سیستم کالدرون باعث سردرگمی عالیشاه و امیری

به گزارش کاشیا، گابریل کالدرون در دو بازی ابتدای فصل با سیستم پایه 1-4-1-4 تیمش را ارنج نموده و به میدان فرستاده تا روش بازی سرخ ها نسبت به فصل قبل تغییری اساسی داشته باشد. در این سیستم وینگرهایی مثل عالیشاه و امیری تبدیل به هافبک میانی شده اند و در بیشتر دقایق سردرگم و گیج به نظر می رسند.

سیستم کالدرون باعث سردرگمی عالیشاه و امیری

این مسأله باعث شده هر دو بازیکن تا حدود زیادی کارآیی شان را از دست بدهند و تنها جرقه هایی در این دو بازی باعث شده در زمین دیده شوند. در واقع این دو هافبک فعال و خوش نقش پرسپولیس طی دو بازی اخیر به خاطر پاس ها و ضربات نهایی شان که البته تعدادشان بسیار کم بوده در مسابقه دیده شدند وگرنه در جریان بازی و فاز حمله تیم شان نقش مهمی بازی نکردند و از خودشان فاصله گرفته بودند.

به نظر می رسد سیستم به کار گرفته شده از سوی کالدرون به نوعی باعث سردرگمی و گیج شدن این دو بازیکن گردد به طوری که دقیقاً توضیح وظایف شان را نمی دانند یا در اجرای دستورات کم می آورند و هماهنگ نیستند. همین مسأله باعث شده چرخ دنده های تهاجمی پرسپولیس در این دو بازی خوب نچرخد و این تیم با مشکلاتی روبرو گردد.

در عین حال کالدرون در 15 دقیقه پایانی شرایط تیمش را با ورود جونیور به زمین تغییر داد اما عالیشاه در میدان نبود و امیری هم مجبور شد یک خط عقب تر برود که باید دید در بازی های بعدی هم قرار است این سرگشتگی ادامه داشته باشد یا وینگرهای اکتیو پرسپولیس به سر جایشان برمی گردند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 340

به "سیستم کالدرون باعث سردرگمی عالیشاه و امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم کالدرون باعث سردرگمی عالیشاه و امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید