سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود

به گزارش کاشیا، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو در مصاحبه با روزنامه کامرسانت، پیشنهادی مبنی بر ایجاد باشگاهی متشکل از کشورهایی که تحت تحریم آمریکا هستند را عنوان کرد.

سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود

وی در این باره گفت: کشورهایی که هدف فشار تحریم های اعمال شده از سوی واشنگتن هستند؛ می توانند تلاش هایشان را در راستای مقابله با سیاست آمریکا، تجمیع کنند.

جلالی اضافه کرد: وقت آن رسیده که باشگاهی متشکل از کشورهای متأثر از تحریم های آمریکا ایجاد کنیم. در میان اعضای این باشگاه، قدرت های بسیار بزرگی مانند روسیه، چین و ایران حضور خواهند داشت که از اقتصادهای توسعه یافته ای برخوردارند.

به گفته وی، این قدرت ها باید در راستای دفع تاثیرات منفی اقدامات آمریکا، به یکدیگر کمک کنند.

سفیر ایران در مسکو ادامه داد: آمریکا چشم دیدن هیچ رقیبی را که موقعیتش، در هر منطقه ای، از آمریکا بهتر باشد؛ ندارد.

وی در این باره گفت: آنها می خواهند روسیه ضعیف باشد، چین به لحاظ اقتصادی وابسته شان باشد و ایران به یکی از مستعمراتشان تبدیل شود. به همین دلیل است که نیازمند همکاری، کمک و تکمیل یکدیگر هستیم.

جلالی اضافه کرد: فرصت های بزرگی داریم و فقط باید از خودمان اراده سیاسی نشان دهیم و تلاش کنیم تا از این پتانسیل به درستی استفاده کنیم. ایران چیزهایی برای ارائه به چین و روسیه دارد. ما کشوری وسیع با جمعیتی بزرگ و نسبتاً جوان هستیم؛ منابع معدنی فراوان و فناوری های پیشرفته داریم. اگر تشریک مساعی داشته باشیم، بر فشار آمریکا غلبه خواهیم کرد.

وی همچنین از تمایل ایران برای خرید تسلیحات روسی در راستای تقویت قابلیت های دفاعی ایران خبر داد و گفت در این رابطه با طرف روس مشورت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1125

به "سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در مسکو: باشگاهی از کشورهای تحت تحریم آمریکا تشکیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید