برگزاری جشنواره شتر در عربستان سعودی

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، شاهزاده عربستان سعودی گفت که جشنواره سلطنتی مشهور شتر عبدالعزیز در سال 2018 نیز برگزار می شود.

برگزاری جشنواره شتر در عربستان سعودی

ریاض - عربستان سعودی اظهار داشت:

در راستای برنامه بلند مدت عربستان سعودی تا سال 2030، عربستان سعودی برای کاهش وابستگی به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن و همچنین توسعه بخش خدمات عمومی مانند آموزشی، سرگرمیی و گردشگری برنامه ریزی می کند. بزرگ ترین و بهترین جشنواره های میراث فرهنگی غنی، برنامه های نوآورانه و خانوادگی برای سال 2018 تحت حمایت سلطان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برگزار می شود.

جوایز مسابقات شتر به بیش از 30 میلیون دلار می رسد.

جشنواره شتران پادشاه عبدالعزیز در سال 2018 از تاریخ 1 ژانویه تا 1 فوریه در حوالی بیابان جنوبی الدنه در 120 کیلومتری ریاض برگزار خواهد شد.

این جشن یکی از بزرگ ترین جشن های ملی در نوع خود در جهان است و نمایش امسال، یکی از پیروز ترین آن ها است. هدف این جشنواره؛ افزایش آگاهی، ترویج غرور ملی و جشن گرفتن فعالیت های فرهنگی و میراثی منطقه ای در قلمرو پادشاهی است. این یک جشنواره سنتی است که علاقه مندان خود را در سراسر جهان دور هم جمع می کند.

در قلب جشنواره، شتر نقش بسیار دوست داشتنی و مشهوری دارد که منعکس کننده نقش مهم شتر برای عربستان سعودی در طول تاریخ است.

بیش از قرن ها است که شتر را به عنوان کشتی بیابان می شناسند و امروزه هم شتر به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است که نماد شخصیت و غرور منطقه ای است. شترها در تمام ستون جامعه، از لحاظ اقتصادی و سیاسی تأثیرگذار هستند؛ نه تنها در متون مذهبی و شعر دینی به آن ها اشاره شده است، بلکه منبع گوشت، شیر، چرم و حمل و نقل هستند. شترها یک ستون تجاری در جهان عرب محسوب می شوند و آن ها باعث رشد منطقه ای می شوند.

فستیوال یک ماه شتر عبدالعظیم، ترکیبی از وقایع سنتی، مسابقات و میراث فرهنگی است. تمرکز جشنواره روی رام کردن شترها، مسابقه زیبایی شترها، هنر موهای شتر، سرگرمی های خانوادگی و افزایش رونق بازار فرهنگی است. در این جشنواره تئاترهای مختلف و نمایشگاه سفر شتر از زمان مومیایی و فراتر از آن نیز برگزار می شود.

منبع: کجارو / traveldailynews.com
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1975

به "برگزاری جشنواره شتر در عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره شتر در عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید