تنظیم و کنترل قند خون از راه دور

به گزارش کاشیا، واقعا عجیب بود چراکه به طور معمول این حیوانات دارای قند خون بالا و دیابت نوع دو هستند، اما همه حیواناتی که در معرض میدان های الکترومغناطیسی قرار داشتند سطح قند خون طبیعی را نشان دادند. من به کالوین [کارتر]گفتم که اینجا اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است.

تنظیم و کنترل قند خون از راه دور

محققان دانشگاه آیووا ایالات متحده آمریکا احتمالا یک روش ایمن و جدید برای کنترل غیر تهاجمی قند خون [بدون دخالت در بدن]و درمان دیابت کشف نموده اند که نتایج آن روی موش ها موفقیت آمیز بوده است. آن ها در نظر دارند به سمت آزمایش های بالینی روی انسان حرکت نمایند.

طبق یافته های جدید منتشر شده در تاریخ شش اکتبر 2020 در مجله سل متابولیسم Cell Metabolism قرار دریافت موش های دیابتی در معرض ترکیبی از میدان های الکتریکی و مغناطیسی ایستا برای چند ساعت در روز، دو مشخصه اصلی دیابت نوع دو را عادی می نماید.

دیابت نوع دو یکی از شایع ترین بیماری های غدد در بزرگسالان است. در بیماری دیابت نوع دو، لوزالمعده، انسولین را به اندازه کافی و مورد احتیاج بدن ترشح می نماید، اما توانایی لازم را برای راهنمایی قند به درون سلول ها ندارد.

طبق گفته انستیتوی ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی آمریکا، رویکرد اصلی در درمان دیابت نوع دو شامل رژیم غذایی سالم تر و تحرک بدنی بیشتر است. همچنین دارو های زیادی وجود دارد که می توانند به فرد یاری نمایند تا علائم دیابت را کنترل کند.

با این حال پایبندی به درمان دیابت نوع دو نسبتا کم است. تحقیقات نشان داده است که دست کم 45 درصد افراد مبتلا به این نوع دیابت قادر به کنترل موثر سطح قند خون خود نیستند. حال محققان دانشگاه آیووا معتقدند که ممکن است به کشف مهمی برای کنترل سطح قند خون رسیده باشند که تا به امروز روی موش ها موفقیت آمیز بوده است.

کالوین کارتر، محقق دوره فوق دکترا در دانشگاه آیووا، یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه است که درباره نتایج تحقیق می گوید: ما یک کنترل از راه دور برای مدیریت دیابت ساخته ایم.

قرار دریافت در معرض میدان های الکترومغناطیسی برای دوره های نسبتا کوتاه، قند خود را کاهش می دهد و پاسخ بدن به انسولین را عادی می نماید. اثرات آن طولانی مدت است و امکان یک درمان الکترومغناطیسی را فراهم می نماید.

وی اضافه نمود: قرار دریافت در معرض میدان های الکترومغناطیسی برای دوره های نسبتا کوتاه، قند خود را کاهش می دهد و پاسخ بدن به انسولین را عادی می نماید. اثرات آن طولانی مدت است و امکان یک درمان الکترومغناطیسی را فراهم می نماید که می تواند در هنگام خواب استفاده گردد تا دیابت را در تمام طول روز مدیریت کند.

این کشف ممکن است نتایج ویژه ای در مراقبت از دیابت داشته باشد به ویژه برای بیمارانی که رژیم های درمانی فعلی را سخت می دانند.

مطالعه جدید نشان می دهد که میدان های الکترومغناطیسی تعادل اکسیدان ها و آنتی اکسیدان ها را در کبد تغییر می دهد و پاسخ بدن به انسولین را بهبود می بخشد. این اثر از سوی مولکول های واکنشی کوچک ایجاد می گردد که به نظر می رسد به عنوان آنتن های مغناطیسی عمل می نمایند.

ماجرای کشفی که به طور اتفاقی رخ داد

این کشف به طور اتفاقی رخ داد. سانی هوانگ، نویسنده همکار کارتر که دانشجوی مقطع دکترا است احتیاج به تمرین دریافت خون از موش ها و اندازه گیری سطح قند خون آن ها داشت. کارتر به او اجازه داد که موش هایی که او برای آنالیز تاثیر میدان های الکترومغناطیسی بر مغز و رفتار حیوانات استفاده می کرد، قرض کند.

هوانگ می گوید: واقعا عجیب بود چراکه به طور معمول این حیوانات دارای قند خون بالا و دیابت نوع دو هستند، اما همه حیواناتی که در معرض میدان های الکترومغناطیسی قرار داشتند سطح قند خون طبیعی را نشان دادند. من به کالوین [کارتر]گفتم که اینجا اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است.

یافته هایی که نشان می داد این نوع موش ها پس از مواجهه با میدان های الکترومغناطیسی دارای سطح قند خون طبیعی می شدند، خیلی بیشتر عجیب بود چرا که این موش ها دارای یک تغییر ژنتیکی بودند که آن ها را دیابتی می کرد.

این همان چیزی بود که جرقه این پروژه را زد. همان اول ما متوجه شدیم اگر یافته ها درست باشند می توانند تاثیر زیادی در مراقبت از دیابت داشته باشند. کارتر تایید می نماید: این همان چیزی بود که جرقه این پروژه را زد. همان اول ما متوجه شدیم اگر یافته ها درست باشند می توانند تاثیر زیادی در مراقبت از دیابت داشته باشند.

کارتر و هوانگ در همکاری با دکتر دیل آبل رئیس گروه پزشکی داخلی دانشگاه آیووا و متخصص دیابت دریافتند که استفاده ترکیبی از میدان های مغناطیسی و الکتریکی ساکن، قند خون را در سه نوع مختلف موش مبتلا به دیابت نوع دوم تعدیل می نماید. این گروه همچنین نشان داد که قرار دریافت در معرض این میدان ها در هنگام خواب مقاومت به انسولین را در مدت سه روز پس از درمان معکوس می نماید.

میدان های الکترومغناطیسی همه جا هستند: ارتباطات از راه دور، ناوبری و دستگاه های تلفن همراه، همه از آن برای انجام کارکرد های خود استفاده می نمایند. میدان های الکترومغناطیسی همچنین در پزشکی مانند ام آرآی و نوار مغزی به کار می آید.

کارتر و هوانگ در جست وجو سرنخ برای درک ساز و کار های اصلی اثرات بیولوژیکی میدان های الکترومغناطیسی بر قند خون و حساسیت به انسولین متون دهه 1970 را آنالیز کردند که تحقیقاتی روی مهاجرت پرندگان داشت. آن ها دریافتند که بسیاری از حیوانات میدان الکترومغناطیسی زمین را حس و از آن برای جهت یابی استفاده می نمایند.

کارتر می گوید: این متون به یک پدیده بیولوژیکی کوانتومی اشاره دارند که طبق آن میدان های الکترومغناطیسی ممکن است با مولکول های خاص برهم کنش داشته باشند. مولکول هایی در بدن ما وجود دارند که تصور می گردد مانند آنتن مغناطیسی ریز عمل می نمایند و پاسخ بیولوژیکی به میدان های الکترومغناطیسی می دهند.

وی اضافه می نماید: بعضی از مولکول ها اکسیدان ها هستند که در زیست شناسی ردوکس [اکسایش و کاهش اکسیداسیون و احیاء]مورد مطالعه قرار می گیرند.

این گروه با داگلاس اسپیتز، گری بوتنر اساتید دانشگاه آیووا و جیسون هانسن استاد دانشگاه بریگهام یانگ که همه متخصصان شناخته شده بین المللی در زمینه بیولوژی ردوکس هستند همکاری کردند تا عملکرد یک مولکول اکسیدان به نام سوپراکسید که در دیابت نوع دو نقش دارد آنالیز نمایند.

آزمایش های آن ها نشان می دهد که میدان های الکترومغناطیسی باعث تغییر علامت دهی [سیگنالینگ]مولکول های سوپراکسید به ویژه در کبد می گردد که به فعال شدن طولانی مدت پاسخ آنتی اکسیدانی ختم می گردد تا تعادل نقطه تنظیم اکسیداسیون بدن و پاسخ به انسولین را متعادل کند.

کارتر در اینباره می گوید: وقتی مولکول های سوپراکسید را از کبد حذف می کنیم در واقع اثر میدان های الکترومغناطیسی را بر روی قند خون و پاسخ انسولین کاملا مسدود نموده ایم.

مطالعات انسانی

علاوه بر مطالعه روی موش ها، محققان همچنین سلول های کبدی انسان را به مدت شش ساعت تحت درمان میدان های الکترومغناطیسی قرار و نشان دادند که یک نشان گر جایگزین حساس به انسولین به طور قابل توجهی بهبود یافته است که نشان می دهد که میدان های الکترومغناطیسی ممکن است همان اثر ضد دیابت را در انسان ایجاد نمایند.

کارتر و هوانگ از اینکه امکان تطابق داده ها بر روی بیماران مبتلا به دیابت نوع دو ایجاد گردد، انرژی می گیرند. از نظر ایمنی سازمان جهانی بهداشت میدان های الکترومغناطیسی کم انرژی [با فرکانس پایین]را برای سلامت انسان بی خطر تشخیص داده است. مطالعه دانشگاه آیووا نیز هیچ مدرکی درباره عوارض جانبی در موش ها پیدا نکرد.

این گروه تحقیقاتی در حال کار بر روی یک مدل بزرگتر از حیوانات هستند تا ببینند آیا میدان های الکترومغناطیسی اثرات مشابهی در حیواناتی که از نظر اندازه و فیزیولوژی شبیه انسان هستند، ایجاد می نمایند.

آن ها همچنین قصد دارند مطالعاتی را برای درک سازوکار اکسیداسیون هایی که روی میدان های الکترومغناطیسی تاثیر می گذارند انجام دهند. هدف نهایی آن ها حرکت به سمت انجام آزمایش های بالینی روی بیماران دیابتی است تا به سمت روش درمان جدیدی حرکت گردد.

با این هدف کارتر، هوانگ و والتر برادر دوقلوی کارتر با یاری بخش تحقیقات دانشگاه آیووا یک شرکت استارت آپی با نام Geminii Health ایجاد کردند. کارتر می گوید: رویای ما ایجاد یک طبقه جدید از دارو های غیر تهاجمی است که از راه دور سلول های را برای مقابله با بیماری کنترل می نماید.

مقاله قرار دریافت در معرض میدان های مغناطیسی و الکتریکی ساکن، دیابت نوع دو را درمان می نماید در مجله سل متابولیسم Cell Metabolism در تاریخ شش اکتبر منتشر شده است.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1274

به "تنظیم و کنترل قند خون از راه دور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم و کنترل قند خون از راه دور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید