سرقت 400 میلیونی در کمتر از یک دقیقه

به گزارش کاشیا، دزد سایبری که در کمتر از یک دقیقه 400 میلیون ریال از فردی سرقت نموده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرقت 400 میلیونی در کمتر از یک دقیقه

به گزارش شرق در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتای تهران، پرونده ای با موضوع برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال تشکیل شد و تیمی از مهندسان فتا آنالیز پرونده را بر عهده گرفتند. شاکی درباره چگونگی سرقت گفت: برای انجام عملیات بانکی در یکی از موتور های جست وجوگر اینترنت، بانک خود را جست وجو کردم و به اولین سایتی که مشاهده کردم وارد شدم. اصلا فکرش را نمی کردم که ممکن است این سایت جعلی باشد. پس از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی ام، متوجه برداشت غیرمجاز بیش از 400 میلیون ریال شدم و آن زمان بود که فهمیدم آن سایت مربوط به بانک مدنظر من نیست، بلکه فقط شبیه به آن است. کارآگاهان واکاوی زوایای پنهان پرونده را شروع کردند. تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد دزد یا دزدان با ایجاد یک سایت جعلی شبیه به اینترنت بانک اطلاعات شاکی را سرقت نموده و مبلغی را از حساب بانکی او به صورت اینترنتی برداشته اند. با کوشش های افسران سایبری و به کارگیری اقدامات تخصصی مجرم در فضای مجازی شناسایی و هویت او برای پلیس روشن شد.

پس از آن مراحل قضائی انجام و بلافاصله متهم در یکی از محله های جنوبی تهران دستگیر و همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد. متهم پس از حضور در پلیس فتای پایتخت و روبرو شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده چاره ای جز اعتراف به جرمش نداشت. او گفت: با طراحی سایت شبیه سازی شده مشتریان بانک ها را فریب می دادم و آن ها به گمان اینکه وارد پایگاهی معتبر شده اند، اطلاعات خود را وارد می کردند.

درباره این شاکی نیز همین رخ داد و من در کمتر از یک دقیقه بعد از اینکه رمزش را وارد کرد، توانستم وارد حساب او شوم و پول هایش را به حساب دیگری منتقل کنم.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات پایتخت، با اشاره به بازگرداندن مبلغ به حساب بانکی شاکی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: همان طور که بار ها توسط پلیس فتا درباره انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت هشدار داده شده است، مجددا تأکید می گردد برای ورود به اینترنت بانک خود به نتایج سرچ در موتور های جست وجوگر اکتفا ننمایند و حتما آدرس مشاهده شده را با آدرس اصلی بانک که از منابع معتبر اخذ می نمایند تطبیق دهند. همچنین هم وطنان در صورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک می توانند موضوع را به وسیله نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1449

به "سرقت 400 میلیونی در کمتر از یک دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت 400 میلیونی در کمتر از یک دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید