اخبار اقتصادی

پاکستان با صندوق بین المللی پول به توافق رسید

ایسنا نوشت: وزیر دارایی پاکستان گفت که کشورش و صندوق بین المللی پول درباره بسته یاری اقتصادی به ارزش شش میلیارد دلار به توافق رسیده اند.

30 تیر 1398

فعالیت جهاد دانشگاهی برای حراست از نام خلیج فارس

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: به منظور صیانت از این نام دپارتمان ملی خلیج فارس در دانشگاه علم و فرهنگ شکل گرفت.

25 تیر 1398

نظربایف: دنیا احتیاج به سه گفت وگو دارد

رئیس جمهور قزاقستان گفت: قدرت های جهانی و اتحادیه های بین المللی باید سه گفت وگو در رابطه با ژئوپولیتیک و ژئواکونومیک را ایجاد نمایند.

24 تیر 1398

استفاده کاخ سفید از هوش مصنوعی برای شناسایی منتقدان ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از آی بی تایمز، مایکروسافت یکی از بزرگترین شرکت های پیشتاز در عرصه فناوری های نوین، قصد دارد با دانشگاه نظامی چین برای تولید سیستم های هوش مصنوعی همکاری کند. این سیستم ها می توانند توسط دولت های مختلف جهان برای کنترل لحظه به...

23 تیر 1398

رهبر کره شمالی: صلح در شبه جزیره کره به رفتار آمریکا بستگی دارد، دعوت اون از پوتین

خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (آدینه) گزارش داد، رهبر این کشور در جریان دیدار با رئیس جمهور روسیه اعلام نموده که صلح و امنیت در شبه جزیره کره کاملا به رفتار آمریکا در آینده بستگی دارد و همچنین از وی برای سفر به کشورش در آینده نزدیک دعوت نموده است.

21 تیر 1398

سفر نخست وزیر پاکستان به ایران از مشهد آغاز شد

عمران خان نخست وزیر پاکستان در نخستین سفر خود به ایران وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شد و مورد استقبال رسمی استاندار و مقامات محلی خراسان رضوی قرار گرفت.

19 تیر 1398

کمک چشمگیر هیونگ مین به بازماندگان آتش سوزی در کره جنوبی

سون هیونگ مین 100 هزار پوند به بازماندگان حادثه آتش سوزی در کشورش کمک کرد.

16 تیر 1398

هشداری درباره پساسیل خوزستان

مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بعضی بایدها و نبایدها برای جبران خسارت های ناشی از سیل نسبت به ایجاد کانون های جدید گرد و غبار در خوزستان به علت ته نشین شدن گل های ناشی از سیل هشدار جدی داد.

13 تیر 1398

ترامپ بار دیگر متهم شد

ایسنا نوشت: دادستان ایالت نیویورک آمریکا اقدام به شکایت از دونالد ترامپ به اتهام سو استفاده از اعتبارات بنیاد خیریه اش برای کمک به کمپین ریاست جمهوری سال 2016 خود کرده و به دنبال دریافت 5.6 میلیون دلار جریمه و 2.8 میلیون دلار غرامت در این پرونده است.

6 تیر 1398

واعظی در گفت وگو با خبرنگاران عنوان کرد: ملاقات های دوجانبه از اهداف رئیس جمهور به سوچی، واکنش به خبر انتصاب صفدر حسینی به معاونت ریاست جمهوری

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در ملاقات های دو جانبه در سفر سوچی درباره روابط مالی صحبت خواهد نمود.

22 خرداد 1398

داورزنی: مردم سال جاری پرشورتر از همواره در راهپیمایی پیروزی انقلاب حاضر شدند

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت : مردم سال جاری پرشورتر از همواره در راهپیمایی پیروزی انقلاب حضور یافتند و نشان دادند با اتحاد و همدلی راه انقلاب و امام را ادامه می دهند.

21 خرداد 1398

بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی از سر گرفته شد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: همزمان با اولین روز از دهه فجر و شروع چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر خوش بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی را به این جامعه زحمتکش اعلام می کنیم.

16 خرداد 1398

توسعه طرح های کشاورزی موجب اشتغال پایدار در منطقه می گردد

به گزارش خبرنگاران، بهمن طاهرخانی عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح واحد مرغداری 120 هزار قطعه ای در روستای قمیک از توابع تاکستان که با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برگزار گردید، اظهارداشت: منطقه تاکستان صندلی ویژه ای در صنعت و کشاورزی استان دارد و نیازمند...

16 خرداد 1398

مجلس از بودجه کتابخانه های عمومی حمایت می نماید

به گزارش خبرنگاران، احمد همتی بعدازظهر پنج شنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان به میزبانی دفتر خود، با اشاره به این مطلب که باید به مسائل فرهنگی نگاه ویژه ای گردد، تأکید کرد: مجلس از کتابخانه های عمومی حمایت می نماید اما از سوی دیگر...

7 خرداد 1398

حفظ وحدت و یگانگی مقابله با جنگ مالی دشمنان است

به گزارش خبرنگاران، سید احسن علوی شامگاه یکشنبه در نشست با روحانیون و علمای استان کردستان، اظهارداشت: ملت ایران متحدتر از هر زمانی در برابر توطئه های دشمنان ایستاده اند و دشمنی های جبهه استکبار موجب تقویت انسجام و همدلی ملت ایران شده است.

5 خرداد 1398

ابراز خشنودی دانمارک نسبت به اقدام ضدایرانی اتحادیه اروپا

ایسنا نوشت: نخست وزیر دانمارک اعمال تحریم اتحادیه اروپا علیه ایران را دلگرم کننده خواند.

1 خرداد 1398

دوبلور شرک و دیرین دیرین به تب و تاب می افتد

برنامه تب تاب امشب در پنجمین قسمت خود، میزبان محمدرضا علیمردانی دوبلور شرک و دیرین دیرین است.

31 اردیبهشت 1398

گلایه از تفاوت سهم بودجه ای دانشگاه های شرق کشور

رییس دانشگاه بیرجند گفت: متاسفانه تفاوت زیادی بین دانشگاه های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است و اعتبارات بیشتری به سیستان و بلوچستان اختصاص داده می گردد.

24 اردیبهشت 1398

بودجه پارک های علم و فناوری 73 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، سعید نمکی پنج شنبه شب در شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار کرد: در سازمان برنامه و بودجه بر مبنای یک هدف تعریف شده به سراغ استان های کمتر توسعه یافته رفته و از نزدیک مسائل آنان را جویا می شویم.

24 اردیبهشت 1398

پول تبلیغات محیطی فوتبال کجاست؟، آوردن سیستم VAR فقط تبلیغ است!

به گزارش خبرنگاران، علی خطیر درباره جدایی نیومایر و گرو و اینکه رفتن آنها تاییدی بر کیفیت پایینشان بوده است، گفت: وقتی مجموعه مدیریتی جدید آغاز به کار کرد، با درخواست سرمربی یکی دو بازیکن به تیم اضافه شدند. بنا به شرایطی نتوانستند کیفیت لازم را نشان...

19 اردیبهشت 1398
تعداد: (41)