10 بازیگر که بیشتر برای ایفای یک نقش محبوب تلویزیونی شناخته می شوند

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، بسیاری از بازیگران در طول دوران فعالیت حرفه ای خود در نقش های زیادی ظاهر می شوند، اما بیشتر آن ها تنها به خاطر یکی از این نقش ها در یاد و خاطره ها باقی می مانند.

10 بازیگر که بیشتر برای ایفای یک نقش محبوب تلویزیونی شناخته می شوند

برای مثال با توجه به محبوبیت مجموعه بازی تاج و تخت قرار است اسپین آف ها و دنباله های زیادی برای آن ساخته گردد که یکی از این سریال ها قطعا اسپین آف جان اسنو خواهد بود. به نظر می رسد کیت هرینگتون نمی تواند نقش مشهور خود یعنی جان اسنو را به این راحتی ها کنار بگذارد.

اما گاهی اوقات بازیگران باید مراقب باشند، چرا که ممکن است سال ها صرفا برای ایفای همین نقش شناخته شوند. حتی بازیگرانی را می شناسیم که دوران حرفه ای شان بسیار پربار بوده، اما هنوز هم مخاطبان، آن ها را به علت یکی از نقش های خاطره انگیزشان به یاد می آورند.

1. مت له بلانک در نقش جویی

جویی یکی از خنده دارترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های تلویزیونی بود و نبوغ و طبیعت کودک مانندش او را دوست داشتنی تر می کرد، در حالی که مهارت های ارتباطی بالایی داشت و در کل می توان او را کاراکتری منحصربه فرد دانست. یکی از مهم ترین دیالوگ هایی که او همواره بر زبان می آورد چطوری و چیکار می کنی؟ بود.

یکی از کاربران ردیت می گوید مت له بلانک همواره برای من به عنوان جویی باقی خواهد ماند و هیچ چیز نمی تواند این موضوع را عوض کند. حتی وقتی نام اصلی اش را به خاطر نمی آورم او را جویی خطاب می کنم. به نظر می رسد این امر به این خاطر است که له بلانک نقش خود را خیلی خوب بازی کرد و همین موضوع باعث شد که مخاطبان بتوانند با این کاراکتر ارتباط برقرار نمایند.

2. جیم پارسونز در نقش شلدون

یکی از کاربران وب سایت ردیت با تعجب می پرسد یعنی واقعا شلدون کوپر نام دیگری هم دارد؟ بله این طور به نظر می رسد که خیلی ها پارسونز را به خاطر ایفای نقش شلدون کوپر می شناسند و فکر می نمایند نام واقعی او همین است. در واقع او توانست یک کاراکتر ماندگار را از خود به جای بگذارد، نه فقط کاراکتری که برترین شخصیت سریال بود. بنابراین بعید به نظر می رسد که او بتواند در آینده در نقشی بازی کند که جای شلدون را در کارنامه کاری اش بگیرد.

او در بیگ بنگ تئوری نقش شلدون را به زیبایی ایفا کرد و توانست برای ایفای این نقش، جایزه امی و گلدن گلوب را از آن خود کند. بنابراین در ادامه هر کاری کند و در هر نقشی که ظاهر گردد همه او را به نام شلدون می شناسند.

3. کالیستا فلوکهارت در نقش الی مک بیل

کالیستا فلوکهارت سریال آلی مک بیل را ترک کرد زیرا همه او را به این نام صدا می زدند. یکی از کاربران ردیت در این خصوص گفت واقعا سخت است که دیگر کسی نام واقعی شما را به خاطر نیاورد. الی مک بیل یکی از سریال های فوق العاده محبوب بود، بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که مخاطبان، بازیگران سریال را به نام های شخصیت های سریال بشناسند.

گاهی اوقات به راحتی می توان فراموش کرد که بازیگران فقط بازیگر هستند و دارند نقش بازی می نمایند. در هر صورت، فلوکهارت نقش های موفقی را در سریال برادران و خواهران و سوپرگرل ایفا کرد. اما در نهایت همه او را به خاطر ایفای نقشش در سریال الی مک بیل می شناسند.

4. استیو کارل در نقش مایکل اسکات

اداره یکی از برترین سریال های کمدی ای است که تا به امروز ساخته شده و قطعا هیچ کس نمی تواند خلاف این موضوع را ثابت کند. تعداد اندکی از شخصیت های کمدی می توانند به مقدار مایکل اسکات افسانه ای محبوب شوند بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که هواداران نتوانند بین او و بازیگری که به ایفای این نقش پرداخته تمایز قایل شوند.

بنابراین مهم نیست که استیو کارل تا چه در حد در عرصه بازیگری تبحر دارد زیرا قطعا تا خاتمه عمر حرفه کاری اش همه او را به خاطر ایفای این نقش می شناسند. یکی از کاربران ردیت گفته که استیو کارل همواره برای من به عنوان مایکل اسکات باقی خواهد ماند. من فاکس کچر را ندیده ام و مطمئن نیستم که ببینم زیرا هر بار که تریلرش را دیدن می کنم، فکر می کنم این مایکل اسکات است که دارد نقش دیگری را بازی می کنم.

5. جیمز گاندولفینی در نقش تونی سوپرانو

سوپرانوها یک کمدی تمام عیار بود که تا به امروز توانسته محبوبیت خود را در نزد مخاطبان حفظ کند. جیمز گاندولفینی نقش تونی سوپرانو را به قدری زیبا بازی کرد که حتی تصور اینکه او را در نقش دیگری ببینیم سخت است. یکی از کاربران ردیت در این خصوص گفته جیمز گاندولفینی برای همواره برایم تونی سوپرانو خواهد بود.

این احتمال بسیار کم است که کس دیگری بتواند این شخصیت را بهتر از او بازی کند. بنابراین همین موضوع باعث شده که بیشتر هواداران سریال سوپرانوها جیمز را به نام تونی بشناسند و واقعا می توان آن ها را درک کرد زیرا کمتر بازیگری می تواند نقشش را به این خوبی ایفا نماید.

6. سارا میشل گلر در نقش بافی سامرز

یکی از کاربران ردیت گفته که از نظر او سارا میشل گلر همواره همان بافی خواهد بود. در واقع سریالی که سارا در آن به ایفای نقش پرداخت سریالی بود که بسیاری از کاربران ردیت با آن بزرگ شده اند. بنابراین تعداد اندکی از آن ها قادرند میشل را به خاطر ایفای نقش های دیگر به یاد بیاورند.

بنابراین گلر ممکن است در اسکوبی دو نقش خود را به زیبایی ایفا نموده باشد و حتی نقش یک هیولای ثروتمند، شیطان صفت و تبهکار را در مقاصد بی رحمانه بر عهده گرفته باشد، اما برای بیشتر مردم، او همواره بافی خواهد بود. بسیاری از مخاطبان همواره او را همان دختر دمدمی مزاجی می بینند که گویی غم جهان بر روی شانه هایش سنگینی می نماید.

7. کیت هرینگتون در نقش جان اسنو

یکی از کاربران ردیت گفته که کیت هرینگتون بهتر است برود و نام خود را به جان اسنو تغییر دهد زیرا ما دیگر هرگز به او کیت هرینگتون نمی گوییم. از آنجایی که کیت بعد از خاتمه سریال بازی تاج و تخت دست به استایلش نزده می توان به مخاطبان حق داد که هنوز او را با همین نام صدا نمایند. به علاوه او در این خصوص تنها نیست زیرا بسیاری دیگر از بازیگران سریال بازی تاج و تخت هم به سرنوشت مشابهی مبتلا شده اند، حتی با وجود اینکه بسیاری از آن ها پیش تر جزو بازیگران شناخته شده بودند.

با این حال، کیت ممکن است علت خوبی برای حفظ استایل جان اسنو داشته باشد. بر اساس گزارش هایی که به گوش رسیده، او قرار است در اسپین آفی به ایفای نقش بپردازد که برای همین شخصیت مهیا شده و بنابراین ممکن است به این علت ظاهر جان اسنو را برای خود برگزیده باشد.

8. لئونارد نیموی در نقش اسپاک

یکی از کاربران ردیت گفته که لئونارد سال ها پیش دست نوشته ای به نام من اسپاک نیستم نوشته تا به همگان نشان دهد که چگونه این نقش هر جایی که می رود همراهش است و به حرفه کاری او آسیب زده است. این اتفاق معمولا برای بازیگرانی روی می دهد که در یکی از نقش های خود بیش از حد خوب ظاهر شده اند و همین موضوع باعث شده که دیگر مخاطبان نتوانند دیگر نقش های آن ها را به یاد بیاورند.

خوشبختانه نیموی، بعدها در پیشتازان فضا هم به ایفای نقش پرداخت و دست نوشته دیگری به نام من اسپاک هستم نوشت و در آن به ابعاد وسیع این موضوع پرداخت که چگونه یک فرنچایز علمی-تخیلی توانسته بر زندگی او و سایر بازیگران تاثیر مثبتی بگذارد. هر چند از بعضی جهات هنوز هم بسیاری نیموی را به خاطر بازی در نقش اسپاک می شناسند که شاید چندان برایش خوشایند نباشد.

9. روآن اتکینسون در نقش مستر بین

یکی از کاربران ردیت گفته روآن اتکینسون در هر نقشی که بازی کند من فقط او را به شکل مستر بین می بینم. همین و بس. علی رغم زندگی حرفه ای بی نظیر این بازیگر که شامل فیلم هایی مانند در واقع عشق و جانی بریتیش است، بسیاری از مخاطبان هنوز که هنوز است او را به نام مستر بین صدا می زنند.

مستر بین یک سریال تلویزیونی کلاسیک بود که نسل های زیادی را خنداند زیرا حالات چهره این کاراکتر به گونه ای بود که به راحتی نمی توان فراموششان کرد. علاوه بر سریال اصلی، یک انیمیشن و دو فیلم هم در خصوص مستر بین ساخته شده که دیدنی همه آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

10. نیک آفرمن در نقش ران سوانسون

یکی از کاربران ردیت در رابطه با نیک آفرمن گفته که من او را در یک تبلیغ دیدم و او سبیل نداشت و در آن لحظه تمام جهان روی سرم خراب شد. یکی دیگر از کاربران ردیت می گوید هر زمانی که نیک بدون سبیل بر روی صفحه تلویزیون ظاهر گردد گویی چیزی اشتباه پیش می رود. کاراکتر ران سوانسون در سریال پارک ها و تفریحات نقشی فوق العاده مجذوب کننده و خنده دار را بر عهده داشت و بسیاری از مردم هرگز نتوانستند این کاراکتر را فراموش نمایند.

نیک نقش ران را خیلی خوب بازی کرد، بنابراین به احتمال زیاد این شخصیتی است که همواره با او خواهد بود. حالا هر چقدر که او در نقش های دیگر خوش بدرخشد. ران سوانسون یکی از افتخارات این بازیگر است که برای یک مدت طولانی همه او را به خاطر همین کاراکتر به یاد خواهند آورد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2152

به "10 بازیگر که بیشتر برای ایفای یک نقش محبوب تلویزیونی شناخته می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بازیگر که بیشتر برای ایفای یک نقش محبوب تلویزیونی شناخته می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید