7 عارضه زیاد نشستن

به گزارش کاشیا، علاوه بر ضعف استخوان و چاقی، افسردگی و نداشتن تمرکز هم به عوارض زیاد نشستن اضافه می گردد.

7 عارضه زیاد نشستن

بی تحرکی و نشستن در یک جا برای مدت طولانی، باعث افزایش قند خون می گردد و خطر بیماری قلبی عروقی را بیشتر می نماید اما شما می توانید با ترفندهایی، عوارض ناشی از نشستن را کاهش دهیداز جمله دلایل کاهش نشستن طولانی مدت موارد زیر است :

پیشگیری از گردن درد

امروزه عده زیادی از مردم به دلیل استفاده زیاد از سیستم رایانه و نشستن طولانی مدت به گردن درد دچار می شوند . شما می توانید برای کاهش درد گردن هنگام نشستن و انجام کار پشت خود را کاملا صاف نگه دارید. از خم شدن روی صفحه کلید بپرهیزید و سعی کنید صفحه کلید را تا حد امکان بالا بیاورید. می توانید یک یادداشت روی صفحه نمایشگر خود نصب کنید.اگر شما هنگام کار در ساعات طولانی، به درد جدی در ناحیه گردن مبتلا می شوید شاید به جا به جا کردن صفحه نمایشگر احتیاج باشد.

داشتن تمرکز

نشستن طولانی مدت باعث کاهش خون رسانی به مغز می گردد. بلند شدن از پشت میز کار به دفعات و هر 40 دقیقه یک بار و راه رفتن مقدار اکسیژن رسانی به مغزتان را افزایش می دهد.

افسردگی

به گفته محققان، نشستن طولانی مدت با افکار منفی و خطر ابتلا به بعضی بیماری های روانی از جمله افسردگی همراه است. به جای آن یک پیاده روی 30 دقیقه ای در روز می تواند نتیجه ای کاملا برعکس داشته باشد.

مسائل تنظیم قند خون

فقط یک روز بی حرکت ماندن می تواند به طور چشمگیری به کاهش عملکرد انسولین و سخت شدن کنترل قند خون منجر گردد. همین فرایند فرد را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می دهد.

کمردرد

کم تحرکی ستون فقرات، باعث کم شدن انعطاف پذیری آن می گردد و زمینه آسیب ستون مهره ها را بر اثر فعالیت های روزانه از جمله بستن بند کفش فراهم می نماید.اگر پشت میزنشین هستید، حواس تان باشد که صاف بنشینید نباید گردن تان جلوتر از شانه هایتان باشد. از آویزان نگه داشتن شانه ها بپرهیزید و پاهایتان را روی زمین قرار دهید و در پشت تان، یک پشتی مناسب بگذارید تا گودی کمرتان را پر کند.

درد پا

بین نشستن طولانی مدت و بروز استئوآرتریت ارتباط وجود دارد. نداشتن فعالیت به چاقی مفرط منجر می گردد و بالا رفتن وزن فشار بیشتری روی مفصل ها وارد می نماید. از طرفی ضعیف شدن عضله به دلیل کم تحرکی باعث می گردد هنگام بلند شدن از روی جایگاه از دست هایتان یاری بگیرید.

بیماری قلبی

نشستن طولانی مدت با افزایش فشارخون و کلسترول ارتباط دارد. این دو عامل خطر بروز حمله قلبی را افزایش می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1761

به "7 عارضه زیاد نشستن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عارضه زیاد نشستن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید