کنترل های مرزی جدید برای مهار کرونا در دستور کار آلمان

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، وزارت کشور آلمان با توجه به شیوع ویروس های جهش یافته در کشورهای همسایه تشدید کنترل های مرزی برای مهار کرونا را در دستور کار قرار می دهد.

کنترل های مرزی جدید برای مهار کرونا در دستور کار آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، بعد از گسترش ویروس های جهش یافته کرونا در جمهوری چک و بخش هایی از اتریش دولت آلمان محدودیت های سفر جدید و کنترل های مرزی را برای مهار این بیماری در دستور کار قرار می دهد.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان جمهوری چک و تیرول اتریش از روز پنج شنبه به عنوان مناطق خطر ویروس های جهش یافته طبقه بندی شدند.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان اعلام نموده از روز یکشنبه در کنار کنترل های بین مرزی موجود با اتریش از زمان بحران پناهندگان همچنین در مرزها با جمهوری چک هم کنترل های مرزی موقتی برای مهار کرونا در پیش گرفته می گردد.

وزارت کشور آلمان اعلام نمود که در حال حاضر با همه شرکا در این باره در حال رایزنی است و بخصوص درباره بعضی استثنائات در این کنترل های مرزی با آن ها مذاکره می نماید و به زودی در این باره اطلاع رسانی خواهد نمود. وزارت کشور آلمان اعلام نمود که کنترل ها مجدد مرزی برای جلوگیری از ورود انواع ویروس کرونا به آلمان ضرورت دارد.

هورست زیهوفر اعلام نمود که ایالات بایرن و زاکسن امروز (پنج شنبه) از دولت آلمان درخواست کردند که تیرول و مناطق مرزی جمهوری چک را به عنون مناطق خطر ویروس های جهش یافته طبقه بندی نموده و کنترل های مرزی موقتی را اعمال کند.

تا به حال هیچ یک از کشورهای همسایه آلمان در لیست مناطق خطر ویروس های جهش یافته که ممنوعیت ترد علیه آن ها اعمال گردد قرار نداشتند.

جمهوری چک به شدت تحت تاثیر شیوع مجدد کرونا قرار گرفته و نهادهای بهداشتی این کشور روز پنج شنبه از ابتلای 9446 مورد جدید به کرونا در 24 ساعت در این کشور با 10.7 میلیون نفر جمعیت خبر دادند.

نخست وززیر ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان هم اعلام نموده که اگر ویروس های جهش یافته همچنان در کشورهای همسایه شیوع پیدا کند طبیعتا در موارد جدی بستن مرزها هم در دستور کار قرار می گیرد.

صدراعظم آلمان هم در سخنانی در مجلس آلمان از تصمیمات اخیر توافق شده بین دولت و ایالات آلمان برای مبارزه با کرونا حمایت نموده و درباره کاهش سریع محدودیت ها هشدار داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مرکل همچنین درباره عواقب کاهش محدودیت ها هشدار داده و گفت: کاهش بیشتر محدودیت ها نباید منجر به موج جدیدی از این ویروس گردد که به فزونی آن بیانجامد و تعداد مبتلایان به صورت تصاعدی افزایش یابد.

بنا بر تصمیماتی که در نشست آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با مسئولان ایالتی این کشور در روز چهارشنبه (22 بهمن) گرفته شد، محدودیت های کرونایی تا روز هفتم مارس یعنی تا بیش از سه هفته دیگر ادامه خواهد یافت. این برنامه بازگشایی مدارس و آرایشگاه ها را شامل نمی گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 10237 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 666 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2,316,721 نفر به کرونا مبتلا شده و 64,248 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1547

به "کنترل های مرزی جدید برای مهار کرونا در دستور کار آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل های مرزی جدید برای مهار کرونا در دستور کار آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید