اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی

به گزارش کاشیا به نقل از دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، دکتر حمیده رضوی گفت: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سال 98 تعداد 326 مورد تسهیلات (شامل وام و مشارکت مدنی) به ارزش 400 میلیارد ریال در اختیار شرکت های متقاضی قرار داده است.

اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی

وی اضافه نمود: براساس آمارها حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی از نظر مبلغ و حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای از نظر تعداد، بیشترین سهم تسهیلات را به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی تاکید نمود: در سال گذشته مجموعا 333 مورد درخواست تسهیلات به وسیله سامانه صندوق دریافت شد که 329 مورد آن (شامل وام، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی) به مرحله پرداخت رسید و از مجموع درخواست های دریافتی تنها 4 مورد آن رد شد که دلیل آن عدم احراز صلاحیت فنی و تخصصی متقاضیان بود.

رضوی بیان کرد: در سال گذشته از سوی این صندوق 3 مورد سرمایه گذاری (مشارکت حقوقی) به مبلغ 12500 میلیون ریال به طور مستقیم صورت گرفته است.

سرمایه گذاری در پروژه های ریسک پذیر

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اضافه نمود: همچنین صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در سال گذشته مبلغ 3 میلیارد ریال به وسیله قرارداد با شتابدهنده ها برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها و 10 میلیارد ریال در پروژه 100 استارتاپ سرمایه گذاری خطرپذیر انجام داده است.

رضوی با بیان اینکه شرایط مشتریان حقیقی و حقوقی درآئین نامه های صندوق معین شده و به صورت منظم مورد بازنگری قرار می گیرد، گفت: این صندوق 248 شخص حقیقی و حقوقی را مورد حمایت قرار داده است.

فعالیت در راستای برطرف احتیاجهای استان

رضوی اعلام کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی در راستای توسعه خدمات خود، با شرکت در جلسات معرفی در شهرستان های مختلف استان از جمله سبزوار و کاشمر نسبت به جمع آوی طرح ها و پرداخت تعدادی از آن اقدام نموده است.

وی تاکید نمود: این حمایت ها اغلب به صورت طرح های کوچک با مبالغ زیر 400 میلیون ریال صورت گرفته که با توجه به رویه های صندوق در مدت کمتر از یک هفته قابل پرداخت است.

رضوی اضافه نمود: این صندوق در راستای حرکت به سمت یاری به برطرف احتیاجهای استان جلسات متنوعی با نهادهای استانی از جمله معاونت مالی استانداری، پارک علم و فناوری و دانشگاه فردوسی مشهد که بازیگران اصلی زیست بوم در شرق کشور هستند برگزار نموده است.

وی ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه هایی با شهرداری مشهد، شرکت گاز، صندوق توسعه تکنولوژی دفاعی و.. منعقد نموده است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در اسفندماه سال 98 صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی اقدام به ارائه تسهیلات به شرکت های فعال در حوزه فراوری ماسک و مواد ضد عفونی کننده کرد تا در راستا کاهش اثرات این بیماری بر جامعه نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

رضوی اعلام کرد: این صندوق تعداد 6 فقره تسهیلات جعاله به مبلغ 80 میلیارد ریال به شرکت های متقاضی فعال در حوزه فراوری ماسک و مواد ضدعفونی کننده ارائه کرد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر توجه به قانونمداری و شفافیت اضافه نمود: آنالیز شرایط متقاضیان بر اساس فرآیندهای ارزیابی و نظارت مصوب صندوق و آئین نامه های مرتبط انجام می گیرد.

رضوی گفت: همچنین این صندوق از نظر مستندسازی فرآیندها و تنظیم مقررات داخلی به لطف توجه و مراقبت اکید هیات مدیره خود، پیشتاز است و بعضی دیگر از صندوق ها برای دریافت این مستندات به صندوق خراسان مراجعه نموده اند.

وی بیان کرد: صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی براساس سیاست های کلان می کوشد تا با معرفی خود در سطح استان و کشور با ارائه خدمات متناسب با احتیاج متقاضیان حرکت کند.

صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: چابکی در تنظیم مقررات داخلی از جمله تنوع در سبد خدمات، میزان کارمزد و شرایط تسهیلات، دریافت تضامین متناسب و متنوع از جمله برنامه های صندوق است که با دقت پیگیری می گردد.

رضوی تاکید نمود: توسعه سامانه اطلاعاتی صندوق که بر اساس احتیاجهای داخلی کدنویسی شده و در طول 10 سال تکمیل شده است نیز از جمله برنامه های صندوق است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1043

به "اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات به فناوران خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید