فرهاد مجیدی و گرانی مرغ

به گزارش کاشیا، سه شنبه گذشته (27 آبان) بود که توییت احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره تخصیص ارز دولتی که مدعی شده بود فرهاد مجیدی ارز دولتی دریافت نموده است، منتشر شد و حسابی جنجال به پا کرد. از یک طرف فرهاد مجیدی منکر این موضوع شد و گفت از این نماینده مجلس شکایت خواهد نمود. از طرف دیگر امیرآبادی فراهانی از این شکایت استقبال کرد و گفت که اسنادش را به دادگاه تحویل خواهد داد.

فرهاد مجیدی و گرانی مرغ

البته در این میان تأییدیه هایی هم از وزارت صمت مبنی بر مراجعه فرهاد مجیدی منتشر شد که او برای شرکتی که به اسم خودش نبوده درخواست ارز دولتی داشته است. با همه این تفاسیر، اما در طول هفته ای که گذشت بانک مرکزی هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد و از منابع مطلع خبر رسید که بانک مرکزی برای دوری از حواشی و تنش ها، این موضوع را نه تأیید می نماید و نه تکذیب. این، اما انتها ماجرای دریافت ارز دولتی از سوی فوتبالیست ها نیست، چون همانطور که احمد امیرآبادی فراهانی پیش از این هم مدعی شده بود، او در حال پیگیری درباره شرایط دیگر چهره های مشهور فوتبالی است که گفته می گردد آن ها هم مثل فرهاد مجیدی ارز دولتی دریافت نموده اند.

او دلیل این کارش را رسیدگی به شرایط تخصیص ارز های دولتی می داند که وقتی به جای رسیدن به دست مرغدار و مزرعه دار به افراد مشهور می رسد، جامعه را با گرانی ها و بحران هایی نظیر بالا رفتن قیمت مرغ روبرو می نماید.

چرا اسم فرهاد مجیدی مطرح شد؟

احمد امیرآبادی فراهانی، در مصاحبه با خبرنگار ایران ورزشی دلیل نام بردن از فرهاد مجیدی را در عین حال که افراد زیادی از چهره های سرشناس هستند که ارز دولتی دریافت می نمایند، اینطور بیان می نماید: بنده درباره ایشان استعلام کردم و پاسخ استعلام را که دریافت کردم، از ایشان نام بردم. حرف بنده این است که دلار 4200 تومانی در کشور موجب مفسده شده است. حتماً باید دولت و مجلس برای این موضوع فکری نمایند. ورزشکاران و افراد معروف سیاسی همه باید مراقبت کنیم که کار خودمان را انجام دهیم. کسانی که محبوبیت پیدا نموده اند باید به کار خودشان برسند. این افراد از امکانات این کشور استفاده نموده اند و خودشان را به اینجا رسانده اند. نباید به خاطر معروفیت شان به دیگران لطمه وارد نمایند.

او می گوید: مردم باید بدانند که وقتی من به عنوان نماینده مجلس چندین بار پیشنهاد می دهم که به جای تخصیص ارز دولتی، کالابرگ به دست مردم برسد، چرا این اتفاق نمی افتد؟ اگر این ارز 4200 تومانی به نهاد های مرتبط داده گردد و نظارت دقیقی بر آن باشد، مشکلاتی مثل گرانی یا کمیابی بعضی کالا ها اتفاق نمی افتد. اگر این ارز دولتی به دست مرغدار رسیده بود، الان مرغ 40 هزار تومان نمی شد. صحبت بنده این است که ارز دولتی باید به دست اهلش برسد، نه چهره های معروف و مشهور.

درخواست پیگیری از سازمان بازرسی و دادستانی تهران

حالا که فرهاد مجیدی قصد شکایت از این نماینده مجلس را دارد چه سرانجامی در انتظار این ماجرا قرار گرفته است؟ آیا امیرآبادی می تواند با اسنادی که در اختیار دارد دادگاه را متقاعد کند که ادعایش درست بوده؟ آیا در صورت درست بودن ادعای او، مجیدی هم متخلف محسوب می گردد؟ در این بین تکلیف کسانی که با تخصیص ارز دولتی به او موافقت نموده اند، چه می گردد؟ احمد امیرآبادی فراهانی در پاسخ به این سؤالات می گوید: من همان روز هم گفتم که فرهاد مجیدی شکایت کند و دادگاه باقی موارد را معین می نماید. دادگاه این پرونده را به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع می دهد. اگر این هیأت تشخیص دهد که این موارد جزو وظایف نمایندگی ام بوده که این موضوع دیگر پیگیری نمی گردد، اما اگر این هیأت تشخیص دهد که پیگیری این مورد جزو وظایف نمایندگی من نبوده، آن وقت من اسنادم را به دادگاه ارائه می دهم.

او شرح می دهد: البته که به همین دلیل اسنادم را برای سازمان بازرسی و دادستانی تهران فرستاده ام تا به این موضوع رسیدگی گردد که چرا درخواست فرهاد مجیدی و امثال او در کمیته تخصیص ارز مطرح شده است؟ باید کسانی که دستور تخصیص این ارز را داده اند هم جوابگو باشند.

امیرآبادی درباره اینکه آیا ممکن است مجیدی متخلف شناخته گردد می گوید: این بستگی به تشخیص دادگاه و سازمان بازرسی دارد. ممکن است بگویند که او فقط مراجعه نماینده بوده و تخلف اصلی را کسانی مرتکب شده اند که با تخصیص ارز به او موافقت نموده اند.

توسل نمایندگان به نام فوتبال برای معروف شدن؟

بعد از ادعای این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، بسیاری از هواداران فرهاد مجیدی یا دیگر اهالی فوتبال، صحبت های این نماینده مجلس را استفاده از فوتبال برای برد رسانه ای بیشتر یا شناخته تر شدن می دانستند. این موضوعی است که خیلی از کاربران فضای مجازی در قالب نظر هایی زیر توییت احمد امیرآبادی فراهانی مطرح کردند. او، اما درباره این اظهارنظر ها می گوید: برای من مهم این است که کاری که می کنم به نفع مردم باشد. افرادی مثل من که تا کنون 3 دوره رأی اول حوزه انتخابی اش بوده است، چه نیازی به معروف شدن دارد؟ من نماینده ملت هستم. مگر فرهاد مجیدی هم نماینده ملت است؟ نه مجیدی می خواهد از کنار من به شهرت برسد و نه من می خواهم به وسیله او شناخته شوم. اگر او زحمت کشیده و در عرصه فوتبال پیروز شده است، ما هم از این طرف با مردم بودیم و مردم به ما رأی داده اند. به طور کلی معتقدم که طرح این مسأله قشنگ نیست. ضمن اینکه وقتی مشهور می شویم نباید از اینکه زیر ذره بین قرار می گیریم ناراحت شویم.

منبع:ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1342

به "فرهاد مجیدی و گرانی مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی و گرانی مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید