خبرنگاران نخستین موزه فرش در مترو تهران به بهره برداری رسید

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، تهران- خبرنگاران- فاز نخست بهره برداری از موزه فرش ایران امروز چهارشنبه در مترو تهران به مرحله اجرا رسید.

خبرنگاران نخستین موزه فرش در مترو تهران به بهره برداری رسید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه؛ اولین مرحله موزه فرش متروی تهران با حضور محمد جواد حق شناس عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، سید مجتبی تقوی نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و نماینده اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با رونمایی از دو تخته فرش نفیس در ایستگاه متروی خیام به بهره برداری رسید.

در این برنامه بازدیدکنندگان در جریان فرایند اجرای مراحل ساخت و آماده سازی موزه فرش در این ایستگاه قرار گرفتند و نسبت به جانمایی بخش های دیگر ایستگاه جهت اجرای مراحل بعدی موزه فرش به مصاحبه پرداختند.

این کار با هدف پاسداشت هنر اصیل فرش بافی و در راستای حمایت از هنرمندان این عرصه، طی امضای تفاهم نامه ای مابین شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، شهرداری منطقه 12 و اتحادیه فروشندگان فرش دستباف انجام شد و مقرر گشت گذرگاه فرهنگی ایستگاه متروی خیام به نخستین موزه فرش دستباف جهت بازدید شهفرایندان و مسافران مترو تبدیل شود.

به گزارش خبرنگاران، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و بیش از 130 ایستگاه فعال است و مدیریت شهری در تلاش است که ایستگاه های مترو تهران را برای شهفرایندان جذاب کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1553

به "خبرنگاران نخستین موزه فرش در مترو تهران به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبرنگاران نخستین موزه فرش در مترو تهران به بهره برداری رسید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین موزه فرش در مترو تهران به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید