3 نیروی محرکه ماشین ترامپ برای پیروزی

به گزارش کاشیا، خبرنگاران : شان ترند، تحلیلگر ارشد انتخاباتی در مقاله ای، 3 فاکتور مهم که می تواند یاری گر ترامپ در راستا پیروزی باشد را تشریح کرده است.

3 نیروی محرکه ماشین ترامپ برای پیروزی

به گزارش خبرنگاران؛ در ژوئن 2013 ، شان ترند ، تحلیلگر ارشد انتخاباتی وبگاه RCP مقاله ای تحت عنوان پرونده رای دهندگان سفیدپوست گمشده ، بازنگری شد نوشت که در آن انتخابات 2016 را از بسیاری جهات پیش بینی کرده بود.

در حالی که در سال 2013 به دنبال پیروزی قاطع باراک اوباما مقابل میت رامنی، اجماع کلی وجود داشت که حزب جمهوری خواه باید به سمت چپ متمایل شود تا رأی اقلیت ها را جذب کند، شان ترند استدلال کرد که عامل اصلی شکست جمهوری خواهان در انتخابات 2012 عدم موفقیت حزب در جذب حداکثری رأی دهندگان سفیدپوست بوده است.

پرونده سفیدپوستان گمشده

شان ترند نوشت: از اواسط سال 2008 تا اواسط سال 2012 ، سرشماری ها برآورد می کند که تعداد سفیدپوستان در سن رأی گیری 3 میلیون نفر افزایش یافته است، اما آمارها نشان می دهد در انتخابات 2012 تنها 93 میلیون سفیدپوست مشارکت داشته و 6.5 میلیون نفر در انتخابات شرکت نکرده اند.

این تحلیلگر انتخاباتی با فرض اینکه در انتخابات 2016 باتوجه به عدم حضور اوباما، مشارکت سیاهان کاهش یابد، نتیجه گیری کرد: جمهوری خواه بعدی اگر حتی بتواند مشارکت این سفیدپوستان گمشده را برانگیزد بدون نیاز به جلب نظر هسپانیک ها و آسیایی تبارها با کمی دشواری پیروز می شود.

به گزارش خبرنگاران به نقل آرسی پی؛ در 17 سپتامبر سال جاری، شان ترند مجدداً استدلال خود را در مقاله راستا پیروزی ترامپ به روز رسانی کرد و این سوال را مطرح نمود که اکنون بهترین راستا برای نحوه انتخاب مجدد ترامپ چگونه می تواند باشد؟ پاسخ ترند شامل 3 موضوع است؛

نرخ تایید عملکرد

اول، نرخ تأیید عملکرد ترامپ باید حداقل به 46درصد برسد. در حال این نرخ حدود 45 درصد است.

روسای جمهور مایلند رای کسانی را که فکر می کنند کارشان را به خوبی انجام می دهند -حتی اگر به اندازه یک تار موی بیشتر باشد-، به دست آورند.

هنگامی که باراک اوباما در سال 2012 دوباره انتخاب شد، میانگین تأیید عملکرد او در RCP حدود 50 درصد بود و او با 51 درصد آرا پیروز شد. وقتی جورج دبلیو بوش در سال 2004 مجدداً پیروز شد، نرخ تأیید عملکرد وی 50 درصد بود و او نیز با اندکی کمتر از 51 درصد آرا پیروز شد.

دلیل منطقی بودن 46٪ برای ترامپ این است که ما کاملاً مطمئن هستیم که وی می تواند با 46٪ یا 47٪ آرا پیروز شود. به هر حال ، او این کار را در سال 2016 انجام داد.

آمارهای اقتصادی

دوم، شرایط اقتصاد رو به بهبود است. در حال حاضر عملکرد ترامپ از نظر اقتصادی 50/5 درصد تایید شده است.

رشد اقتصادی در سه ماهه دوم ، همزمان با شروع شیوع کرونا، بسیار ناگوار بود، به گونه ای که هیچ مقایسه تاریخی برای آن -حداقل برای دوره های زمانی که داده های شفافی داریم- وجود مدارد.

با این وجود رشد در سه ماهه سوم انفجاری به نظر می رسد و به طور بالقوه بیشتر انقباضات رخ داده در سه ماهه دوم را خنثی می کند. هیچ سابقه تاریخی برای چنین شرایطی نیز وجود ندارد.

شاید به دلیل رشد غیرمعمول قوی در سه ماهه سوم ، یا به دلیل اینکه مردم دلیل منحصر به فرد انقباض اقتصادی در سه ماهه دوم را درک می کنند (یعنی ما همه کارها را تعطیل می کنیم تا شیوع یک ویروس را کند کنیم) ، رتبه تایید عملکرد رئیس جمهور در اقتصاد را دوباره افزایش داده است.

هرچند رأی دهندگان فقط به اقتصاد رأی نمی دهند و بایدن در بیشتر موضوعات از ترامپ پیش است. اما اگر ترامپ پیروز شود، تغییر برداشت ها از عملکرد وی در اقتصاد احتمالاً دلیل اصلی این امر خواهد بود.

کاهش حمایت اقلیت ها از نامزد دموکرات

سوم، تحلیل ها و داده های آماری جدید نشان می دهد که جو بایدن نسبت به نامزدهای دموکرات پیشین در جلب نظر لاتین تبارها با مشکل روبرو است. این مشکل در میان جامعه سیاه پوستان نیز هرچند به میزان کمتر وجود دارد.

مسائل بایدن با پایگاه رای دموکرات ها جدی است. هر چرخه داستان هایی را درباره طرف مقابل می شنویم که با پایگاه خود مشکل دارد. بعضی از آنها همه تلاش نمی کنند - علی رغم امید مترقیان ، اوباما در سال 2008 یا 2012 عملکرد خوبی با انجیلی ها نداشت - اما گاهی اوقات این کار را می کنند.

بر اساس نظرسنجی دانشگاه مانماوث که 18 سپتامبر از سوی پالیتیکو منتشر شد، بایدن بطور کلی از حمایت 67 درصدی رأی دهندگان آفریقایی تبار، لاتین تبار و آسیایی تبار- بسیار جلوتر از ترامپ است، با این حال نسبت به حمایت رایج رنگین پوستان از دموکرات ها از پایگاه ضعیف تری برخوردار است. بطور مثال هیلاری کلینتون در سال 2016 در میان این جمعیت از حمایت 74 درصدی در مقابل حمایت 21 درصدی از ترامپ برخوردار بود.

ترند در انتها نوشت: هیچ یک از این موارد به عنوان پیش بینی قطعی در نظر گرفته نمی شود - این یک رقابت است که می تواند دو رو داشته باشد و من هنوز امیدوارم محبوبیت بیشتر بایدن نسبت به ترامپ منجر به پیروزی وی در انتخابات شود، اما خط داستانی که در بالا آمده است کاملاً واقع گرایانه است.

انتها ، بسیاری از آمریکایی ها بر این باورند که دونالد ترامپ یا حزب جمهوری خواه مدرن اجازه برگزاری یک انتخابات عادلانه را نخواهد داد. فرصت ها برای ایجاد اختلال در فرایند انتخابات در سال شیوع ویروس کرونا فراوان است. رسانه هایی چون Atlantic، Slate و USA TODAY همه مقاله های تحلیلی قابل قبولی تحت عنوان چگونه دونالد ترامپ می تواند انتخابات را بدزدد منتشر کرده اند. بسیاری از افراد و رسانه های دیگر حدس می زنند که اگر ترامپ در حال از دست دادن انتخابات باشد، متوسل شدن به ادعای تقلب انتخاباتی و تلاش برای ابطال آرای پستی با هدف تغییر نتیجه در ایالت های حساس به مفع خود، تنها یکی از تلاش هایی است که ترامپ برای خروج از مخمصه امتحان می کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1230

به "3 نیروی محرکه ماشین ترامپ برای پیروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نیروی محرکه ماشین ترامپ برای پیروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید