد، بعنی باز هم با قهرمانی از استقلال رفت.

بازگشت بعدی ابتدای لیگ هشتم بود. او این بار از مس کرمان به جمع آبی پوشان پایتخت برگشت و همان سال تیم را قهرمان کرد، اما در پی اختلاف نظر با واعظ آشتیانی جدا شد و به سپاهان و تراکتور رفت؛ جایی که تیم اصفهانی را دو سال پیاپی قهرمان کرد و نخستین سهمیه آسیایی تاریخ تیم تبریزی را هم به دست آورد. بعد دوباره نوبت بازگشت به استقلال شد و اگرچه او در لیگ دوازدهم مجددا این تیم را قهرمان کرد، اما سیر نزولی اش از همین جا آغاز شد. قلعه نویی در لیگ های سیزدهم و چهاردهم روی نیمکت استقلال باقی ماند، اما به ترتیب با آبی پوشان به مقام های پنجم و ششم دست یافت. این آخرین خروج قلعه از استقلال بود و البته اولین مرتبه که او این تیم را در سیمای قهرمان ترک نمی کرد. همین مساله از شکوه بازگشت احتمالی او به شکل چشمگیری کم می کند. او دیگر در خیال آبی ها ناجی همیشگی نیست.

  • طعم خوش سرمربی خارجی

یکی دیگر از موانع بازگشت قلعه نویی به استقلال این است که هواداران در این چند سال طعم خوش کار با مربیان خارجی را چشیدند. از آغاز لیگ برتر، استقلال یکی از تیم هایی بود که به ندرت تن به استفاده از مربی خارجی می داد و تا سال ها همان دوره حضور رولند کخ، تنها مقطع استفاده این تیم از کادر غیر ایرانی بود.

اما در این سال ها وینفرد شفر و مخصوصا آندرا استراماچونی نگاه بخش زیادی از هواداران استقلال را تغییر دادند و حالا سخت است به آنها بقبولانی به مربیان قدیمی ایرانی اعتماد کنند. شاید قلعه نویی به حرمت جام هایی که آورده در بدو ورود به نیمکت آبی ها مورد استقبال قرار بگیرد، اما هر بار در بزنگاه ها با یکی مثل استراماچونی مقایسه خواهد شد؛ آنچه کارش را بی اندازه سخت می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 943

به "سخت ترین بازگشت ژنرال آبی ها به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخت ترین بازگشت ژنرال آبی ها به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید