روسیه ماحصل نشست کمیسیون مشترک برجام را مثبت ارزیابی کرد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم روسیه نزدسازمان های بین المللی مستقر در وین گفت که برداشت کلی او از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در وین مثبت است.

روسیه ماحصل نشست کمیسیون مشترک برجام را مثبت ارزیابی کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانوف روز پنجشنبه با اعلام سرانجام سومین دور از نشست های کمیسیون مشترک برجام، در توئیتی نوشت که رایزنی ها و جلسات غیر رسمی در قالب های مختلف از جمله در سطح کارشناسی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه نمود: برداشت کلی مثبت است و اگر لازم شد نشست کمسیون دوباره تشکیل می گردد.

نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعتی پیش در گرندهتل وین شروع شده بود، دقایقی پیش سرانجام یافته و قرار شد گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

نشست های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی های فنی در دو حوزه برطرف تحریم و مسائل هسته ای شروع به کار نموده اند، ادامه خواهند یافت. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه های فنی مربوط به برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

در ابتدای نشست امروز کمیسیون مشترک، عباس عراقچی رییس هیأت ایرانی، ضمن محکوم کردن خرابکاری اخیر در تاسیسات نطنز و گلایه شدید از واکنش ضعیف کشورهای اروپایی به این حادثه، تأکید کرد که اعضای برجام باید یکصدا و بدون ملاحظات سیاسی، این اقدام را که مصداق تروریسم هسته ای و تخطی فاحش از قوانین بین المللی است، محکوم و تقبیح کنند.

عراقچی تاکید نمود که هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات فرسایشی و اتلاف وقت نیست و تاکید دارد که گفت وگوها در چارچوبی معین و در زمانی قابل قبول انجام گیرد.

در همین حال معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده نشست کمیسیون مشترک برجام، بیان داشت که به رغم حادثه هفته گذشته در سایت هسته ای نطنز و تصمیم مقابله ای ایران برای غنی سازی 60 درصد، اعضای برجام همچنان آمادگی دارند تا مذاکرات پیشرفت کند.

انریکه مورا در توئیتی اضافه نمود که اعضای برجام در راستای اهداف سابق یعنی، الحاق دوباره آمریکا به برجام و اجرای کامل این توافق، سرگرم رایزنی هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1597

به "روسیه ماحصل نشست کمیسیون مشترک برجام را مثبت ارزیابی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ماحصل نشست کمیسیون مشترک برجام را مثبت ارزیابی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید