دولت کویت استعفا کرد

به گزارش کاشیا، دولت کویت به طور رسمی استعفای خود را تقدیم پادشاه این کشور کرد و خواستار تشکیل کابینه ای تازه شد.

دولت کویت استعفا کرد

به گزارش گروه سیاسی کاشیا، جابر مبارک الحمد الصباح نخست وزیر کویت صبح امروز (پنجشنبه) استعفای خود را تقدیم صباح احمد جابر الصباح شاه این کشور کرد.

به نوشته وبگاه روزنامه القبس کویت، طارق المزرم سخنگوی دولت کویت با اعلام این خبر گفت که چینش کابینه از نو صورت خواهد گرفت.

استعفای دولت کویت در حالی است که مجلس این کشور روز گذشته (چهارشنبه) پس از یک روز بررسی، استیضاح جنان بوشهری وزیر خدمات عمومی و معاون نخست وزیر و خالد الجراح وزیر کشور را اعلام وصول کرده بود.

نایف الحجرف وزیر دارایی کویت هم 17 آبان استعفای خود را تقدیم شاه این کشور کرده بود.

استعفای دولت کویت در حالی است که این کشور اخیرا صحنه تجمع مردمی در اعتراض به گسترش فساد در سازمان های دولتی و درخواست برای اجرای اصلاحات بود.

شامگاه 15 آبان ماه صد ها کویتی بنا به دعوت صلاح الملا نماینده سابق مجلس کویت با شعار بس مصخت، در میدان الاراده پایتخت این کشور تجمع کردند. تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار هایی خواستار برکناری مرزوق الغانم رئیس مجلس الامه شدند.

این تظاهرات پس از آن برگزار گشت که دو جوان از جامعه موسوم به بِدون یا همان بدون تابعیتی های کویت در اعتراض به اوضاع نابسامان بِدون ها در این کشور خودکشی کردند.

جابر مبارک نزدیک به 8 سال است که سِمت نخست وزیری کویت را بر عهده دارد و هنوز مشخص نیست که شاه این کشور بار دیگر چینش کابینه را به وی می سپارد یا فرد دیگری به نخست وزیری کویت منصوب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 565

به "دولت کویت استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت کویت استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید