خطرناک ترین جزیره در دنیا

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، تعدادی جزایر خطرناک در دنیا هستند که به علل مختلف نمی توان و نباید در آن ها قدم گذاشت کم نیست. جزایری با مواد رادیواکتیو، جریان های خطرناک و کُشنده آبی، بومیان خطرناک و … تنها چند نمونه از تهدیداتی هستند که در این جزایر انسان ها را تهدید می کنند. اما خطرناک ترین جزیره دنیا یکی از مرگ آورترین رازها را در خود جای داده است. با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا با خطرناک ترین جزیره دنیا بیشتر آشنا شوید. بلیط هواپیما را ارزان خریداری کنید.

خطرناک ترین جزیره در دنیا

رامره خطرناک ترین جزیره جهان

در اعماق جنگل های جزیره رامره در میانمار، یکی از عظیم ترین دشمن های بشریت زندگی می کند. کروکودیل های آب شودکه وزن شان تا حدود 220 پوند معادل 997 کیلوگرم هم می رسد و حدود 7 متر طول دارند ساکنین این جزیره هستند. بر اساس گفته نشنال جغرافی این کروکودیل ها قابلیت خوردن انسان را هم دارند. این گونه از کروکودیل های کُشنده عظیم ترین نژاد کروکودیل هستند و جنگل های مانگروی جزیره رامره را خانه خود می دانند. خطرناک ترین عظیمراه آمریکا

نبرد خطرناک ترین جزیره جهان جزیره رامره

آنچه این جزیره به خطرناک ترین جزیره جهان تبدیل کرده، کروکودیل های است که در جنگ جهانی دوم، جان سربازان ژاپنی را گرفته و داستان نبرد معروف جزیره رامره را رقم زدند. در دوران جنگ جهانی دوم در سال 1945، نبردی در جزیره رامره رخ داد. در این نبرد معروف ارتش بریتانیا گروهی از سربازان ژاپنی را به جنگل های این جزیره کشاندند. گفته می شود تنها 500 نفر از 1000 جنگجویی که به این جزیره آمدند توانستند از سمت دیگر جزیره خارج شوند. نیمی دیگر از این سربازان طعمه کروکودیل های گرسنه جزیره شدند. این رخداد اکنون به نام بیشترین تعداد مرگ در اثر حمله کروکودیل در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

نبرد سربازان بریتانیایی و ژاپنی در این جزیره به مدت 6 هفته طول کشیده بود و نیروهای بریتانیا برای اینکه حملات بیشتری انجام دهند به یک پایگاه هوایی نیاز داشتند. سربازان ژاپنی که از طریق نیروهای دشمن به این جزیره گرمسیری کشانده شده بودند و باید به نیروهای دیگر خود در آن سوی جزیره می پیوستند دو راه بیشتر نداشتند؛ یا باید تسلیم می شدند یا از مردابی عبور می کردند که پر از کروکودیل های عظیم الجثه و خطرناک بود.

هردو نیرو در وضعیتی بلاتکلیف به سر می بردند؛ تا زمانی که تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا به همراه تیپ 36 ارتش پیاده نظام هندوستان موقعیت سربازان ژاپنی را تغییر داده و شرایط را برای آن ها سخت تر کردند. این مانور سربازان ژاپنی را به قسمت تقسیم کرد و حدود 1000 نفر را محاصره کرد.

به نیروهای بریتانیایی دستور داده شد تا حلقه محاصره سربازان ژاپنی را تنگ تر کنند. سربازان ژاپنی راهی جز تسلیم نداشتند اما آن ها به جای تسلیم تصمیم گرفتند از مرداب خطرناک جزیره که پر از کروکودیل های غول پیکر بود عبور کنند. این جا بود که اوضاع از بد به بدتر تغییر پیدا کرد. مرداب های مانگرو پر از گِل بودند و سرعت حرکت آن ها را بسیار پایین می آوردند. نیروهای بریتانیایی اوضاع را رصد می کردند اما در پی ارتش ژاپن نرفتند زیرا می دانستند چه چیزی در آن مرداب انتظار آن ها را می کشد: کروکودیل ها.

کروکودیل های آب شور عظیم ترین خزندگان در تمام جهان هستند. یک کروکودیل نرِ معمولی حدود 5 متر طول و حدود 500 کیلوگرم وزن دارد. عظیم ترینِ این کروکودیل ها به 7 متر طول و حدود 900 کیلوگرم وزن هم می رسد. مرداب ها محل زندگی طبیعی این کروکودیل ها هستند. جالب است بدانید که انسان ها هرگز با قدرت، سرعت و میزان آن ها قابل مقایسه نیستند. خطرناک ترین مکان های جهان

ژاپنی ها باوجود اینکه می دانستند کروکودیل های آب شور قادر به خوردن انسان ها هستند، باز هم تصمیم به عبور از مرداب گرفتند. کمی پس از ورود به مرداب، سربازان با بیماری، کم آبی و گرسنگی روبه رو شدند. پشه ها، عنکبوت ها، مارهای سمی و عقرب هایی که در این جنگل زندگی می کردند باعث ضعیف تر شدن هرچه بیشتر سربازان شدند. با ورود سربازان به قسمت های عمیق تر مرداب کروکودیل ها ظاهر شدند. مشکل عظیم تر این بود که کروکودیل های آب شور جانوران شب زی هستند و در شکار در شب بسیار ماهرند.

طبق گفته سربازان بریتانیایی کروکودیل ها سربازان ژاپنی را از بین برده و خوردند. آن ها در خاطرات خود آن شب را آمیخته با صداهای وحشتناکی که زمین کمتر به خود دیده است توصیف می کنند. تنها نیمی از ارتش ژاپن از مرداب زنده بیرون آمدند اما بسیاری از آن ها درگیر عفونت و بیماری شده بودند.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1757

به "خطرناک ترین جزیره در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین جزیره در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید