استفاده از صنایع سازگار با محیط زیست جایگزین مناسب برای فراوری کاغذ از چوب

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به گزارش خبرنگاران در خرم آباد، علی سالاروند عصر سه شنبه در ادامه سلسله نشست های خبری مدیران دستگاه های اجرایی لرستان در قالب برنامه سه شنبه های خبری جوابگوی سوالات خبرنگاران شد.

استفاده از صنایع سازگار با محیط زیست جایگزین مناسب برای فراوری کاغذ از چوب

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: در ازای یک تن خمیر کاغذ، بین 12 تا 18 درخت قطع می گردد؛ بنابراین باید برنامه ریزی کرد که از صنایع جایگزین و محصولاتی که سازگار با محیط زیست هستند در فراوری کاغذ استفاده کرد.

وی به باگاس نیشکر اشاره نمود و اضافه کرد: باگاس نیشکر محصول جانبی نیشکر است که قبلاً دور انداخته یا سوزانده می شد و در حال حاضر این فیبر گیاهی به عنوان منبع جایگزین سوخت و کاغذ کاربردهای متعددی پیدا نموده و در نتیجه تاثیر آن بر آلودگی و مصرف انرژی کاهش می یابد.

سالاروند با اشاره به شاخص های مدیریت سبز گفت: در دولت الکترونیک با توجه به این شاخص ها در پی حذف کاغذ از دستگاه های اجرایی برای مصرف بهینه هستیم.

وی به طرح تنفس جنگل های شمال اشاره نمود و اضافه کرد: اجرای این طرح فشار زیادی بر جنگل های زاگرس وارد نموده است و کار منابع طبیعی و محیط زیست در این زمینه بسیار سخت شده است و باید کوشش بیشتری در این زمینه داشته باشیم که این طرح به اتمام برسد.

سالاروند گفت: با توجه به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه محیط زیست برنامه های مختلفی در این حوزه اجرا شده است که در این رابطه رتبه برتر کشور را در حوزه بچه ها و نوجوانان کسب نموده ایم.

مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه اولین خانه های محیط زیست کشور در لرستان راه اندازی شده اند، بیان کرد: در این خانه ها با توجه به برنامه های مختلفی که اجرا می گردد کتاب های حوزه محیط زیست نیز اهدا و در اختیار این خانه ها قرار می گیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2255

به "استفاده از صنایع سازگار با محیط زیست جایگزین مناسب برای فراوری کاغذ از چوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از صنایع سازگار با محیط زیست جایگزین مناسب برای فراوری کاغذ از چوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید