دو تا یحیی داریم، دو تا فرهاد!

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، چیزی که اتفاقات هفته گذشته لیگ برتر فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داد، رفتار های عجیب و آماتورگونه یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی بود. سرمربیان پرسپولیس و استقلال در جریان مسابقات این دو تیم برابر گل گهر سیرجان و آلومینیوم اراک طوری از کوره دررفتند و به شکلی به تیم داوری پرخاش کردند که اصلا قابل باور نبود. در این میان، رفتار گل محمدی بدتر هم بود و بسیار مایه تعجب است که او با اعتراض طولانی اش به داور مسابقه، کارت قرمز دریافت نکرد.

دو تا یحیی داریم، دو تا فرهاد!

بامزه تر اینکه در صحنه اعتراض گل محمدی حتی حق هم با او نبود؛ چراکه داور به اشتباه پنالتی گل گهر را بیرون محوطه جریمه خطا گرفته و به نوعی به پرسپولیس لطف کرده بود. حتی در عکس این حالت و جایی که تیمی از داوری ضرر کرده هم مربی حق ندارد چنین رفتاری با داور انجام دهد. در اراک هم فرهاد مجیدی تصویر گل آفساید اعلام شده استقلال را روی گوشی موبایل پیدا کرده بود و از داور می خواست با استناد به آن، نظرش را تغییر دهد. اصلا باورتان می شود این کار ها از مربیان بزرگ ترین تیم های لیگ برتر ایران سر زده است؟

بله؛ می دانیم که مربیان تحت فشار هستند، اذیت می شوند، استرس دارند و گاهی هم اشتباهات داوری به زیان آنهاست. با این همه، چیزی که آدم را عذاب می دهد، تفاوت رفتار مشهود این مربیان در مسابقات داخلی و بین المللی است. اصلا انگار ما دو تا یحیی گل محمدی و دو تا فرهاد مجیدی داریم.

دوستان در لیگ قهرمانان آسیا در همه نشست های خبری شرکت می کنند، به هیچ چیز اعتراض ندارند و حتی با ملتهب ترین تصمیمات داوری هم کنار می آیند. به لیگ داخلی که می رسند، همه چیز را از یاد می برند و کاملا چهره دیگری رو می کنند. اینجا هر وقت دل شان بخواهد در نشست های خبری حاضر می شوند، با بدترین لحن ها از برنامه ریزی مسابقات شکایت می کنند و لب خط هم داور نگون بخت را گوشه رینگ می برند.

اگر یحیی را دیدید، از او بپرسید انصافا تحمل خطای بیرون از محوطه جریمه بازی با گل گهر سخت تر است یا تحمل دو پنالتی اعلام شده در فینال لیگ قهرمانان آسیا؟ چطور آنجا آنقدر راحت با تصمیم داور کنار می آید، اما اینجا چنین به سیم آخر می زند؟ اگر فرهاد را دیدید، سوال کنید آفساید اعلام شدن گل تیمش در بازی با آلومینیوم مهم تر بود یا پنالتی مشکوک اعلام شده به سود الدحیل قطر؟ اینجا که استقلال بختی برای قهرمانی ندارد، اما آنجا همان پنالتی داشت نسخه صعود را می پیچید.

پس چرا آن را به آسانی تحمل می کنید و این یکی را نه؟ این چه استاندارد دوگانه ای است؟ چرا با غریبه ها مهربان هستیم و با خودی ها بی رحم؟ صدالبته آسان گیری مسوولان داخلی هم در این تفاوت بی تاثیر نیست. دیدید که به خاطر کوچک ترین تخلفات مربیان و بازیکنان ایرانی در همین مرحله قبلی لیگ قهرمانان آسیا جرایم سنگین چند هزار دلاری در نظر گرفته شد، اینجا، اما داور بازی حتی هراس دارد یک کارت قرمز به گل محمدی نشان بدهد. در این شرایط طبیعی است که خشونت ها بیشتر و شدیدتر می شود. مربیان و بازیکنان از روی دست هم نگاه می کنند و با خودشان می گویند وقتی با فلانی برخورد نشد، طبیعتا با من هم کاری نخواهند داشت؛ به همین راحتی!

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1713

به "دو تا یحیی داریم، دو تا فرهاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو تا یحیی داریم، دو تا فرهاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید