ورود ناوشکن آمریکایی به آب های دریای چین جنوبی برای مقابله با چین

به گزارش کاشیا، نیروی دریایی آمریکا گفت که ورود ناوشکن این کشور به آب های دریای چین جنوبی برای مقابله با پکن اجرا شده است.

ورود ناوشکن آمریکایی به آب های دریای چین جنوبی برای مقابله با چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فارس، خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت، نیروی دریایی آمریکا پس از اعتراض پکن در خصوص مانور جنگی در دریای بسیار حساس چین جنوبی، درباره عبور اخیر ناو جنگی اش از نزدیکی جزایر مورد مناقشه پاراسل(ژیشا به چینی)، در بیانیه ای بیان کرد: چین، تایوان و ویتنام هر کدام ادعای حاکمیت بر جزایر پاراسل را دارند. تحمیل هرگونه مجوز برای عبور از این مناطق از سوی قوانین بین المللی مجاز نیست، بنابراین آمریکا این الزامات را به چالش می کشد.

ارتش آمریکا در هفته جاری در یک نمایش اعتراضی علیه ادعاهای ارضی پکن در دریای چین جنوبی، ناوشکن یو اس اس وین را در نزدیکی جزایر پاراسل به حرکت درآورد.

وزارت دفاع چین نیز در این مورد بیان کرد: این ناوجنگی بدون مجوز دولت چین به آب های جزایر پاراسل تجاوز نموده است.

ادعای مالکیت چین بخش اعظمی از دریایی چین جنوبی را دربرمی گیرد؛ این در حالی است که مالکیت این مکان ها مورد بحث کشورهای برونئی، اندونزی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام است.

آمریکا به همراه چند کشور غربی مانند بریتانیا، کانادا و فرانسه، به طور آزادانه گشت زنی هایی را در این دریا انجام می دهند و طوری رفتار می نمایند که آب های اطراف این جزایر و صخره ها بخشی از چین نیست.

ناوشکن یو اس اس وین، ماه گذشته از جزیره فیری کراس ریف و صخره میس چیف به عنوان بخشی از عملیات دریایی عبور کرد که با اعتراض پکن روبرو شد. هفته جاری، چین به انگلیس در خصوص انجام عملیات های مشابه در این دریا هشدار داده و گفته بود که چین این اقدام را به عنوان اقدامی خصمانه تلقی می نماید.

آمریکا همچنین چین را به گسترش دسترسی نظامی از جمله ساخت تاسیسات نظامی در جزایر مصنوعی پاراسل متهم نموده است. از طرفی چین اصرار دارد که این تاسیسات در دریای چین جنوبی با هدف نظامی، تحقیقات علمی و برنامه های ایمنی دریایی صورت گرفته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 510

به "ورود ناوشکن آمریکایی به آب های دریای چین جنوبی برای مقابله با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود ناوشکن آمریکایی به آب های دریای چین جنوبی برای مقابله با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید