نگران شرایط کرونایی در اسفند ماه هستیم، تزریق واکسن هیچ محدودیتی را کمتر نخواهد کرد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، استاد بیماری های عفونی گفت: نگرانی اسفندماه هستیم؛ زیرا دوباره تعداد مبتلایان کرونا افزایش یافته و این زنگ خطر جدی است و باید برای تعطیلات نوروز تمهیدات جدی اندیشید.

نگران شرایط کرونایی در اسفند ماه هستیم، تزریق واکسن هیچ محدودیتی را کمتر نخواهد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، قاسمی دبیر کمیته امنیتی کرونا، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و عضو ستاد ملی کرونا، کریمی نیا، معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور،اشراقی، عضو کمیته ارزیابی و پیشنهادات ستاد ملی کرونا در برنامه مخاطب خاص رادیو سلامت،به موضوع مقررات کرونایی نوروز1400 پرداختند.

در ابتدا قاسمی درباره زمزمه های مطرح شده سفرهای نوروزی،گفت: توجه به دو نکته لازم است،نکته اول فرایند بیماری در کشور که ما با یک ویروس غیر قابل پیش بینی روبرو هستیم. دوم استفاده از تجربه مدیریتی کرونا در یک سال گذشته بسیار مهم است .

وی با اشاره به اینکه از آبان یک طرح پنج فوریتی تدوین شد و این طرح همچنان ادامه دارد، گفت: در روز آغاز این طرح ما160 شهر قرمز داشتیم که امروز تعداد این شهرها کاهش پیدا نموده است.

قاسمی به تاب آوری اجتماعی هم اشاره نمود و گفت: این تمهیدات، آمادگی ها و هماهنگی ها همه باهم به فرایند بیماری مرتبط اند. اگر شهری به وضیعت نارنجی و قرمز برسد باید ممنوعیت تردد در آن برقرار گردد. در تصمیم گیری ها با استفاده از مهندسی معکوس سعی می کنیم، ترددها را کنترل کنیم.

در ادامه مینو محرز، استاد بیماری های عفونی گفت : ما برای اسفند نگرانیم، زیرا دوباره تعداد مبتلایان افزایش یافته و این زنگ خطر جدی است و باید برای تعطیلات نوروز تمهیدات جدی اندیشید.

وی گفت: حتی با زدن واکسن هم نباید شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کنیم؛ بایدهمچنان از ماسک استفاده نموده و شستشوی مرتب دست هارا فراموش نکنیم. ما هنوز در معرض پیک ها و موج های بعدی بیماری هستیم.

محرز در پاسخ به این سوال که آیا رزرو هتل برای ایام نوروز عادی انگاری نیست ؟ گفت : به هیچ وجه نباید برای سفرهای نوروزی برنامه ریزی کرد. شرایط هنوز جدی و خطرناک است و اگر رعایت نکنیم موج های بعدی خواهند آمد.

وی تاکید نمود: تزریق واکسن هیچ محدودیتی را کمتر نخواهد کرد.

در ادامه کریمی نیا، معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور، با تشکر از همکاری مردم و توجه به پروتکل ها و کاهش آمار مرگ و میرها، اشاره نمود: با نزدیک شدن به ایام تعطیلات سال نو ، همچنان باید مدیریت دستورالعمل ها در دستور کار قرار گیرد.

وی با توصیه جدی به مردم از آنان خواست که در سال نو با همکاری بتوانیم کرونا را از ایران خارج کنیم.

کریمی نیا با تایید صحبت های محرز، گفت:بیماری مثل مسابقه ای است که ما به خاتمهی آن نزدیک می شویم ولی همین خاتمه می تواند ما را به عقب برگرداند.خریدهای سال نو، دید و بازدید ها و سفرهای غیر ضرور ، باعث می شوند ما فروردین و اردیبهشت خوبی نداشته باشیم. اما با یک عید مدیریت شده و همکاری مردم و تصمیمات درست می توانیم کرونا را مدیریت کنیم.

کریمی نیا بیان داشت:ما باید الگوی سفرهای ایمن را در کشور جا بیاندازیم.

اشراقی عضو کمیته ارزیابی و پیشنهادات ستاد ملی کرونا گفت: ما باید برنامه مدیریت حوادث و بلایا در سفر ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سفر به شهرهایی مثل قشم خطرناک است توضیح داد: مگر هتل های این شهر چقدر گنجایش مسافر دارند و یا بیمارستان های آنها چقدر ظرفیت پذیرش بیمار دارند.

اشراقی با تاکید بر محدودیت های شدید برای صدور مجوزها، گفت : شیب کرونا خزنده است، مواظب باشیم تا گرفتار نشویم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1480

به "نگران شرایط کرونایی در اسفند ماه هستیم، تزریق واکسن هیچ محدودیتی را کمتر نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگران شرایط کرونایی در اسفند ماه هستیم، تزریق واکسن هیچ محدودیتی را کمتر نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید