نمایشگاه فناوری اینوتکس مجازی برگزار می گردد، ایجاد غرفه های مجازی

به گزارش کاشیا، نشست مجازی نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2020 با حضور مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور رئیس نهمین نمایشگاه اینوتکس و سجاد عباسی فشمی دبیر این نمایشگاه برگزار گردید.

نمایشگاه فناوری اینوتکس مجازی برگزار می گردد، ایجاد غرفه های مجازی

مهدی صفاری نیا در این نشست مجازی مطرح نمود: نمایشگاه اینوتکس منجر به ایجاد جامعه استارت آپی در کنار یکدیگر و در حوزه های مختلف می گردد.

وی با بیان اینکه این دوره از نمایشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می گردد، گفت: این شرایط فرصتی را ایجاد نموده که بتوانیم در عرصه بین المللی حضور پررنگ تری از سخنرانان خارجی داشته باشیم.

صفاری نیا با بیان اینکه شهرستان ها و استان های دیگر نیز می توانند به صورت مجازی در نمایشگاه حضور یابند، اضافه کرد: همچنین این نمایشگاه فرصتی را برای حضور بانوان فراهم می نماید.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه هزینه های حضور استارت آپ ها به این واسطه کاهش پیدا نموده است، گفت: استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان و فناوران می توانند محصولات خود را در این نمایشگاه به صورت مجازی در معرض نمایش قرار دهند.

صفاری نیا گفت: نشست های بین المللی نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار می گردد که می تواند زمینه همکاری های استارت آپ ها و شرکت ها را با کشورهای دیگر فراهم کند.

برگزاری اینوتکس2020 به صورت آنلاین

سجاد عباسی فشمی دبیر نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 در حاشیه این نشست مجازی مطرح نمود: تا به امروز طی 8 سال گذشته 40هزار بازدید از نمایشگاه، انجام و 148 قرار بین سرمایه گذاران و فناوران منعقد شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه سه هدف عمده دارد، گفت: سرمایه گذاری و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری، توسعه همکاری و مشارکت بین اجزای اکوسیستم نوآوری و افزایش شبکه سازی در اکوسیستم نوآوری از اهداف این نمایشگاه به شمار می رود.

عباسی فشمی با اشاره به رویدادهای اینوتکس 2020 اضافه کرد: کافه سرمایه، استیج، اینوجوان، سخنرانی ها، دورهمی های اینوتکس و ... از برنامه های رویداد اینوتکس 2020 به شمار می رود.

دبیر نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 با اشاره به زمان برگزاری نمایشگاه گفت: اینوتکس 2020 از 22 تا 25 مرداد ماه به صورت مجازی از ساعت 15 تا 21 برگزار می گردد. ثبت نام حضور فناوران در این دوره از نمایشگاه از امروز (دوشنبه) تا 20 مرداد ماه ادامه دارد و هر یک از شرکت ها و استارت آپ ها می توانند برای حضور، ثبت نام و غرفه مجازی خودشان را طراحی نمایند.

وی ادامه داد: قرار بود خرداد ماه این نمایشگاه در فضای 21هزار متری که دو برابر سال گذشته بود، برگزار گردد اما با توجه به شیوع کرونا، این نمایشگاه به تعویق افتاد و ما در صدد برآمدیم که یا به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در نیمه دوم سال نمایشگاه را برگزار کنیم؛ اما با توجه به اینکه پیک بعدی کرونا در نیمه دوم سال اتفاق می افتد، بنا را به برگزاری آنلاین در بستر وب گذاشتیم.

عباسی فشمی با تأکید بر اینکه البته یک بخش از این نمایشگاه به صورت حضوری است، گفت: فناورانی که متقاضی بخش حضوری هستند، می توانند در نمایشگاه دائمی حضور داشته باشند.

حضور بیش از هزار استارت آپ و شرکت دانش بنیان در این دوره از نمایشگاه

همچنین اکبر قنبرپور رئیس نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 در ادامه با بیان اینکه همه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در هر حوزه ای می توانند در این نمایشگاه حضور یابند، گفت: در سال های گذشته فناوران بیشتر محصولات خود را در بستر اینترنت و در حوزه فناوری اطلاعات ارائه می کردند که ما در صدد برآمدیم به فناورانی که محصولات فیزیکی غیر از این حوزه دارند، تخفیفی اعطا کنیم.

وی ادامه داد: اما اکنون حوزه فعالیت بسیاری از استارت آپ ها علاوه بر اینترنت، در حوزه های دیگر نیز وجود دارد و محصولات فیزیکی دارند.

رئیس نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 تأکید کرد: برآورد ما این است که بیش از 1000 شرکت و استارت آپ در این دوره از نمایشگاه حضور پیدا نمایند و محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهند.

قنبرپور با اشاره به قراردادهای فناوران در سال های گذشته در حاشیه نمایشگاه اینوتکس گفت: تعداد قراردادها به صورت کلی معین نیست و تنها توافقاتی بین سرمایه گذاران و فناوران در قالب یک قرارداد منعقد می گردد. بر این اساس، لزومی ندارد که پس از انعقاد قراردادی، آن شرکت به دبیرخانه اطلاع دهد اما در سال گذشته تا آنجایی که آگاه هستیم 10 قرارداد بین فناوران و سرمایه گذاران منعقد شده است.

وی با اشاره به حوزه استارت آپ ها در نمایشگاه اینوتکس اضافه کرد: درواقع حوزه استارت آپ ها مهم نیست بلکه مقوله نوآوری و محصول فناورانه آنها مهم است.

رئیس نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 با بیان اینکه بازار محصولات حوزه سلامت در حال گسترش است، گفت: در حال حاضر30 محصول در حوزه مقابله با کرونا در پارک فناوری پردیس ارائه شده که بازار خوبی هم دارد؛ شاید سال جاری تمرکز بسیاری از سرمایه گذاران به سمت این شرکت ها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1071

به "نمایشگاه فناوری اینوتکس مجازی برگزار می گردد، ایجاد غرفه های مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه فناوری اینوتکس مجازی برگزار می گردد، ایجاد غرفه های مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید