ایالت های آمریکا در اضطراب تظاهرات مسلحانه احتمالی

به گزارش کاشیا، هشدار اف بی آی درباره احتمال وقوع تظاهرات های مسلحانه در مراکز تمام ایالت های آمریکا، باعث شده نیروهای امنیتی و گارد ملی در حالت آماده باش قرار بگیرند.

ایالت های آمریکا در اضطراب تظاهرات مسلحانه احتمالی

به گزارش خبرنگاران از فارس، با نزدیک شدن به روزهای پایانی دولت دونالد ترامپ در آمریکا و روز تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب این کشور، نیروهای امنیتی در تمام 50 ایالت آمریکا خود را برای تظاهرات های مسلحانه طرفداران ترامپ آماده کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) به سازمان های امنیتی و نیروی پلیس هشدار داده احتمال وقوع تظاهرات های مسلحانه طرفداران ترامپ بیرون ساختمان های کنگره محلی تمام ایالت های این کشور از روز شنبه (به وقت محلی، بامداد یکشنبه به وقت ایران) تا روز بیستم ژانویه و مراسم تحلیف بایدن وجود دارد.

بر اساس این گزارش، شهر واشنگتن در شرایط منع آمدوشد و حکومت نظامی قرار گرفته، نیروهای امنیتی در محوطه اطراف ساختمان های کنگره محلی ایالت های آمریکا موانع و فنس امنیتی نصب کردند و هزاران نیروی گارد ملی برای جلوگیری از هرگونه حمله مسلحانه مستقر شده اند.

استقرار گارد ملی در کنگره های محلی

ایالت های میشیگان، ویرجینیا، ویسکانسین، پنسیلوانیا و واشنگتن - که ترامپ چندین بار ادعای وقوع تقلب انتخاباتی در آنها را تکرار کرده بود - از جمله ایالت هایی هسیتند که نیروی گارد ملی برای تأمین امنیت روز مراسم تحلیف، فعال کرده اند. ایالت تگزاس نیز ساختمان کنگره محلی را در روز تحلیف، تعطیل کرده است.

به نوشته رویترز، مسئولان امنیتی آمریکا بیشتر تمرکز خود را روی روز یکشنبه گذاشته اند که قرار است جنبش ضد دولتی و راست گرای افراطی بوگالو تظاهرات هایی را در تمام 50 ایالت آمریکا برگزار کند.

در ایالت میشیگان، فنس های امنیتی به دور محوطه ساختمان کنگره محلی کشیده شده و نیروی نظامی از سراسر این ایالت برای تقویت امنیت ساختمان کنگره مستقر شدند. قانونگذاران این ایالت نیز به دلایل تهدیدات و نگرانی های امنیتی، جلسات هفته پیش رو را لغو کرده اند.

ایالت های کلیدی در معرض بیشترین خطر

جو گاسپر رئیس پلیس ایالت میشیگان در یک نشست خبری گفت: ما برای بدترین [اتفاق] آماده ایم ولی امیدوار نیز هستیم کسانی که می خواهند در کنگره محلی تظاهرات کنند، مسالمت آمیز باشند.

به نوشته رویترز، کارشناسان می گویند ایالت های کلیدی - که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آنها مورد مناقشه ترامپ بود - در معرض بیشترین خطر تظاهرات مسلحانه هستند. اما حتی ایالت هایی که چندان اختلافی درباره نتیجه رأی گیری آنها نبود نیز اقدامات پیشگیرانه را شروع کرده اند.

برای نمونه، فرماندار ایالت ایلی نوی می گوید با اینکه هیچ تهدید خاصی درباره ایالت وی دریافت نشده اما دستور تشدید تدابیر امنیتی در ساختمان کنگره محلی از جمله استقرار 250 نیروی گارد ملی را صادر کرده است.

شامگاه شنبه نیز پلیس کنگره آمریکا فردی را همراه با یک سلاح گرم و 500 گلوله که تلاش داشت از یک نقطه ایست و بازرسی در واشنگتن با کارت اعتباری جعلی حضور در مراسم تحلیف باین عبور کند، بازداشت کرد.

پیشتر نیز منابع مطلع در آمریکا خبر داده بودند نگرانی های امنیتی باعث به تعویق افتادن تمرین مراسم تحلیف بایدن شده که برای روز یکشنبه پیش بینی شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1437

به "ایالت های آمریکا در اضطراب تظاهرات مسلحانه احتمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایالت های آمریکا در اضطراب تظاهرات مسلحانه احتمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید