تکلیف دانشجویانی که به دلایل موجه پیروز به شرکت در آزمون مجازی نشوند چیست؟

به گزارش کاشیا، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: اگر دانشجویی در صورت قطعی اینترنت یا هر مشکل دیگری پیروز به شرکت در آزمون مجازی نشود امکان تکرار امتحان با نظر فنی حوزه انفورماتیک و تأیید شورای آموزشی وجود خواهد داشت.

تکلیف دانشجویانی که به دلایل موجه پیروز به شرکت در آزمون مجازی نشوند چیست؟

اصغر عالمیان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری کاشیا اظهار کرد: نشست مشترک رؤسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با موضوع تسهیل و تدوین شیوه نامه امتحانات مجازی در دوره های دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی با حضور اکبر پیرستانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این نشست مقرر شد با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، امتحانات سرانجام نیمسال تحصیلی جاری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به صورت غیرحضوری برگزار شود.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: از هفته های گذشته با تشکیل کارگروه های تخصصی و بررسی آخرین روش های آزمون مجازی، حوزه معاونت آموزشی و حوزه فناوری اطلاعات به آزمون سازی مجازی در سامانه های پیشرفته نرم افزاری و مبتنی بر تولید انواع آزمون های تستی، تشریحی و شفاهی پرداختیم.

عالمیان گفت: با توجه به تصمیمات هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان و تصویب شورای رؤسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی امتحانات دوره های دکتری و کارشناسی ارشد به صورت استادمحور بوده و نمره ارزشیابی دروس دانشجو در سطوح مختلفِ آزمونی، پروژه محور و مهارت مبنا خواهد بود.

وی ادامه داد: ارزشیابی های آزمونی دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در سامانه LMS و با ثبت حضور دانشجو در زمان آزمون و ذخیره سازی محتواهای آزمونی و پاسخ نامه ای انجام خواهد شد.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در دوره کارشناسی نیز ارزشیابی ها به صورت استادمحور و مبتنی بر صلاحیت های تخییری خواهد بود، اضافه کرد: ارزشیابی های آزمونی در دوره کارشناسی اعم از تستی و تشریحی به صورت برخط و با استفاده از نرم افزار LMST خواهد بود، اما این امکان فراهم شده که با نظر و تشخیص استاد درس، بخشی از نمرات درسی دانشجو در قالب پروژه های تحقیقاتی و مهارت سنجی ارزیابی شود.

عالمیان تبیین کرد: با توجه به مشکلاتی که ممکن است در حین برگزاری امتحان از سوی سامانه های دانشگاه یا قطعی ارتباط اینترنتی پیش بیاید، تمهیدات و اختیارات لازم با صلاحدید استاد درس برای توسعه زمان امتحانات و در صورت وجود دلایل موجه حتی امکان تکرار امتحان با نظر فنی حوزه انفورماتیک و تأیید شورای آموزشی برای آن دسته از دانشجویانی که نتوانسته اند در زمان مقرر امتحان بدهند فراهم شده است.

آیا امتحانات سرانجامی دانشجویان تهرانی مجازی برگزار می شود؟

نحوه برخورد آموزشی با غیبت غیرموجه برخی دانشجویان در کلاس های مجازی

وی درباره نحوه برخورد آموزشی با غیبت غیرموجه برخی دانشجویان در کلاس های مجازی گفت: معین تکلیف این موضوع به استاد درس واگذار شده و با تشخیص استاد درس غیبت کلاسی دانشجویان می تواند موجه یا غیرموجه تلقی شود و شرکت دانشجویان دارای غیبت کلاسی در امتحان با صلاحدید استاد امکان پذیر خواهد بود.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره شرایط آن دسته از دانشجویانی که به طور همزمان در یک ساعت دو یا سه امتحان دارند، اظهار کرد: بروز این مشکل عموماً ناشی از انتخاب اشتباه واحد توسط دانشجویان و رعایت نکردن شیوه نامه های گروه های آموزشی و تا حدودی مربوط به برنامه ریزی اجرا شده در هر گروه در نیمسال تحصیلی است، اما درصدد تدارک شرایطی هستیم تا اینگونه دانشجویان بتوانند به آسانی در امتحانات شرکت کنند.

عالمیان درباره نحوه و شرایط برگزاری آزمون برخط نیز گفت: به منظور تضمین سلامت امتحانات، رعایت عدالت آزمونی در زمان امتحان برخط و در مرحله پاسخگویی پس از درج پاسخ سؤال به صورت پیش فرض نرم افزار، امکان بازگشت به سؤال قبلی وجود ندارد، اما چنانچه استاد درس بخواهد با شرایطی امکان دسترسی به سؤالات قبلی برای دانشجویان وجود خواهد داشت، اما توصیه کارشناسان حوزه امتحانات آن است که دانشجو نهایت دقت را در همان زمان اختصاص یافته به هر سؤال برای انتخاب پاسخ درست اعمال کند.

وی گفت: در طراحی سؤالات تشریحی به استادان توصیه شده که سؤالات را تحلیلی و تجزیه ای طرح کنند تا ضمن سنجش قدرت تحلیل علمی دانشجویان، بتوانند با اتکا به دانش و معلومات درس و تحقیق از سایر منابع پاسخ سؤالات را در بازه زمانی یک تا دو هفته ای تدوین و تصویر یا مکتوبه آن را در سامانه بارگذاری کنند.

وی اضافه کرد: مراحل امتحانات غیرحضوری اعم از نحوه ورود به سامانه های امتحانی و شیوه امتحانات به تدریج برای استادان و دانشجویان در قالب دستورالعمل ها و فیلم های آموزشی ارائه خواهد شد.

4078/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1060

به "تکلیف دانشجویانی که به دلایل موجه پیروز به شرکت در آزمون مجازی نشوند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف دانشجویانی که به دلایل موجه پیروز به شرکت در آزمون مجازی نشوند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید