تعداد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا رکورد زد

به گزارش کاشیا، گاردین در گزارشی با اشاره به شروع واکسیناسیون کرونا در آمریکا، از افزایش نگران کننده شمار مبتلایان و مرگ و میر کرونایی اطلاع داد و نوشت: تنها در یک روز، این کشور شاهد ثبت رکورد 279 هزار و 409 مورد مبتلا و دو هزار و 607 مرگ و میر بود.

تعداد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا رکورد زد

به نقل از این روزنامه انگلیسی، در حالیکه ایالت های مختلف آمریکا برای سفارش واکسن کرونا با ضرب العجل روبرو هستند، ایالت کالیفرنیا باردیگر مقررات قرنطینه را وضع نموده و مقامات فدرال به مردم توصیه نموده اند حتی در داخل منازل خود ماسک بزنند، آمریکا تنها در روز آدینه رکورد تازه ای از تعدا مبتلایان به کووید-19را به ثبت رساند.

همزمان بسیاری از ایالت های دیگر از افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان، بستری شدگان و نرخ مرگ و میر ناشی از کووید-19 خبر داده و نظام های مراقبت های بهداشتی آمریکا با شرایط شنماینده ای روبرو هستند. گزارش ها حاکی از رقم یکصدهزار و 667 نفری بستری شدگان ناشی از کووید-19تنها در روز گذشته است.

براساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز، تنها در روز آدینه این کشور شاهد دو هزار و 607 مورد مرگ و 279 هزار و 409 مورد مبتلا بود. این در حالی است که جان هاپکینز پیش از این رقم 210 هزار مبتلا و مرگ روزانه یک هزار و 800 مورد را به صورت میانگین گزارش داده بود. تا به امروز در آمریکا بیش از 14 میلیون و 774 هزار نفر به کووید-19 مبتلا شده و از این میان بالغ بر 285 هزار و 650 نفر جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان این افزایش نگران نماینده شمار مبتلایان و مرگ و میر را ناشی از سفرهای میلیونی آمریکایی ها در تعطیلات جشن شکرگزاری می دانند.

در حالیکه شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا هر روز شاهد ثبت رکورد تازه ای است، دونالد ترامپ همچنان به کوشش های بی ثمر خود برای به چالش کشیدن نتیجه انتخاباتی که به نفع جو بایدن رئیس جمهوری منتخب به سرانجام رسید ادامه می دهد و همین امر وی را با نقدها فزاینده ای نسبت به فقدان درک رهبری کشور روبرو نموده است.

گفته می گردد پیش از نشست مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های فدرال (CDC) در هفته آینده که برای مجوز فراوری واکسن شرکت داروسازی فایزر تشکیل می گردد، به ایالت ها توصیه شده که تا آدینه سفارش دو مرحله ای خود را برای ثبت میزان مورد احتیاج این واکسن ثبت نمایند.

به گفته مقامات ایالت آیداهو (ایالتی در شمال غربی آمریکا) در شهر بویزی پایتخت این ایالت، نیروهای گارد ملی وارد عمل شده و با تریاژ کردن بیماران کوشش دارند شرایط بیمارستان را که به نقطه بسیار شنماینده ای وارد شده، تثبیت نمایند. دیروز شنبه هم در آریزونا، مقامات بهداشتی نسبت به ثبت رکورد 6 هزار و 799 مورد ابتلا در یک روز در این ایالت ابراز نگرانی کردند.

در جنوب کالیفرنیا هم مقامات بهداشتی از قرنطینه بخش وسیعی از این ایالت خبر داده و اعلام کردند که یک منطقه وسیع از این ایالت تحت قرنطینه شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1370

به "تعداد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مبتلایان جدید به کرونا در آمریکا رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید