اسکوچیچ: می توانیم انگلیس را شکست دهیم، در تک بازی ها هر اتفاقی می تواند رخ دهد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، سرمربی تیم ملی ایران در گفت و گو با نشریه سان انگلیس بر توانایی شاگردانش برای شکست دادن اولین حریف شان در مرحله گروهی جام جهانی تأکید کرد.

اسکوچیچ: می توانیم انگلیس را شکست دهیم، در تک بازی ها هر اتفاقی می تواند رخ دهد

به گزارش خبرنگاران، با همگروه شدن ایران با تیم ملی انگلیس در گروه B جام جهانی 2022، رسانه های انگلیسی بیش از پیش روی تیم ملی کشورمان تمرکز نموده اند، در این میان هم نشریه سان انگلیس اقدام به انجام مصاحبه ای اختصاصی با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران نموده است که در آن مربی کروات برای سه شیر رجزخوانی کرد.

سان می نویسد: مرد کروات که تیم ملی کشورش، انگلیس را در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 شکست داد، از آن اتفاق الهام خواهد گرفت تا این بار به عنوان سرمربی تیمی دیگر انگلیس را شکست دهد. او به بازیکنانش گفته است اگر باور ندارند که می توانند انگلیس را شکست دهند همراه با او به قطر نروند.

نشریه انگلیسی این گونه ادامه می دهد: تیم اول آسیا برای اولین بار در دومین بازی جام جهانی زمستانه سال جاری با سه شیر تحت راهنمایی گرت ساوت گیت روبه رو می گردد، دیداری که در استادیوم بین المللی خلیفه برگزار خواهد شد. انگلیس پیش از این یک بار در این استادیوم بازی نموده و باخته است که آن یک بازی محبت آمیز مقابل برزیل در سال 2009 بود و وین رونی برای اولین بار بازوبند کاپیتانی را در اختیار داشت و انگلیس یک بر صفر بازنده شد.

اسکوچیچ درباره مصاف تیم ملی ایران با انگلیس در نخستین روز جام جهانی 2022 گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم نمی توانیم انگلیس را شکست دهیم، چرا که نه؟ یادتان هست که من یک کرواتم. پس می دانم که می توانیم انگلیس را شکست دهیم. مردم شاید این گونه فکر نمایند و این که ایران بتواند انگلیس را شکست دهد یکی از بزرگترین شگفتی های تاریخ جام جهانی خواهد بود، مسئله ای نیست، آنها می توانند این گونه فکر نمایند، اما فوتبال ورزشی غیرقابل پیش بینی است. قرار نیست 15 بازی انجام دهیم، یک بار می خواهیم با انگلیس بازی کنیم و در آن بازی هم هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، در تک بازی ها هر اتفاقی می تواند رخ دهد.

اسکوچیچ اضافه کرد: شاید اگر حق انتخاب داشتیم ترجیح می دادیم که در اولین بازی مان با انگلیس روبه رو نشویم، اما برنامه همین است. ما آماده ایم هر زمان و با هر تیمی بازی کنیم. بازیکنان ما باید باور داشته باشند که می توانند انگلیس را شکست دهند و صعود نمایند. آنها باید باور داشته باشند، چون من هم باور دارم که می توانند صعود نمایند و پیش از این هم به آنها این موضوع را گفته ام، پس آنها باید باور نمایند که می توانند و اگر باور نداشته باشند، در حدی نیستند که بخواهند در این سطح از مسابقات بازی نمایند.

اسکوچیچ در ادامه گفت و گوی خود با سان درباره نقاط قوت تیمش برای بازی های جام جهانی از جمله مصاف با آمریکا که نشریه انگلیسی از آن به عنوان مادر تمام نبردها یاد نموده است، گفت: گاهی اوقات در اروپا، تیم های آسیایی دست کم گرفته می شوند، اما ما کلی بازیکن داریم که در اروپا بازی می نمایند و می توانند برابر هر تیمی قرار بگیرند. با احترام به همه رقبا، من فکر می کنم که آنها می توانند بجنگند و از این گروه صعود نمایند. برخی از مردم هم سعی خواهند کرد بگویند ما شرایط کشور قطر را بهتر می شناسیم و این برای ما یک امتیاز است، در حالی که امتیاز واقعی تیم ما داشتن کلی بازیکن است که دومین یا سومین حضورشان در جام جهانی را تجربه می نمایند. ما تیم اول آسیا هستیم، اما این خیلی مهم نیست، چیزی که اهمیت دارد این است که برترین بازیکنان ما در زمان برگزاری جام جهانی آماده باشند و من می دانم که مردم ایران چه روحیه ای دارند، بازی در تیم ملی کشورشان برای این پسرها بسیار باارزش است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2045

به "اسکوچیچ: می توانیم انگلیس را شکست دهیم، در تک بازی ها هر اتفاقی می تواند رخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: می توانیم انگلیس را شکست دهیم، در تک بازی ها هر اتفاقی می تواند رخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید