150 هزار تبعه بیگانه تحت پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش کاشیا، محمد جواد کبیر ظهر دوشنبه در حاشیه تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال مهر در مورد بیمه سلامت اتباع بیگانه، اضافه نمود: در حال حاضر 140 تا 150هزار نفرتحت پوشش این بیمه هستند و این افراد توسط اداره اتباع بیگانه و کمیساریا معرفی می شوند.

150 هزار تبعه بیگانه تحت پوشش بیمه سلامت هستند

وی اظهار کرد: داشتن دو دفترچه بیمه خلاف قانون است و هر فرد ایرانی باید یکی از دفترچه های تامین اجتماعی یا بیمه سلامت را داشته باشند و به وسیله سامانه ها افرادی که از دو بیمه استفاده می نمایند پالایش می شوند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ثبت نام جدید آغاز شده و بعد از این ثبت نام بیمه سلامت با شرایط خاص انجام می گردد، یعنی افرادی که معرفی می شوند باید استحقاق سنجی شوند تا بتوانند بیمه شوند.

کبیر به طرح تحول نظام سلامت اشاره نمود و تاکید نمود: فرآیندهای طرح تحول نظام سلامت نیازمند بازنگری است.

وی از اجرای تبصره های ابلاغی در خصوص آزمون وسع اطلاع داد و گفت: بر اساس این تبصره مردم بر اساس وسع در بیمه مشارکت خواهند داشت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از پرداخت بدهای های بیمه سلامت به وزارت بهداشت و بیمارستان های دولتی تا انتها فروردین اطلاع داد و گفت: بدهی این بیمه به داروخانه های دولتی و خصوصی تا انتها مرداد ماه پرداخت شده و بدهی به واحدهای آزمایشگاه و خدمات پاراکلینک ها و مطب های خصوصی تا انتها خرداد ماه پرداخت شد.

کبیراز پرداخت از یک هزار میلیارد تومان تا انتها هفته جاری یا اوایل هفته آینده به موسسات و دانشگاه های طرف حساب بیمه سلامت اطلاع داد.

وی توضیح داد: با پرداخت ها میزان پرداختی ها تا یک و نیم ماه افزایش می یابد که در آن صورت پرداختی های این بیمه به اواسط خرداد ماه خواهد رسید.

مدیرعامل بیمه سلامت اضافه نمود: 3 هزار میلیارد تومان تا انتها سال پرداخت می گردد و تا انتها سال مطالبات موسسات در بخش دولتی تا انتها شهریور پرداخت می گردد و پرداخت های داروخانه ها و آزمایشگاه ها به آذرماه می رسد.

کبیر اضافه نمود: بر اساس برآوردها تا انتها سال 7 تا 8 هزار میلیارد تومان، توسط بیمه سلامت به موسسات همکاری پرداخت خواهد شد.

وی تعداد بیمه شدگان سلامت در کشور را 11 میلیون نفر اعلام کردو گفت: با هم پوشانی های صورت گرفته این تعداد در حال حاضر به 9 میلیون نفر رسیده و با ادامه هم پوشانی های صورت گرفته در تبصره بودجه سال آینده این تعداد به 7 میلیون نفر تقلیل می یابد.

کبیر اضافه نمود: خلق سرمایه از محل منابع غیر در حوزه درمان جزو افتخارت است و این مهم با تکیه برتفکر محقق شده است.

وی ابراز کرد: حضور ما در استان زنجان از این به بعد در حوزه های فنی بیشتر می گردد و ادای تکلیف در حوزه سلامت به مطالباتی که شرایط را اصلاح کند جزو وظایف است.

مدیرعامل بیمه سلامت اضافه نمود: مصوبه دولت حمایت از گروه های آسیب پذیر و نیازمند است و بیمه افراد نیازمند تحت هیچ شرایطی قطع نگردد و گروه های نیازمند معرفی شده بهزیستی و کمیته امداد تحت پوشش قرار می گیرند.

کبیر اضافه نمود: دهک های با درآمد پایین حق بیمه کمتر و آن هایی که جزو دهک های درآمدی بالا هستند، حق بیمه بالایی را پرداخت نمایند چرا که از ثروتمندان می گیریم و به فقرا می دهیم و در همه کشورهای توسعه یافته کانادا،انگلستان رایج است که ازثروتمند می گیرند به فقیر می دهند و به آن عدالت اجتماعی می گویند.

مدیرعامل بیمه سلامت خاطر نشان کرد: هر ایرانی فقط یک دفترچه داشته باشد و عملیاتی کردن این قانون جزو تعهدات سازمان است که تا انتها اسفند ماه امسال محقق خواهد شد و سامانه های مختلفی از جمله شرکای کاری و امید با کوشش همگانی همکاران صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 475

به "150 هزار تبعه بیگانه تحت پوشش بیمه سلامت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 هزار تبعه بیگانه تحت پوشش بیمه سلامت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید