پروتز های مورد استفاده توسط جراحان پلاستیک قابل ردیابی است، بیماران نگران کیفیت نباشند

به گزارش کاشیا، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به اینکه پروتز مورد نیاز در جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق شماره سریال و مشخصات در وب سایت شرکت سازنده قابل ردیابی است، گفت: بیماران نگرانی در مورد کیفیت این پروتز ها نداشته باشند.

پروتز های مورد استفاده توسط جراحان پلاستیک قابل ردیابی است، بیماران نگران کیفیت نباشند

به گزارش گروه اجتماعی کاشیا، حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در ارتباط با موضوع توریسم درمانی گفت: شرایط پزشکی کشور به لحاظ علمی سبب شده که بیماران سایر کشور ها از منطقه و حتی از نقاط دور دست دنیا به ایران سفر کنند و از حوزه پزشکی در ایران بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور می کنند بیماران از سایر نقاط دنیا تنها به دلیل ارزان بودن خدمات پزشکی به ایران می آیند، گفت: این موضوع تصور اشتباه است چرا که بسیاری از کشور ها خدمات ارزان تر در حوزه پزشکی ارائه می دهند، ولی بیماران به دلیل اینکه به لحاظ علمی پزشکی آن ها قوی نیست یا امکانات مراکز جراحی ضعیف و گاهی غیر استریل است، اعتماد نکرده و مایل نیستند به کشور آن ها برای درمان سفر کنند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران وی ادامه داد: در سال های اخیر اقداماتی برای ساماندهی توریست های درمانی از طریق وزارت بهداشت آغاز شده و به تدریج برنامه ها به صورت مدون و جامع پیش می رود به طوری که امیدواریم به زودی حوزه توریسم درمانی از کنترل و اداره توسط مترجمین یا موسسات غیر استاندارد به طور کامل خارج شده و تنها با نظارت وزارت بهداشت انجام پذیرد.

دکتر باطنی در پاسخ به این سوال که تحریم های دشمنان چه تاثیری در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی داشته است و آیا با کمبود دارو در این حوزه روبرو هستید، بیان کرد: رشته کاری جراحی پلاستیک و زیبایی وابستگی زیادی با جنبه دارو های دچار کمبود ندارد، ولی تجهیزات و وسایلی مانند ایمپلنت، پروتز و محصولات زیبایی با تغییر نوسانات ارزی افزایش قیمت یافته و گاهی محصولات با کمبود روبرو شده و واردات به سهولت انجام نمی گیرد.

وی گفت: وسایل مورد نیاز توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک از برند های مختلف تهیه می شود که بسته به شرکت تولید و توزیع کننده و پخش قیمت آن ها متفاوت است، ولی همه این تجهیزات و وسایل دارای کیفیت مناسب بوده و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بیان کرد: غالب وسایل و تجهیزات مورد نیاز جراحی پلاستیک و زیبایی مانند ایمپلنت و پروتز ورود مسافری یا چمدانی ندارند چرا که مرجع این وسایل شناخته شده است و همه آن ها شماره سریال دارد که در وب سایت شرکت سازنده و توزیع کننده قابل ردیابی است بنابراین هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

باطنی گفت: بیماران می توانند با استفاده از این شماره سریال و مشخصات، پروتز و وسیله مورد استفاده شده در بدن خود را ردیابی کنند و از کیفیت آن مطمئن شوند چرا که پروتز های قابل استفاده در جراحی های پلاستیک و زیبایی با برخی از پروتز های سایر جراحی ها متفاوت است و بیمار در تهیه آن نقش مستقیمی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 610

به "پروتز های مورد استفاده توسط جراحان پلاستیک قابل ردیابی است، بیماران نگران کیفیت نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتز های مورد استفاده توسط جراحان پلاستیک قابل ردیابی است، بیماران نگران کیفیت نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید