هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است؟

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به گزارش خبرنگاران، یکی از اعضای نظام مهندسی استان فارس معتقد است که به صورت طبیعی ناظر پروژه موظف است در صورتی که تخلفی طی مراحل ساخت ساختمان اتفاق بیفتد به شهرداری گزارش دهد و جلو پروژه را بگیرد.

هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است؟

وحیدی در گفت وگو با ایلنا و با طرح این سئوال که آیا ناظری که راسا از طریق مالک انتخاب شده و حقوق بگیر مالک پروژه است قدرت ایستادگی در برابر تخلفات احتمالی مالک را خواهد داشت؟ می گوید: به دلیل اینکه ناظر از طریق خود مالک انتخاب شده و یک رابطه مالی مستقیم بین طرفین ایجاد شده این فرصت جهت مالک ایجاد می شود تا ناظران ساختمان را تحت فشار قرار دهد تا در برابر تخلفات احتمالی سکوت کرده و فرایند معیوب ساختمان را تأیید کند.

وی ادامه می دهد: این رویه مذموم می تواند منجر به شکل گیری ساختمان های بزرگ اما فاقد استاندارد شود و احتمال ایجاد یک تراژدی شیبه به متروپل در چنین ساختمان هایی وجود خواهد داشت.

این طراح و ناظر تاسیسات ساختمان با بیان اینکه جامعه مهندسان افراد تحصیلکرده و پاکدستی هستند و بارها نسبت به این موارد هشدار داده و درخواست انتخاب ناظران در ساختمان های بزرگ به صورت سیستمی را داده اند، می گوید: متاسفانه افراد ذینفع مانع از اصلاح این رویه شده اند؛ حادثه متروپل می تواند زنگ خطر بزرگی برای مسئولان شهرداری شیراز باشد که ساختار انتخاب ناظران در ساختمان های بزرگ را اصلاح کنندتا بتوان با نظارت بهتر بر فرایند ساختمان های بلند مرتبه از حوادث احتمالی در آینده جلوگیری شود.

هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است

رئیس مجمع کنندگان فارس با اشاره به اینکه امکان دارد سرنوشت بعضی از ساختمان های قدیمی در شیراز به ساختمان متروپل گره بخورد، می گوید: امکان دارد هتل آسمان در شیراز هم دچار اتفاقاتی مانند متروپل شود زیرا به نظر هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است و شباهت هایی بین این دو وجود دارد که اگر خدای نکرده این اتفاق در این هتل 17 طبقه رخ دهد بسیار بدتر از حادثه متروپل آبادان خواهد بود.

علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه در روزهای نخست ضابطه هتل آسمان شیراز 6 طبقه بود اما مالک این هتل رفته رفته با اضافه کردن دو طبقه آن را به حدود 17 طبقه رساند، تصریح می کند: در صورت بروز حادثه ای مانند آتش سوزی و یا زلزله در این هتل که در کوچه 12 متری واقع شده احتمال فاجعه ای بدتر از متروپل غیر ممکن نیست.

سکوت مسئولان فارس در رابطه با هتل آسمان جای ابهام دارد

رئیس مجمع کنندگان فارس با اشاره به اینکه سکوت مسئولان فارس در رابطه با هتل آسمان جای ابهام دارد، خاطرنشان می کند: زمانی که بنده شهردار شیراز بودم دادگستری رأی به تخریب داد اما زمانی که به عنوان شهردار اقدام به اجرای رای کردیم متوجه شدیم که این ساختمان بر سر مردم و مدرسه های اطراف ریزش می کند که اقدام به توقف رای کردیم ؛ در نهایت مقرر شد که مالک اقدام به حذف ساخت و سازها بر پروانه و تخریب 650 متر از این هتل کند اما این امر تا کنون اجرایی نشده است.

کننده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه پس از اجرا نشدن رای، مالک هتل آسمان دوباره اقدام به ساخت و ساز کرد، می گوید: اتمام و به بهره برداری رسیدن پروژه هایی مانند هتل آسمان به ظاهر مناسب سرمایه گذاری است اما نباید فراموش کرد که این پروژه در آینده ای نه چندان دور با مشکل روبرو خواهد شد.

پروانه هتل آسمان هم به صورت رانتی صادر شد

رئیس مجمع کنندگان فارس با بیان اینکه متاسفانه پروانه هتل آسمان شیراز هم به صورت رانتی صادر شد، بیان می کند: قطعا صدور پروانه هتل در مرکز شهر و با این تعداد طبقات به راحتی امکان پذیر نیست. صدور این پروانه به مالک هتل آسمان بسی جای تعجب و ابهام دارد.

کننده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه شوربختانه در حال حاضر شهرداری، شورای شهر موضوع هتل آسمان را دنبال نمی کند، یادآور می شود: در صورتی که این اتفاق برای چنین ساختمان هایی رخ دهد مسئولان با هزینه کردن از پول بیت المال اقدام به رفع و رجوع کردن مشکل می کنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2087

به "هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل آسمان شیراز متروپل دیگری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید