رزمایش آمریکا و سه کشور دیگر در دریای عمان

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، نیروی دریایی آمریکا از قصد خود برای برگزاری رزمایش مشترک با بلژیک، ژاپن و فرانسه در دریای عمان اطلاع داد.نیروی دریایی آمریکا از قصد خود برای برگزاری رزمایش مشترک با بلژیک، ژاپن و فرانسه در دریای عمان اطلاع داد.

رزمایش آمریکا و سه کشور دیگر در دریای عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش ای بی سی نیوز، نیروی دریایی آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری مانور نظامی مشترک با همکاری کشورهای بلژیک، فرانسه و ژاپن در خاورمیانه اطلاع داد.

نیروی دریایی آمریکا هدف از برگزاری این مانور را افزایش تنش های اخیر با ایران پیرامون مساله برجام و پرونده هسته ای عنوان نموده است.

در این مانور نظامی که تمرین گروهی جنگ دریای عرب نام گرفته، کشتی های نظامی از چهار کشور مذکور به تمرین نظامی مشترک در دریای عرب و خلیج عمان خواهند پرداخت. در میان کشتی های جنگی یاد شده، ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل و ناو هواپیما بر آمریکایی مکین ایسلند نیز شرکت خواهد داشت.

همچنین گفته می گردد دو ناو بلژیکی و ژاپنی نیز در مانور نظامی مذکور حاضر خواهند بود.

دولت جو بایدن گفته میخواهد آمریکا را به توافق هسته ای برجام که دونالد ترامپ اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد بازگرداند. دولت بایدن از سوی دیگر شرط بازگشت به برجام را عقب نشینی ایران از اقدامات جبرانی ای عنوان نموده که تهران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و محقق نشدن وعده های طرف های اروپایی در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اصرار یا عجله ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد، تأکید نموده واشنگتن با توجه به نقض یکجانبه برجام در جایگاهی نیست که برای اجرای این توافق شرط بگذارد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1537

به "رزمایش آمریکا و سه کشور دیگر در دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش آمریکا و سه کشور دیگر در دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید