آزمایش نوزاد چینی پس از تولد از لحاظ کوروناویروس مثبت شد

به گزارش کاشیا، آزمایش نوزادی در شهر ووهان چین - کانون شیوع کوروناویروس جدید- فقط 30 ساعت پس از تولد مثبت شده و این نگرانی را ایجاد نموده است که این ویروس بتواند در رحم از مادر به جنین منتقل گردد.

آزمایش نوزاد چینی پس از تولد از لحاظ کوروناویروس مثبت شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست در همین حال شمار مرگ های روزانه ناشی از کوروناویروس جدید با 65 مرگ جدید - همگی در ایالت هوبئی چین- روز چهارشنبه 16 بهمن در سرزمین اصلی چین به 490 مورد رسید.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین چهارشنبه صبح 3887 مورد جدید را گزارش داد و به این ترتیب شمار کل موارد بیماری در چین که اکثریت آن به ایالت هوبئی - کانون شیوع بیماری- مربوط می گردد، به 24324 مورد رسید. تقریبا 2000 مورد جدید عفونت در شهر ووهان مرکز استان هوبئی شناسایی شده است که تصور می رود شیوع از یک بازار غذاهای دریایی و گوشت حیوانات وحشی منشا گرفته باشد.

از طرف دیگر تلویزیون دولتی چین گزارش داد که دو نوزاد به کوروناویروس مبتلا شده اند که یکی از آنها تنها 30 ساعت از به دنیا آمدنش می گذشت.

بر اساس این گزارش مادر این نوزاد یک بیمار با عفونت ثابت شده کوروناویروس بوده است و در حال حاضر نشانه های حیاتی نوزاد شرایط پایداری دارد.

ژنگ لینگ کونگ، پزشک ارشد در بخش نوزادان این بیمارستان گفت شناسایی این نوزادان دچار عفونت نشان می ٔ دهد که ما باید درباره شیوه های احتمالی جدید انتقال ویروس کورونا نگران باشیم.

ژنگ گفت زنان باردار باید از بیماران دچار عفونت با ویروس کورونا دور باشند.

بر اساس این گزارش بیمارستان بچه ها ووهان منطقه ای به درمان زنان باردار با علائم مشکوک اختصاص داده است.

  • ناقلان بی علامت کوروناویروس

مقامات بهداشتی چین شماری از بیماران را یافته اند که با وجودی که هیچ علامت ظاهری بیماری را نشان نمی دهند، حامل و ناقل کوروناویروس هستند.

لی شینگ وانگ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در بیمارستان دیتان پکن می گوید، اغلب حامل های مخفی به ویروس را با بیماران دارای علامت مربوط بوده اند و ویروس را از آنها گرفته اند.

لی گفت: این حاملان ویروس را دارند و می توانند آن را منتقل نمایند. البته میزان ویروس در بدن افراد با شدت علائمشان ارتباط دارد، بنابراین این بیماران مقدار کمتری ویروس دارند و توانایی شان برای انتقال ویروس کمتر است.

کمیسون ملی بهداشت چین روز چهارشنبه صبح دستورالعمل جدیدی را برای تشخیص و درمان عفونت کوروناویروس منتشر کرد که بر اساس آن افراد با علائم خفیف تر بیماری مانند تب، خستگی و سرفه، اما بدون عفونت ریه، برای جلوگیری از انتشار ویروس باید قرنطینه و درمان شوند.

این دستورالعمل همچنین با توجه به اینکه مقادیری از کوروناویروس در مدفوع های بیماران یافته شده است، می گوید شیوه انتقال مدفوعی- دهانی را هم باید علاوه بر انتقال از راه قطرک های تنفسی در نظر داشت.

آخرین آمار شمار کل موارد عفونت با ویروس کورونا در همه دنیا را 24561 مورد، شمار مرگ ها را 492 مورد (490 مورد در چین، یک مورد در فیلپین و یک مورد در هنگ کنگ) اعلام می نماید و 911 نفر نیز از عفونت بهبود یافته اند.

  • شمار مبتلایان به کوروناویروس جدید از 20000 نفر گذشت | هنگ کنگ نخستین مرگ را گزارش می نماید

  • یک داروی تجربی آزمایش می گردد

چین خواهان صدور مجوز جدیدی برای یک داروی تجربی شده است تا آن را برای درمان کوروناویروس به کار ببرد.

انستیتوی ویروس شناسی ووهان در یک بیانیه آنلاین بیان کرد که درخواستی برای صدور مجوز برای استفاده از داروی رمدسیویر (remdesivir)، ساخته شده بوسیله شرکت داروسازی گلیئاد ساینسز شده است.

این دارو هنوز در هیچ جایی از دنیا تایید نشده یا مجوز نگرفته است، اما پس از اینکه نشانه هایی از تاثیربخش بودن در بیماران کوروناویروس به دست آمد، قرار است کارآزمایی بالینی آن آغاز گردد.

دانشمندان چینی در مقاله ای که روز سه شنبه در ژورنال Cell Research می گویند رمدیسیویر و نیز کلروکین- یک داروی ضد مالاریا با سابقه 80 ساله- در آنالیز های آزمایشگاهی در مهار کردن کوروناویروس بسیار موثر بوده اند.

انستیتوی وهان در بیانیه اش می گوید برای اینکه معلوم گردد آیا این دو دارو در انسان ها هم موثر هستند یا نه، باید آزمایش های بالینی بیشتری انجام گردد.

  • کوشش دنیای برای ساختن واکسن کوروناویروس | دسترسی به واکسن نهایی ماه ها طول خواهد کشید

  • شمار واقعی موارد عفونت ممکن است بیشتر باشد

در همین حال کارشناسان بهداشتی می گویند نگران هستند که شمار واقعی موارد عفونت با کوروناویروس که نام رسمی آن 2019-nCoV (کوروناویروس جدید 2019) است، بسیار بالاتر از میزان گزارششده تا به حال باشد، زیرا آمار رسمی عموما فقط بیانگر موارد حادی است که در بیمارستان ها بستری شده اند.

بر اساس آخرین ارقام، بیش از 2500 بیمار که در استان هوبئی تحت درمان هستند، در شرایط وخیم یا بحرانی هستند.

آخرین ارقام نشاندهنده کاهش ندکی در میزان کشندگی ویروس از 3.1 درصد به 2.9 درصد است. میزان مرگ و میر در ایالت هوبئی به طور قابل توجهی بالاتر از میزان مرگ در کل کشور است که اندکی بالای 2 درصد است.

کمیسیون ملی بهداشت چین می گوید تا نیمه شب سه شنبه 892 نفر در سطح چین به طور پیروز درمان شده و از بیمارستان مرخص شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 653

به "آزمایش نوزاد چینی پس از تولد از لحاظ کوروناویروس مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش نوزاد چینی پس از تولد از لحاظ کوروناویروس مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید