خانه ملت ، سیاهکلی: پیش پرداخت خرید خودرو نباید مشمول تورم گردد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، خبرنگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پیش پرداخت خرید خودرو مشمول تورم نشود، گفت:اگر خودروسازان مصوبه شورای رقابت مبنی بر اینکه پیش پرداخت خودرو مشمول تورم نشود، را نپذیرند اقدامی خلاف شرع و قانون انجام داده اند بنابراین باید این مصوبه را اجرایی نمایند.

خانه ملت ، سیاهکلی: پیش پرداخت خرید خودرو نباید مشمول تورم گردد

ماه گذشته بود که شورای رقابت شرط جدیدی برای پیش فروش خودرو گذاشت و بیان کرد از این پس در طرح پیش فروش خودروهای مشمول قیمت گذاری، سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلا پرداخت شده، مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد. پس از این مصوبه یکی از خودروسازان بیان کرد که تا معین تکلیف این موضوع، در سال 1400 هیچ خودرویی را پیش فروش نمی کند.

لطف اله سیاه کلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره این موضوع گفت: در وهله نخست باید به این نکته توجه کرد که برای معامله خودرو نباید زمان های متعددی در نظر گرفت به این معنا که خودرو را امروز به مصرف نماینده بفروشیم اما قیمت آن 3 سال بعد، به روز محاسبه گردد؛ اصل این رویه اشتباه است، زیرا معامله امروز انجام شده و همین امروز هم باید قیمت آن معین تکلیف گردد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی درباره شرایط کنونی پیش فروش خودرو که دوزمانه است، توضیح داد: اگر خودروسازان مصوبه شورای رقابت مبنی بر اینکه پیش پرداخت خودرو مشمول تورم نگردد، را نپذیرند اقدامی خلاف شرع و قانون انجام داده اند بنابراین باید این مصوبه را اجرایی نمایند.

وی درباره بعضی ادعاها مبنی بر اینکه مکاهمم فروش فوری خودروسازان نامناسب است، افزود: در طرح تحقیق و تفحص از صنعت خودرو که در حال آنالیز در مجلس است به موضوعاتی مانند سازوکار فروش رسیدگی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: خودروسازان تخلفات زیادی دارند و در حق مردم اجحاف بسیار می نمایند که باید به این تخلفات رسیدگی گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1802

به "خانه ملت ، سیاهکلی: پیش پرداخت خرید خودرو نباید مشمول تورم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ملت ، سیاهکلی: پیش پرداخت خرید خودرو نباید مشمول تورم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید