احکام افزایش مستمری پس فردا صادر می گردد

به گزارش کاشیا، تهران (پانا)- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، گفت احکام افزایش مستمری سال 1400 تا فردا نهایی و از پس فردا صادر می گردد.

احکام افزایش مستمری پس فردا صادر می گردد

به گزارش ایلنا، مصطفی سالاری در نشست خبری عصر امروز (شنبه/14 فروردین) گفت: سال گذشته در مرداد ماه سازمان تامین اجتماعی اولین مرحله متناسب سازی را اجرا کرد و صندوق های دیگر هم آن را از مهر ماه. به همین دلیل تفاوت هایی در حقوق بازنشستگان پدیدار شد. در یک نمونه تفاوت حقوق اسفند 98 بازنشستگان کشوری به فرودین 1400 آن ها، 130 درصد اختلاف دارد. به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی بر آن شد که به وسیله متناسب سازی مرحله دوم و ماده 96 قانون تامین اجتماعی این فاصله را جبران کند.

وی اضافه کرد: با افزایش حقوق بازنشستگان از ناحیه متناسب سازی و ماده 96 سازمان این اختلاف را جبران کرد؛ به نحوی که سازمان در فرودین 99 ماهانه، 6600 میلیارد تومان مستمری می پردازخت اما در فرودین 1400 این عدد به 15 هزار میلیارد تومان می رسد که نشان از افزایش 130 درصدی دارد. در نتیجه مستمری یک بازنشسته با یک همسر و دو فرزند از 1 میلیون و 600 هزار تومان در اسفند 98 به 4 میلیون و 200 تا 300 هزار تومان در اسفند می رسد.

سالاری اضافه کرد: با تمام توان سعی می کنیم 89 هزار میلیارد تومان رد دیون دولت را به نقدینگی تبدیل کنیم تا در ماه های آینده از بابت اجرای متناسب سازی مشکل نداشته باشیم.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی 1 میلیون و 200 هزار تومانی که از بابت متناسب سازی اسفند ماه به بازنشستگان پرداخت شده است، ارتباطی با سال جددی ندارد و از هیچ بازنشسته ای کسر نمی گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که تکلیف افزایش مزایای مستمری چه زمانی روشن می گردد، گفت: این رقم در بودجه سنواتی سازمان تامین اجتماعی درج شده و مصوبه اختصاصی دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1576

به "احکام افزایش مستمری پس فردا صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام افزایش مستمری پس فردا صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید