ناامن ترین کلمات عبور در انگلیس اعلام شد

ستاد ارتباطات دولت انگلیس فهرستی از کلمات عبور ناایمن در فضای مجازی که استفاده از آنها می تواند امنیت و حریم شخصی کاربران را به طور جدی به خطر بیندازد، گفت.

ناامن ترین کلمات عبور در انگلیس اعلام شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، ستاد ارتباطات دولت انگلیس با صدور اطلاعیه ای به کاربران اینترنت در انگلیس هشدار داد که استفاده از کلماتی همچون لیورپول و سوپرمن به عنوان رمز عبور رایانه ای می تواند افراد را به صورت جدی در معرض خطر هک شدن قرار دهد زیرا حدس زدن این کلمات توسط هکرها کار دشواری نیست.

این ستاد هشدار داده که کلمه عبور نزدیک به نیم میلیون نفر از افرادی که طی یک سال گذشته در انگلیس هک شده اند این دو کلمه بوده است. از سوی دیگر باید توجه داشت که هکرها کلمه های عبور هک شده را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و برای نفوذ به رایانه ها و سرویس های اینترنتی قبل از هر چیز کلمات عبور پرکاربرد را آزمایش می نمایند.

ستاد مذکور اعلام نموده که هنوز دو کلمه عبور 123456 و password در میان کاربران اینترنت بسیار پرکاربرد هستند و لازم است استفاده از این دو کلمه عبور برای حفظ امنیت کاربران کاهش یابد.

آنالیز های مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس در سال 2019 نشان می دهد در شرایطی که اکثر انگلیسی ها نگران این هستند که به یکی از قربانیان حملات سایبری مبدل شوند، در عمل تنها یک سوم آنها می دانند که چگونه باید از خودشان در برابر این حملات حفاظت نمایند. ضعف آموزش در حوزه امنیت سایبری یکی از مسائل اساسی در انگلیس محسوب می گردد.

https://uk.news.yahoo.com/revealed-passwords-putting-most-risk-230100192.html

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 آبان 1398 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 417

به "ناامن ترین کلمات عبور در انگلیس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناامن ترین کلمات عبور در انگلیس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید