بازگشت مری پاپینز، امیلی بلانت را وارد رقابت اسکار کرد

فیلم بازگشت مری پاپینز محصول کمپانی دیزنی برای اولین بار در اتحادیه بازیگران و برای اعضای این اتحادیه به نمایش درآمد. در این فیلم امیلی بلانت نقش آن دایه اسطوره ای را به تصویر می کشد. او در بازی اش چنان اعتماد به نفس و گرما و شیرینی دارد که به راحتی می تواند در بخش بهترین بازیگر زن نامزد دریافت جایزه اسکار گردد.

بازگشت مری پاپینز، امیلی بلانت را وارد رقابت اسکار کرد

البته باید در نظر داشته باشید که رسیدن به این بخش کار ساده ای نخواهد بود چون سال 1965 جولی اندروز برای بازی در همین نقش اسکار را از آن خودش کرد و دنیا مجذوب بازی و کاراکترش شد. نقش آفرینی اندروز از هر نظر بی نقص و کامل بود.

این موزیکال جدید یعنی بازگشت مری پاپینز به کارگردانی راب مارشال در خیلی از بخش های دیگر هم می تواند رقیب مهمی برای فیلم های مطرح سال جاری در اسکار باشد. از جمله طراحی صحنه جان مایر، طراحی لباس سندی پاول، موسیقی ساخته مارک شایمن، بهترین ترانه و بهترین صدابرداری و صداگذاری.

راب مارشال، کارگردان فیلم در جلسه پرسش و پاسخ بعد از آن گفت: هیچ کس دیگری به جز امیلی بلانت روی این کره خاکی وجود نداشت که بتواند این نقش را بازی کند. من می خواستم به آن فیلم زیبای اولی ادای دین کنم اما علاوه بر آن چیزی کاملا اریجینال بسازم. و پیش از این هیچ وقت فیلم اریجینال موزیکال نساخته بودم درنتیجه برایم تجربه جالبی بود. (موزیکال هایی که راب مارشال پیش از این ساخته مثل شیکاگو یا درون جنگل اقتباس از کتاب و نمایشنامه بوده اند.)

فیلم به لندن دوران رکود اقتصادی برمی گردد یعنی همان زمانی که کتاب های اصلی پی.ال.تراورس روایت می نمایند. پاپینز به چری تری لین برمی گردد تا خانواده بنکس را از فروپاشی احساسی و شکست روحی نجات بدهد. مایکل (با بازی بن ویشا) و جین (امیلی مورتیمر) حالا بزرگ شده اند. مایکل همسرش مرده و آنها در خانه ای با سه فرزند مایکل زندگی می نمایند.

مارشال در جلسه پرسش و پاسخ گفت: شما در اولین کتاب افسردگی را حس می کردید علیرغم این که در حقیقت بخش کوچکی از قصه اصلی بود و بقیه اش به ماجراجویی می گذشت. فیلم قبلی داستانش در سال 1910 اتفاق می افتاد که خب زمانه معصومانه تری بود. به شیوه ای می گردد گفت که در دهه 30 مردم دوران سیاه تری را تجربه می کردند و برای بقا بیشتر با دنیا دست و پنجه نرم می کردند. در حقیقت دورانی که فیلم ما روایت می نماید به فضای امروز زندگی مردم نزدیک تر است.

برای بلانت مساله اصلی این بوده که دیدگاه خودش را نسبت به این کاراکتر، این فرشته دائم در حال سفر، پیدا کند. بلانت می گوید: او شیرین ترین شخصیتی است که من تا به حال نقش اش را بازی نموده ام. در کتاب ها به شدت غیرعادی است. به طرز باورنکردنی گستاخ است. صریح و رک و بامزه است. فکر می نماید که فوق العاده است و خب واقعا هم همین طور است. زیبایی او شبیه یک معمای مبهم است که همیشه همراهش بوده. و به طرز خارق العاده ای حس همدردی و مهربانی در وجودش دارد. حتی اگر خیلی این ها را نشان ندهد.

دنباله فیلم مری پاپینز همان ساختار فیلم قبلی را دنبال می نماید. با تعداد زیادی سکانس های موزیکال که موسیقی هایشان توسط شایمن و اسکات ویتمن ساخته شده اند. حتی سکانسی داریم که با انیمیشن های دستی کشیده شده بازگشت پنگوئن ها را هم از فیلم قبلی می بینیم.

بزرگترین نیروی محرکه مارشال برای رفتن سراغ داستان مری پاپینز این بوده کاری کند که فیلم بازتابی از دنیا امروزمان باشد. مارشال می گوید: این فیلمی بود که امروز به آن احتیاج داشتیم به همین دلیل به محض این که به مریل استریپ پیشنهاد دادم که نقش دخترخاله تاپسی را بازی کند قبول کرد و کالین فرث پذیرفت که در نقش مدیر بانک ظاهر گردد. این آدم ها می خواستند بخشی از فیلمی باشند که پیغام آور امید به دنیا امروز است.

فیلم قرار است از 19 دسامبر در سینماها به صورت عمومی اکران گردد و با توجه به این که یکی از مهم ترین فیلم های سال 2018 به شمار می رود احتمال حضور آن در فصل جوایز بخصوص در بخش بهترین فیلم های کمدی یا موزیکال گلدن گلوب قوت می گیرد. امیلی بلانت هم به نظر می رسد در چالش سخت بازی به جای یک کاراکتر کلاسیک موفق بوده و اعضای اتحادیه بازیگران تحسین اش نموده اند. همین شانس اش را برای دریافت اسکار بالا می برد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1398 شناسه مطلب: 97

به "بازگشت مری پاپینز، امیلی بلانت را وارد رقابت اسکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت مری پاپینز، امیلی بلانت را وارد رقابت اسکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید