فرانسه خواهان ادامه همکاری ایران با آژانس شد

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، وزارت خارجه فرانسه خواهان تداوم سریع همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

فرانسه خواهان ادامه همکاری ایران با آژانس شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از الجزیره، وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه با اشاره به انقضای توافق فنی ایران و آژانس گفت: ایران فورا باید دسترسی کامل به آژانس بین المللی انرژی اتمی را احیا کند و همکاری مجدد با آژانس را از سربگیرد.

وزارت خارجه فرانسه بعلاوه نسبت به عدم تمدید توافق فنی با آژانس اتمی از سوی ایران ابراز تاسف نموده است.

به گزارش خبرنگاران، دولت ایران اسفندماه سال گذشته براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته ای را محدود و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کرد، ولی پس از آن تهران و آژانس اوایل اسفند پارسال به توافقی سه ماهه دست یافتند که بر پایه آن دوربین های نظارتی آژانس در تاسیسات هسته ای به مدت سه ماه فعالیت کند ولی دسترسی به اطلاعات آن تنها در صورتی ممکن گردد که تحریم های آمریکا علیه ایران لغو شده باشد.

این توافق سه ماهه به مدت یک ماه دیگر تمدید شد که این مهلت روز پنج شنبه، 3تیر به خاتمه رسید. گفته می گردد رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، دو بار با ایران برای تمدید این مهلت تماس داشته ولی پاسخی از ایران دریافت ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1704

به "فرانسه خواهان ادامه همکاری ایران با آژانس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه خواهان ادامه همکاری ایران با آژانس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید