زور فیلم های کمدی و موزیکال هم به یک مکان ساکت 2 نرسید (باکس آفیس هفته)

به گزارش کاشیا، فیلم یک مکان ساکت 2 این هفته در صدر جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا قرار گرفته و فیلم درام موزیکال در هایتس (In the Heights) با عملکردی پایین تر از انتظارات به صندلی دوم بسنده نموده است.

زور فیلم های کمدی و موزیکال هم به یک مکان ساکت 2 نرسید (باکس آفیس هفته)

در ماه های اخیر فیلم های ترسناک با استقبال خوبی از جانب سینمادوستان روبرو شده اند. یک مکان ساکت 2 در حال شکستن رکوردهای فروش از زمان آغاز دنیاگیری کروناویروس است و فیلم های احضار 3 و مارپیچ هم عملکرد قابل قبولی در گیشه داشته اند. حالا برادران وارنر با فیلم در هایتس شانس درام موزیکال ها در گیشه را امتحان نموده که با نتیجه رضایت بخشی روبرو نشده است. این فیلم مهم ترین اثر موزیکال اکران شده از زمان شیوع کروناویروس است و انتظار داشتیم در نخستین آخر هفته اکران اش به فروشی در حدود 20 میلیون دلار دست پیدا کند، اما اینطور که پیداست به خاطر پخش همزمان فیلم های برادران وارنر در کنار سالن های سینما به وسیله سرویس HBO Max، سینمادوستان ترجیح می دهند در خانه به تماشای این فیلم ها بنشینند.

فیلم یک مکان ساکت 2 در آخر هفته منتهی به 13 ژوئن (24 خرداد) توانسته با نمایش در 3515 سالن 11.6 میلیون دلار بفروشد و با یک پله صعود در قیاس با هفته گذشته به صدر جدول باکس آفیس برسد. شایان ذکر است میزان فروش این فیلم ترسناک در آخر هفته گذشته، نسبت به هفته قبل 39 درصد کاهش یافته، اما به خاطر افت شدید فروش احضار 3 اثر جدید کرازینسکی صدرنشین شده است. باکس آفیس موجو رقم فروش فیلم یک مکان ساکت 2 در بازارهای بین المللی و آمریکا را پس از 17 روز نمایش 108 و 90 میلیون دلار اعلام نموده است.

داستان فیلم یک مکان ساکت 2 کمی پس از اتفاقات فیلم نخست رقم می خورد و طی آن اِوِلین و لی به همراه فرزندانشان باید با وحشت دنیای بیرون روبه رو شوند و در سکوت برای بقا بجنگند. آن ها پا به دنیای ناشناخته ها می گذارند و خیلی زود می فهمند موجوداتی که با صوت شکار خود را می یابند، تنها تهدید پیش رویشان نیستند. همچنین در بخش هایی از فیلم هم نگاهی به روزهای آغازین تسخیر کره زمین توسط هیولاهای وحشتناک حاضر در اثر و چگونگی نخستین برخورد انسان ها با این موجودات ترسناک انداخته می شود.

تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 71 و 28 آنالیز امتیاز 93 از 100 و 73 از 100 برای این فیلم ثبت شده است که نشان می دهد با فیلم ترسناک قابل تأملی روبرو هستیم. ریچارد اسکات لارسون منتقد اسلنت در بخشی از نقد خود برای یک مکان ساکت 2 آورده است: وقتی اهمیت خانواده و میراث باعث ایجاد تنش در فیلم می شود، کرازینسکی در منطقه امن خود قرار می گیرد. در فیلم توجه ویژه ای به بچه ها خانواده شده است و در چند صحنه با گرفتار شدن آن ها با پویایی و هوشمندی تعلیق و هیجان ایجاد می شود. برخلاف بسیاری از فیلم های ترسناک که در اغلب دقایق به طور آشکار دشمن اصلی و پلید داستان را به ما نشان می دهند، در یک مکان ساکت 2 در بعضی سکانس ها نشانه واضحی از هیولاهای فیلم به چشم نمی خورد و همین باعث می شود بیننده مدام به دنبال نشانه بصری یا صوتی از آن ها بشود و ترسی عمیق وجود او را فرا بگیرد.

فیلم در هایتس به کارگردانی جان ام. چو با بازی کوری هاکینز، لسلی گریس و دافنه رابین-وگا ناکام عظیم این هفته است. در هایتس با نمایش در 3456 هزار سالن در آمریکا 11.4 میلیون دلار فروخته است. داستان این فیلم طی سه روز در محله لاتین واشینگتن هایتس در نیویورک رخ می دهد و به زندگی صاحب یک خواربارفروشی می پردازد که درباره بستن مغازه اش و بازنشسته شدن در جمهوری دومینیکن بعد از به ارث رسیدن مبلغ قابل توجهی به او، احساسات متناقضی دارد.

تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 231 و 50 آنالیز امتیاز 97 از 100 و 85 از 100 برای در هایتس به ثبت رسیده است. برایان لوری منتقد CNN در بخشی از نوشته خود درباره این فیلم آورده است: عظیم و پرجنب وجوش، در هایتس تمام ویژگی های یک فیلم مفرح تابستانی را دارد و در آن حساسیت های لین-منوئل میرندا و صحنه های پرزرق و برق کارگردان آسیایی های خرپول به چشم می خورد.

پیتر خرگوشه 2: فراری (Peter Rabbit 2: The Runaway) دیگر فیلم تازه وارد جدول این هفته بوده که 10.4 میلیون دلار فروخته و در صندلی سوم قرار گرفته است. این فیلم دنباله ای برای پیتر خرگوشه به شمار می رود که در سال 2018 با بودجه ای 50 میلیون دلاری به فروشی بالغ بر 220 میلیون دلار دست یافت. اکران پیتر خرگوشه 2: فراری در کشورهای اروپایی و آسیایی از چند هفته قبل آغاز شده و این فیلم کمدی و ماجراجویی به کارگردانی ویل گلوک تا به این ساعت در بازارهای بین المللی 57.9 میلیون دلار فروخته که تقریبا نیمی از آن مربوط به استرالیا و انگلستان است.

در دنباله پیتر خرگوشه توماس و بیا ازدواج نموده اند و همراه با پیتر و خانواده خرگوشی اش زندگی می نمایند. پیتر که از زندگی در باغ خسته شده، به یک شهر عظیم می رود تا تجربه های جدیدی کسب کند، اما در این راه او با شخصیت های شرور داستان برخورد می نماید و تمام خانواده را به میان یک ماجرای نفسگیر باز می کشاند.

تا به این ساعت برای پیتر خرگوشه 2: فراری در متاکریتیک، IMDB و راتن تومیتوز به ترتیب امتیاز 44 از 100، 63 از 100 و 66 از 100 ثبت شده که نشان می دهد فیلم جدید ویل گلوک در نظر سینمادوستان و منتقدان از کیفیتی نزدیک به فیلم قبلی برخوردار است. ایان فریر از مجله امپایر در یادداشت خود برای این فیلم آورده: اثر جدید ویل گلوک به خوبی پدینگتون 2 نیست، اما پیتر خرگوشه 2 به لطف شوخ طبعی هایش در نیمه دوم اش قابل قبول ظاهر می شود. یک بار دیگر شاهد تصویرگری داستان محبوب بیترکس پاتر در سینما هستیم.

فیلم احضار 3 با اسم کامل احضار: شیطان مرا وادار کرد در دومین هفته اکرانش در آمریکا 10.02 میلیون دلار فروخته و به مکان چهار جدول رسیده است. ادامه ماجراجویی های شیطانی اد و لورین وارن در اروپا و بعضی کشورهای آسیایی و آفریقایی هم تا به امروز 68 میلیون دلار فروخته تا بتوانیم عملکرد فیلم جدید مایکل چاوز در باکس آفیس را با توجه به دنیاگیری کروناویروس پیروز ارزیابی کنیم. این فیلم هم اکنون به صورت آنلاین به وسیله سرویس HBO Max هم در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است و اگر برادران وارنر به جای اکران تیاتری و آنلاین به صورت هم زمان احضار 3 را تنها به سالن های سینما می آورد، میزان فروش اولیه آن در سراسر دنیا احتمالا از 150 میلیون دلار فراتر می رفت.

فیلم های احضار 1 و 2 توانستند علاوه بر پیروزیت تجاری رضایت عموم منتقدان و سینمادوستان را هم به دست بیاورند و به همین خاطر از نسخه های اصلی این مجموعه همواره به عنوان یکی از پیروز ترین فیلم های ترسناک سال های اخیر یاد می شود. فیلم های احضار 1 و احضار 2 در راتن تومیتوز به ترتیب امتیاز 86 از 100 و 80 از 100 را کسب نموده اند و در پایگاه متاکریتیک هم امتیاز 68 از 100 و 65 از 100 برای آن ها به ثبت رسیده است. عملکرد نسخه سوم در نظر منتقدان کمی ضعیف تر از دو فیلم قبلی بوده، اما برای یک فیلم ترسناک همچنان قابل قبول به نظر می رسد. امتیاز فیلم احضار 3 در راتن تومیتوز و متاکریتیک تا به این ساعت به ترتیب بر اساس 53 و 181 آنالیز 59 از 100 و 53 از 100 است.

داستان این فیلم بر اساس پرونده جنایی معروف شیطان مرا وادار کرد ساخته شده و به زندگی خانواده ای به اسم گِلاتزِل و جوانی با نام آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می نماید تحت سلطه شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری بود که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را عنوان کرد.

اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال 1981 میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب خانه آرن چاین جانسون به دست وی بازمی شود. پیش از این اتفاق خانواده گلاتزل که در همسایگی جانسون زندگی می کردند، ادعا نموده بودند پسر 11 ساله ا شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون هم پس از کشتن صاحب خانه اش مدعی شده تحت تأثیر شیطان بوده و حتی خاطره ای از ارتکاب قتل در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در کوشش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر بعضی مضحک بود و انتها آرن چاین جانسون به 10 تا 20 سال زندان محکوم شد.

تیم روبی منتقد تلگراف در بخشی از نقد خود برای فیلم احضار 3 آورده: مایکل چاوز خود را به عنوان یک جانشین زیرک (برای جیمز وان) نشان می دهد. او بیننده را وا می دارد تا به تماشای اثری با یک فیلم نامه سرراست و قابل پیش بینی بنشیند که بازی بازیگران آن را می توان تا حدودی مناسب ارزیابی کرد و تعهد احضار 3 به الزامات آثار ترسناک هم قابل توجه است. هشتمین نسخه از سری فیلم های احضار به همان دنیا آشنا و شلوغ بازمی شود و با وجود مسائل فیلم نامه ای کماکان سرگرم نماینده است.

فیلم ماجراجویی و جنایی کروئلا به کارگردانی کریگ گیلسپی که بر اساس انیمیشن محبوب 101 سگ خالدار ساخته شده در سومین هفته اکرانش با 11.2 میلیون دلار فروش در صندلی چهارم قرار گرفته است. شایان ذکر است کروئلا علاوه بر سالن های سینما به وسیله سرویس آنلاین دیزنی پلاس هم در دسترس علاقه مندان قرار گرفته و اگر این چنین نمی شد احتمالا فیلم جدید اما استون فروش بهتری را تجربه می کرد.

مالیفیسنت ثابت کرد پرداختن از سویه ای جدید به انیمیشن های قدیمی و به خصوص شخصیت های منفی آن ها جذابیت بسیار زیادی دارد و می تواند برای بیشتر فیلم بین ها جالب توجه باشد؛ زیرا واکاوی ذات و زندگی شخصیت های شرور دنیای دیزنی به سینمادوستان فرصت می دهد که ضمن مرور خاطرات خوش دوران کودکی خود، از دریچه ای تازه به اتفاقات داستان نگاه نموده و شخصیت ها برایشان عمق بیشتری پیدا نمایند. به همین خاطر در کروئلا هم شاهد چنین رویه ای هستیم و دیزنی به سراغ زندگی کروئلا دِویل، دشمن اصلی 101 سگ خالدار رفته است. این شخصیت خبیث توله سگ ها را می سارق تا از پوست آن ها برای خز لباس هایش استفاده کند!

تا به این ساعت برای کروئلا در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب بر اساس 188 و 46 آنالیز امتیاز 74 از 100 و 61 از 100 به ثبت رسیده است. پیتر دبروژ از ورایتی در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: کریگ گیلسپی که چند سال قبل با فیلم من تونیا هستم خوش درخشید، شخصیت کروئلا را از آن حالت قابل پیش بینی در داستان 101 سگ خالدار نجات داده و با خلق اثری متمایز یکی از شرورترین شخصیت های دنیای دیزنی را با الگویی دور از انتظار و بدیع دوباره متولد نموده است.

دنباله انیمیشن محبوب اسپیریت: اسب سیمارون با نام اسپیریت رام نشده (Spirit Untamed) با 2.5 میلیون دلار فروش و دو رتبه تنزل در قیاس با هفته گذشته به مکان ششم جدول رضایت داده است. باکس آفیس موجو رقم فروش اسپیریت رام نشده در آمریکا و بازارهای بین المللی را تا به امروز 10.9 و 3.6 میلیون دلار اعلام نموده است.

این انیمیشن نسخه فرعی برای انیمیشن اصلی به شمار می رود که بر اساس داستان اسپیریت: سوارکار آزاد از نتفلیکس ساخته شده است. در این انیمیشن لاکی پرسکات از شهر محل زندگی خود به یک شهر کوچک مرزی نقل مکان می نماید و زندگی اش پس از آشنایی با یک اسب برای همواره دست خوش تغییر می شود.

فیلم درب بعدی خانه: ملاقات با سیاه پوستان 2 (The House Next Door: Meet the Blacks 2) توانسته این هفته با 1.06 میلیون دلار فروش خود را به جمع پرفروش ترین فیلم های در حال اکران در سینماهای آمریکا برساند. در خلاصه داستان رسمی درب بعدی خانه: ملاقات با سیاه پوستان 2 آمده: هنگامی که کارل بلک، نویسنده پرفروش و محبوب همراه با خانواده اش به خانه دوران کودکی خود نقل مکان می نماید، باید با همسایه های عجیب و غریبش متحد شود تا به جنگ یک دلال که ممکن است خون آشام باشد، بروند.

تا به این ساعت تنها 2 آنالیز قابل اعتنا برای این فیلم منتشر شده که هر دو نگاهی متوسط به آن دارند و در پایگاه آی ام دی بی نیز بر اساس کم تر از 100 رای امتیاز 57 از 100 برای درب بعدی خانه: ملاقات با سیاه پوستان 2 به ثبت رسیده است.

فیلم خشم مردانه با بازی جیسون استاتهام در ششمین هفته اکرانش با 615 هزار دلار فروش در مکان هشتم جدول قرار گرفته است. خشم مردانه بازسازی فیلم فرانسوی کامیون حمل پول محصول 2004 است و داستان مرد مرموزی را به تصویر می کشد که در یک شرکت حمل پول کار می نماید و هر هفته وظیفه دارد صدها میلیون دلار را با یک کامیون حمل پول، در سطح لس آنجلس جابه جا کند. از میان بازیگران این فیلم می توان به جیسون استاتهام، هولت مک کالانی، اسکات ایستوود و جفری داناوان اشاره نمود. فیلم خشم مردانه پس از 38 روز نمایش در سینماهای آمریکا و سایر کشورهای دنیا به ترتیب 25.9 و 100.7 میلیون دلار فروخته است.

امتیاز جدیدترین ساخته گای ریچی که او را بیشتر به خاطر قاپ زنی و شرلوک هولمز به خاطر می آوریم در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDB به ترتیب 66 از 100، 57 از 100 و 75 از 100 است. پری نمیرف، در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده: آغاز امیدوار نماینده خشم مردانه به یک خشونت توخالی تبدیل می شود که این بیشتر به خاطر ساختار پیچیده داستان است که چندان هوشمندانه نیست.

فیلم کمدی ملکه زنبورها (Queen Bees) به کارگردانی مایکل لمبک و با بازی الن برستین، جیمز کان کریستوفر لوید و جین کرتین که به بحران سالمندی و نحوه برخورد اجتماع با افراد سالخورده می پردازد، در نخستین آخر هفته اکرانش 328 هزار دلار فروخته است. داستان ملکه زنبورها درباره یک زوج است که با اکراه قبول می نمایند تا ادامه زندگی شان را در یک خانه سالمندان سپری نمایند، اما برخلاف انتظارشان در خانه سالمندان به جای پیرمردها و پیرزن هایی ناراحت و غمگین با زنان و مردان سرزنده و شادی روبرو می شوند که کوشش می نمایند حال یکدیگر را بهتر نمایند.

نهمین قسمت از سری فیلم های اره با اسم مارپیچ (Spiral) با سه پله تنزل در قیاس با هفته گذشته و فروشی 305 هزار دلار در رتبه دهم جدول پرفروش ترین فیلم های هفته گذشته آمریکا قرار گرفته است. مارپیچ پس از 31 روز نمایش در بازارهای بین المللی و آمریکا به ترتیب 13.7 و 22.6 میلیون دلار فروخته تا مجموع درآمد خود را به 36.3 میلیون دلار برساند.

در خلاصه داستان رسمی فیلم مارپیچ آمده است: یک مغز متفکر سادیسمی شکلی پیچیده از عدالت را در مارپیچ، فصل جدید وحشتناک کتاب اره، به راه می اندازد. همانند نسخه های مؤخر سری اره منتقدان مارپیچ را هم دوست نداشته اند و تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک بر اساس 163 و 30 آنالیز به ترتیب امتیازهای 38 از 100 و 39 از 100 به ثبت رسیده است. کریس اوانجلیستا از اسلش فیلم در بخشی از یادداشت خود برای جدیدترین ساخته لین بوسمن نوشته است: مارپیچ رمز و راز اصلی خود را بدون هیچ پیچش یا جذابیتی ارائه می نماید تا جایی که فیلم نامه سرسری به نظر می رسد. همچنین تله های مرگ حاضر در فیلم هم مرموز و جذاب نیستند. کارگردانی مارپیچ را دارن لین بوسمن بر عهده دارد و کریس راک، ماریسول نیکولز و ساموئل ال. جکسون بازیگران اصلی آن هستند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
یک مکان ساکت 2

A Quiet Place Part II

311.6108
در هایتس

In the Heights

111.411.4
پیتر خرگوشه 2: فراری

Peter Rabbit 2: The Runaway

110.410.4
احضار: شیطان مرا وادار کرد

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

243.810
کروئلا

Cruella

36.756
اسپیریت رام نشده

Spirit Untamed

22.510.2
درب بعدی خانه: ملاقات با سیاه پوستان 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

11.061.06
خشم مردانه

Wrath of Man

60.625.9
ملکه زنبورها

Queen Bees

10.30.3
مارپیچ

Spiral

50.322.6

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1700

به "زور فیلم های کمدی و موزیکال هم به یک مکان ساکت 2 نرسید (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور فیلم های کمدی و موزیکال هم به یک مکان ساکت 2 نرسید (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید