یک زن خوب، این اشتباهات را نمی کند

به گزارش کاشیا، همه می دانیم که مرد ها از مریخ آمده اند و زن ها از ونوس و همین باعث می گردد ایجاد یک تعادل کامل در رابطه شان کار سختی گردد.

یک زن خوب، این اشتباهات را نمی کند

به گزارش، همه می دانیم که مرد ها از مریخ آمده اند و زن ها از ونوس و همین باعث می گردد ایجاد یک تعادل کامل در رابطه شان کار سختی گردد. به گفته ی روانشناسان خیلی از این اشتباهات میان خانم ها مشترک اند و زیاد دیده می شوند. اگر دوست دارید رابطه تان بهتر و عمیق تر باشد و اشتباهات کمتری در رابطه با مرد زندگی تان مرتکب شوید با ما همراه باشید.

همه می دانیم که مرد ها از مریخ آمده اند و زن ها از ونوس و همین باعث می گردد ایجاد یک تعادل کامل در رابطه شان کار سختی گردد. هر رابطه ای بالا و پایین ها خودش را دارد و هر آدمی هم طبیعتا مرتکب اشتباهاتی می گردد. شما هم به عنوان یک خانم چه اخیرا با مردی آشنا شده باشید و چه با مرد مورد علاقه تان ازدواج نموده باشید، احتمالا اشتباهاتی دارید.

به گفته روانشناسان خیلی از این اشتباهات میان خانم ها مشترک اند و زیاد دیده می شوند. اگر دوست دارید رابطه تان بهتر و عمیق تر باشد و اشتباهات کمتری در رابطه با مرد زندگی تان مرتکب شوید با ما همراه باشید.

هر چند بخشنده و فداکار بودن در یک رابطه چیز بدی نیست و حتی ضروری است، اما هر صفت خوبی هم حدی دارد. اگر قرار باشد همواره احتیاج ها و خواسته های خودتان را به خاطر مرد زندگی تان نادیده بگیرید، اشتباه بزرگی مرتکب می شوید.

مثلا اگر همسر شما با شما بدرفتاری می نماید، چه فیزیکی و چه کلامی، حتما باید قدمی بردارید. تصور نکنید سکوت یا مدارای شما نشاندهنده یک زن فداکار و بخشنده بودن است. شما باید به همسرتان هشدار جدی بدهید و اعلام کنید که تحت هیچ شرایطی چنین رفتاری را نمی پذیرید. اگر علی رغم هشدار شما بدرفتاری های همسرتان ادامه پیدا کرد، باید تصمیم جدی تری بگیرید. هدف اصلی از ازدواج و زندگی مشترک، رشد کردن و بالنده شدن است و هر چیزی که مانع این هدف گردد، سالم و پسندیده نیست.

زنان زیادی هستند که توجه بیش از اندازه به همسر خود دارند و همین باعث می گردد زندگی شخصی خود را فراموش نمایند.

هر چند داشتن رابطه محبت آمیز با آشنایان و اقوام همسرتان خیلی خوب و خوشایند است، اما دلیل نمی گردد شما دوستان و آشنایان خودتان را فراموش کنید و حلقه اجتماعی مخصوص خودتان را نداشته باشید. خیلی وقت ها خانم ها به محض اینکه ازدواج می نمایند، دوستان خود را کنار می گذارند و با آن ها قطع رابطه می نمایند، اولویت های شان تغییر می نماید و فقط و فقط با همسرشان و دوستان او ارتباط دارند و طبیعی است که بعد از چند سال احساس دلزدگی و حسرت نمایند.

اما در خصوص آقایان معمولا اینطور نیست؛ مرد ها در بیشتر مواقع با اینکه ارتباط خیلی خوبی با دوستان خود دارند، می دانند چگونه به همسرشان اولویت بدهند و در عین حال ارتباطات محبت آمیز خود را نیز در سطح خوبی حفظ نمایند. این اشتباه تا حدودی به جامعه نیز مربوط می گردد. در خیلی از خانواده ها به دختر ها القاء می نمایند که یک زن وقتی که ازدواج کرد، تمام فکر و ذهنش را باید معطوف همسر و خانه داری اش کند و رفیق بازی و دورهمی های محبت آمیز فقط برای دختر های مجرد و بی مسئولیت است.

اگر اشتباهی یک بار رخ بدهد، سزاوار هشدار و بخشش است، اما هر چیزی که تبدیل به الگویی آزاردهنده گردد، مانند زنگ خطری در رابطه است. اگر همسر شما عادت کند که مدام اشتباه کند و عذرخواهی کند و شما هم مدام او را ببخشید، هیچ انگیزه ای برای اصلاح خودش ندارد و اصلا احتیاجی نمی بیند چنین کاری بکند.

این هم اشتباه خیلی از خانم هاست که حتی مواقعی که خطا از جانب آن ها نیست، برای اجتناب از تنش و بگومگو، برای عذرخواهی پیشقدم می شوند و همسر را بدعادت می نمایند. اگر شما هم چنین زنی هستید، پس تعجب نکنید اگر بعد از مدتی همسر شما عذرخواهی کردن را به طور کل فراموش کرد و منتظر عذرخواهی شما ماند! شما خودتان او را متوقع نموده اید.

این توصیه را نیز بار ها و بار ها شنیده اید که همسران باید گاهی از هم فاصله بگیرند تا دل شان برای هم تنگ گردد. شما علاوه بر نقش همسری تان، یک انسان هستید و احتیاج دارید زمان هایی فقط متعلق به خودتان باشید و فقط به خودتان رسیدگی کنید. بعد از کمی فاصله دریافت، می بینید که با انرژی و علاقه بیشتری نزد همسرتان برمی گشت.

ورزش کنید و مراقب سلامتی تان باشید. اگر دوست دارید عضو باشگاه شوید و هر مدلی که دوست دارید، جسم و ذهن تان را فعال نگه دارید تا اعتماد بنفس تان تقویت گردد. اگر از دست همسرتان عصبانی هستید، به جای اینکه سر او غُر بزنید یا گوشه ای بنشینید و خودخوری کنید، با ورزش و عرق ریختن در باشگاه خشم تان را تخلیه کنید. این کار شما نه تنها ذهن و فکرتان را پاکسازی می نماید و از استرس و تنش رها می شوید بلکه در انتها مقداری کالری هم سوزانده اید! این یک تیر و دو نشان را دوست ندارید؟!

نباید فراموش کنید چه کار ها و سرگرمی هایی به شما احساس خوب می دهند و چه ارزش های فردی دارید که هویت تان را شکل می دهند. شما باید فردیت خودتان را تغذیه کنید و به عنوان یک انسان مستقل، هویت خودتان را داشته باشید. مطمئنا شما و همسرتان سرگرمی های مشترکی دارید، اما شاید شما به فعالیتی علاقه داشته باشید که مورد علاقه همسرتان نیست و این دلیل نمی گردد به خاطر خوشایند همسرتان شما هم از علاقه خود چشم پوشی کنید. او نیز مطمئنا سرگرمی هایی دارد که شما را مجبور به همراهی نمی نماید.

حتی بهترین زوج ها نیز گاهی بر سر مسائل اقتصادی با هم دچار اختلاف می شوند. هر چند مرد مسئول تامین اقتصادی همسرش است، اما همواره به زنان توصیه شده است که استقلال اقتصادی داشته باشند و فقط به همسر خود وابسته نباشند. استقلال اقتصادی به شما امنیتی می دهد که تاثیرش در زندگی تان کاملا آشکار خواهد بود.

یادتان باشد هر چقدر به توضیح جزئیات اهمیت بدهید، آسیب پذیرتر خواهید بود. برخی از خانم ها احساس می نمایند اگر همه چیز را جزء به جزء به همسرشان گزارش ندهند یعنی صادق و روراست نیستند. موضوع این است که این جور چیز ها هم محدویت هایی دارند. شما به عنوان یک خانم باید بدانید چه جزئیاتی بی اهمیت اند یا با مطرح کردن آن ها نزد همسرتان، تنشی بی مورد ایجاد می کنید و اصلا احتیاجی نیست همسر شما از آن ها آگاه باشد.

این طبیعی است که از نظرعاطفی و احساسی به همسرتان وابسته باشید، اما نه تا اندازه ای که آسیب پذیر شوید. زنی که تمام عواطف و احساساتش فقط و فقط به همسرش گره خورده و حداقل دو یا سه سیستم حمایتی دیگر ندارد، خیلی در معرض آسیب های روحی و روانی قرار می گیرد و اگر بحرانی پیش بیاید، لطمه خواهد خورد. آدم های زندگی تان را محدود نکنید و در میان خانواده و دوستان تان، یکی دو فرد بسیار صمیمی داشته باشید.

هر چند اعتماد و اطمینان مولفه اساسی در هر رابطه ای است، اما همواره باید مراقب زنگ خطر ها و تغییرات رفتاری ناگهانی در همسرتان باشید. چه کسی بهتر از شما می تواند متوجه تغییرات در همسرتان بگردد؟ منظور ما این نیست که بدبین باشید یا به همه چیز با دید وسواسی نگاه کنید و خودتان و همسرتان را عذاب بدهید. بلکه توصیه می کنیم با اعتماد بیش از حد، چشمان تان را کاملا نبندید تا نتوانید سرنخ ها را ببینید.

زوج هایی در زندگی مشترک خود پیروز اند که در خصوص خواسته ها و انتظارات خود، شفاف حرف می زنند. در خصوص مسائل اقتصادی، عاطفی، خانوادگی و هر چیزی که برای تان اهمیت دارد، واضح حرف بزنید و توقعات خود را تعیین کنید. فکر نکنید همسر شما به قدرت ذهن خوانی مجهز است و اگر به زبان نیاورید چه در دل دارید او خودش خواهد فهمید.

خیلی از خانم ها خشم های فروخورده ای دارند که طی سال ها آن ها را در دل خود انباشته نموده اند و کم کم به جایی می رسند که دیگر نمی توانند تحمل نمایند و این احساس منفی مزمن، ناگهان و از جایی سردرمی آورد که حتی خودشان را نیز شگفت زده می نماید، چه برسد به همسرشان!

این هم یک اشتباه بزرگ دیگر! بچه دار شدن قرار نیست همسرتان را به شما نزدیک تر کند یا رفتار های اشتباه او را تغییر بدهد. بلکه اگر هم اکنون مشکل جدی با همسرتان دارید و هنوز نتوانسته اید شرایط را بهتر کنید، بچه دار شدن مسائل تان را چند برابر خواهد نمود. پس به بچه دار شدن هرگز به عنوان یک راهکار نگاه نکنید.

تُن صدا خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید تاثیر گذار است. تُن صدای شما می تواند منفی یا مثبت بودن آنچه در سر دارید را نشان بدهد. نباید فراموش کنید که کلام و تُن صدای تان باید احترام آمیز باشد و هرگز تحت هیچ شرایطی به همسرتان بی احترامی نکنید، حتی زمانی که می دانید صد در صد مقصر است. این حق شماست که در خصوص آنچه آزارتان داده با همسرتان حرف بزنید، اما اول باید کلمات تان را تعیین کنید و از توهین و بی احترامی اجتناب کنید. راهکار هر مسئله ای در محیطی محبت آمیز و احترام آمیز، بهتر پیدا می گردد.

وقتی احساس کنید همسرتان انگار اصلا حرف های تان را نمی شوند، به دنبال راه هایی می روید تا بتوانید اعتراض تان را به گوش او برسانید. برخی از خانم ها در کوشش برای جلب توجه همسر، حرف خود را بار ها و بار ها تکرار می نمایند و مرد ها نیز این شیوه را غُر زدن تلقی می نمایند. اما موضوع این است که فقط شیوه ارتباطی این دو نفر متفاوت است. ممکن است زمان مناسبی را برای مصاحبه با همسرتان انتخاب نمی کنید یا شوهر شما مردی است که به طور کل در برابر حرف های شما سکوت پیشه می نماید و هیچ کدام از این موارد به این معنی نیستند که شوهرتان حرف های شما را نمی شنود.

خیلی از خانم ها به دلیل خستگی، نداشتن وقت و یا احتمالا هر دلیل دیگری از برقراری رابطه جنسی با همسر خود سر باز می زنند. اما واقعیت این است که زندگی سالم جنسی نقش پُررنگی در زندگی مشترک تان دارد. برای زندگی و مسئولیت های تان برنامه ریزی داشته باشید و از همسرتان بخواهید هر وقت که احتیاج به یاری دارید کنارتان باشد تا بتوانید برای زندگی جنسی تان نیز به اندازه کافی وقت بگذارید و هر دوی شما راضی باشید.

برخی از خانم ها آنقدر سرگرم و درگیر رسیدگی به امور خانه و بچه ها می شوند که شوهر را فراموش می نمایند. در یک رابطه سالم، عادت ها و ژست های کوچک، اما محبت آمیز زیادی وجود دارد که اهمیت و توجه زن و مرد نسبت به هم را نشان می دهد. این عادت ها وقت گیر نیستند، اما بسیار موثرند. حتی یک لبخند محبت آمیز همراه با چند لحظه تماس چشمی از جانب شما می تواند تمام آن چیزی باشد که همسر شما در انتها یک روز سخت کاری به آن احتیاج دارد.

این ژست ها کوچک و باارزش به هر دوی شما یادآوری می نمایند که همدیگر را دوست دارید و دوستی و محبت شما در قلب تان ریشه دارد. این باور اشتباه را دور بیندازید که یک ازدواج پیروز فقط به انتخاب مناسب بستگی دارد و بقیه چیز ها خود به خود پیش خواهد رفت. ازدواج یک پروسه فعال است که باید مدام آن را تغذیه و از آن مراقبت کنید.

منبع :برترینها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 284

به "یک زن خوب، این اشتباهات را نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک زن خوب، این اشتباهات را نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید