مسافران کاتای تیمی و انفرادی مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا تعیین شدند

به گزارش کاشیا، با برگزاری رقابت های انتخابی کاتا نفرات برگزیده برای حضور در مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا تعیین شدند.

مسافران کاتای تیمی و انفرادی مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا تعیین شدند

به گزارش کاشیا، رقابت های انتخابی کاتای انفرادی و تیمی مردان و بانوان امروز (پنجشنبه) با قضاوت داوران فدراسیون جهانی در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار گردید.

در کاتای تیمی مردان، تیم اراک با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون با مجموع 65.7 امتیاز به عنوان تیم برتر شناخته شد تا به عنوان نماینده کشورمان در رقابت های جهانی اسپانیا به میدان برود. تیم اراک امتیازات 18.9, 21.9 و 24.9 را در سه دور اجرای کاتا بدست آورد. تیم تهران با ترکیب امیربهادر تدین, سهیل ساجدیفر و امیریزدان تدین و تیم کرمان با ترکیب علیرضا ابوالحسنی، عباس حیاتیفر و حمیدرضا پوراعما دیگر تیم های حاضر در این مسابقه بودند که به ترتیب امتیازات 62.5 و 62.1 را بدست آوردند.

تیم اراک چندی پیش نیز در مسابقات دانشجویان جهان به عنوان سومی دست یافته بود.

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم تهران با ترکیب الناز تقی پور, نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده با مجموع 63.2 امتیاز به عنوان تیم برتر انتخاب و مسافر رقابت های جهانی اسپانیا شد. تیم تهران در نخستین کاتای خود ابتدا 18.3 امتیاز را بدست آورد, دور دوم 21 امتیاز کسب کرد و در دور سوم به 23.9 امتیاز دست یافت. تیم پریسا رحمانی, مائده نصیری پی و مهری یزدانی دیگر تیم حاضر در این مسابقه بود که در مجموع سه کاتا به امتیاز 61.3 رسید. تیم تهران در پیکارهای قهرمانی آسیا 2018 اردن به مدال برنز رسیده بود.

همچنین در کاتای انفرادی و در بخش مردان ابوالفضل شهرجردی در مجموع سه کاتا با کسب امتیاز 65.3 امتیاز به مقام اول دست یافت. علی زند هم در مجموع سه کاتا با 62.8 دوم شد و مهران قربانعلی پور با 62.2 امتیاز نفر سوم شناخته شد. شهرجردی در شرایطی به مقام اول رسید که برای نخستین بار خواهد بود که رقابت در تاتامی قهرمانی بزرگسالان را تجربه می نماید.نقره نوجوانان 2009 جهان در مراکش، برنز جوانان جهان 2011, طلای امیدهای آسیا 2014 مالزی، برنز بازی های کشورهای اسلامی 2017 آذربایجان و نقره دانشجویان جهان 2018 ژاپن، عناوین مهم این کاتاروی 24 ساله اراکی است. احمدرضا محمودی و جاوید بهمن جاه دیگر کاتاروهایی بودند که در این رقابت حضور داشتند و امیر بهادر تدین نیز از دور رقابت ها انصراف داد.

در کاتای انفرادی بانوان نیز فاطمه صادقی در مجموع کسب امتیاز 64.6 امتیاز به عنوان نفر برتر شناخته شد و نام خود را در لیست جهانی کاراته قرار داد. مهسا افسانه و نگین باقری نیز با امتیازات مشابه 62.2 امتیاز در ردیف بعدی قرار گرفتند. نقره جوانان جهانی 2015 اندونزی و طلا امیدهای آسیا 2016 قزاقستان از افتخارات باقری کاتاروی 19 ساله تهرانی است. بیست و چهارمین دوره رقابت های قهرمانی جهان اواسط آبان ماه امسال به میزبانی مادرید اسپانیا برگزار می گردد.

منبع: tn.ai
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 11

به "مسافران کاتای تیمی و انفرادی مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا تعیین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران کاتای تیمی و انفرادی مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا تعیین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید