دادستان سمنان: با مقصران حادثه معدن طزره برخورد می گردد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، محمد شریف ابراهیمی دادستان سمنان در مورد ریزش معدن طزره و جانباختن دو نفر از کارگران این معدن، در جمع خبرنگاران گفت: پرونده قضایی در مورد حادثه معدن طزره دامغان تشکیل شده و پس از تکمیل تحقیقات، با افراد متخلف و سهل انگار عامل وقوع حادثه برخورد قضایی می گردد.

دادستان سمنان: با مقصران حادثه معدن طزره برخورد می گردد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایلنا، وی اضافه نمود: سال گذشته به تمام معادن به وسیله صنعت و معدن اعلام شد تا دست به اقدام های پیشگیرانه برای برطرف خطر از کارگران عزیز بزنند و اگر شرکت و معدنی به توصیه و دستورات پیشگیرانه قضایی توجه نکرده باشد با جدیت و بدون اغماض با آن برخورد قانونی می گردد.

وی ادامه داد: هیچ گونه سهل انگاری از سوی ارگان های دولتی و معادن قابل اغماض نیست به خصوص در مواردی که دستورات قضایی برای پیشگیری از چنین جرائمی صادر شده باشد و اهمال کاری موجب وقوع یک حادثه دلخراش شده باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان توضیح داد: دادستان عمومی و انقلاب دامغان لحظه به لحظه گزارش شرایط از حادثه معدن طزره دامغان را ارایه می کرد و در این زمینه پرونده قضایی تشکیل و برخورد قضایی لازم انجام می گردد.

وی یادآور شد: توجه جدی به نکات پیشگیرانه تنها مختص معادن نیست و به طور مثال اگر بارندگی در پیش باشد، قبل از وقوع دستورات پیشگیرانه صادر می گردد و تمام دستگاه مسئول مانند شهرداری، راه و ترابری و صنعت و معدن باید به وظایف خود مطلع و اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1656

به "دادستان سمنان: با مقصران حادثه معدن طزره برخورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان سمنان: با مقصران حادثه معدن طزره برخورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید