پنجمین پرواز بالگرد نبوغ با موفقیت انجام شد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، بالگرد نبوغ در روز آدینه هفتم مه (17 اردیبهشت) پنجمین پرواز خود را با موفقیت به سرانجام رساند.

پنجمین پرواز بالگرد نبوغ با موفقیت انجام شد

بالگرد نبوغ در ساعت 3:26 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(11:56 شب به وقت تهران) از دهانه جزرو برخاست و پنج متر اوج گرفت سپس مسیری 129 متری را به سمت جنوب طی کرد.

اما برخلاف چهار سفر پیشین، این سفر یک طرفه بود و نبوغ پس از آن که به مقصد جدید خود رسید پنج متر بالاتر رفت و به ارتفاع 10 متری یعنی دو برابر میزانی که تا پیش از این در مریخ اوج گرفته بود رسید و از آن جا چندین عکس ثبت کرد و پس از آن در مکان جدیدی فرود آمد. این سفر 108 ثانیه به طول انجامید.

سفرهای نبوغ قرار بود پس از پنج پرواز و گذشت 30 روز به سرانجام برسد اما عملکرد این بالگرد به اندازه ای خوب بود که این ماموریت را تمدید کرد.

عکس های تهیه شده توسط نبوغ به گروه یاری می نماید تا مسیرهای مناسب تری برای اکتشاف و یافتن سنگ های قابل توجه توسط مریخ نورد استقامت انتخاب نمایند.

نبوغ و مریخ نورد استقامت باید در فاصله ای نزدیک به هم قرار بگیرند زیرا نبوغ به تنهایی نمی تواند اطلاعات را به زمین مخابره کند.

باب بالارام(Bob Balaram) مهندس اصلی بالگرد نبوغ در مرکز پیشرانه جت ناسا می گوید: احتمالا طی هفته های آینده دو پرواز دیگر نیز انجام دهیم و سپس آژانس فضایی عملکرد ما را آنالیز خواهد نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1658

به "پنجمین پرواز بالگرد نبوغ با موفقیت انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین پرواز بالگرد نبوغ با موفقیت انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید