ورود خانم ها به این مراکز زیبایی ممنوع! ، آمار تزریق ژل لب در آقایان؛ از هر 5 مشتری مراکز زیبایی 2 نفر مرد هستند ، محبوب ترین عمل های زیبایی بین مردان

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، دکتر علیرضا صابری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید: حدود 20 درصد عمل های زیبایی در ایران مربوط به مردها است.

ورود خانم ها به این مراکز زیبایی ممنوع! ، آمار تزریق ژل لب در آقایان؛ از هر 5 مشتری مراکز زیبایی 2 نفر مرد هستند ، محبوب ترین عمل های زیبایی بین مردان

خبرنگاران آنلاین - پروانه بندپی: آمار جراحی های پلاستیک و خدمات زیبایی در ایران طی سال های اخیر نه تنها کاهش پیدا ننموده، بلکه هم سن آن پایین تر آمده و هم بازار آن که قبلا بیشتر در اختیار زنان بود، مورد اقبال چشمگیر مردان نیز قرار گرفته است.

آمارهای غیر رسمی نشان می دهد که گرایش مردها به انجام جراحی های زیبایی به خصوص جراحی بینی طی سال های اخیر 10 برابر شده است. نه تنها جراحی بینی، بلکه خدمات زیباییِ ساده تر و دم دست تر مثل بوتاکس، تزریق فیلر، تزریق چربی برای برجسته کردن گونه ها، لیزر پوست، لیزر مو، برداشت خال و زگیل، پاکسازی پوست و کاشت مو نیز در مردهای ایرانی افزایش چشمگیری پیدا نموده است. این را هم فعالان حوزه تایید می نمایند و هم مشاهدات میدانی در مراکز و کلینیک های زیبایی نشان می دهد.

تقریبا از هر 5 نفر که برای انجام کارهای زیبایی به این مراکز مراجعه می نمایند، 2 نفر آقا هستند. بعضی از کلینیک های زیبایی نیز ویژه آقایان هستند و تنها خدمات زیبایی مردها را انجام می دهند. در خیابان و مترو و اتوبوس و تاکسی هم می توان مردان جوانِ زیر 40 سالِ زیادی را دید که آثار انجام خدمات زیبایی در چهره آنها نمایان است؛ از جراحی بینی گرفته تا لیزر خط ریش و زاویه سازی فک و برجسته سازی گونه ها.

باز شدن پای آقایان به مراکز زیبایی ؛ از زاویه سازی فک تا تزریق ژل لب

تا چند سال پیش، زنان بازار جراحی های زیبایی و خدمات زیبایی را در ایران قبضه نموده بودند و برای آقایان افت داشت که حتی برای جراحی بینی خود اقدام نمایند. حالا اما تقریبا بیشتر خدمات زیبایی بین زنان و مردان مشترک است و مردها نسبت به قبل، توجه بسیار بیشتری به زیبایی صورت و بدن خود دارند.

متصدی یکی از مراکز زیبایی واقع در شمال تهران به خبرنگاران می گوید: مراجعه آقایان به این مرکز بیشتر برای کاشت مو، بوتاکس، کاشت ریش و سبیل و زاویه صورت به خصوص زاویه فک است.

او می گوید: گرایش آقایان به بوتاکس در سال های اخیر خیلی زیاد شده و تفاوتی با آمار خانم ها ندارد اما مراجعه آنها برای زاویه سازی صورت به خصوص زاویه فک اگر به مقدار خانم ها نباشد، کمتر از آنان نیست. بیشتر این افراد هم زیر 45 سال دارند.

او ادامه می دهد: آقایان برای تزریق ژل لب هم مراجعه می نمایند اما آمارش در مقایسه با خانم ها به مراتب کمتر است.

یکی دیگر از کلینیک های تخصصی زیبایی که در شرق تهران فعال است، می گوید: مراجعین مرد به این کلینیک بیشتر برای بوتاکس، تزریق فیلر، انجام لیزر و زاویه سازی فک مراجعه می نمایند.

یکی از کلینیک های زیبایی واقع در غرب تهران هم به خبرنگاران می گوید: مراجعه آقایان به این مرکز بیشتر برای بوتاکس و برداشتن زگیل تناسلی است. البته برداشتن زگیل، درمانی حساب می گردد و جزو خدمات زیبایی نیست اما آمار بالایی دارد. عجیب ترین و البته کم هوادارترین مراجعه آقایان هم برای تزریق ژل لب است؛ شاید در طول سال فقط 2 مورد مراجعه آقا برای این کار داشته باشیم. دلیلش هم این است که منطقه ما کشش این نوع خدمات زیبایی برای آقایان را ندارد.

پرهوادارترین عمل های زیبایی بین آقایان | 20 درصد عمل های زیبایی در ایران مربوط به مردهاست

اگرچه آماری رسمی از تعداد دقیق مردانی که برای زیباتر شدن عمل جراحی انجام می دهند در دسترس نیست، اما بعضی آمارهای غیررسمی می گویند که جراحی زیبایی مردان در ایران طی 5 سال اخیر 10 برابر شده است. نظرسنجی ها از مطب های جراحان زیبایی و نیز مشاهدات میدانی نشان می دهد که تقریبا از هر 5 نفری که برای جراحی بینی به پزشک مراجعه می نمایند، دست کم 2 نفر آقا هستند. در زمینه جراحی غیر پلاستیک هم آمار مراجعه مردها به کلینیک ها و مراکز زیبایی افزایش چشمگیری پیدا نموده است.

دکتر علیرضا صابری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در تبادل نظر با خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که مردها در ایران چند درصد از جامعه آماری ِ جراحی های زیبایی را تشکیل می دهند و بیشتر سمت کدام عمل ها می روند، شرح می دهد: حدود 20 درصد عمل های زیبایی در ایران مربوط به مردها است.

به گفته دکتر صابری، گرایش بیشتر مردها به عمل زیبایی صورت مثل لیفت صورت و لیفت پیشانی است و جراحی بینی و بعد از آن ژِنیکوماستی است. ژنیکوماستی، یک بیماری رایج در مردان است که با بزرگ شدن بافت سینه همراه است.

دکتر صابری می گوید: یک سری عمل های زیبایی هم هست که بیشتر بین زنان مورد توجه است مثل پیکرتراشی که تعدادی محدودی از مردها هم سمتش می روند. مثلا فقط حدود 5 درصد آقایان عمل پیکرتراشی انجام می دهند و 95 درصد این عمل مربوط به زنان است. پیکرتراشی روشی است که با حذف چربی های اضافی و از بین بردن افتادگی پوستِ نواحی مختلف بدن مثل شکم، صورت، غبغب، بازو، ران، باسن و سینه به زیبا شدن فرم بدن یاری می نماید.

به گفته دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، غیر از جراحی پلاستیک، بوتاکس هم بین مردها خیلی شایع شده و بیشتر برای پیشگیری از پیری پوست است و خیلی وقت ها هم ضروری است و زنانه و مردانه هم ندارد.

گروه سنی مردان متقاضیِ عمل های زیبایی

این فوق تخصص جراحی پلاستیک درباره گروه سنی متقاضیان عمل های زیبایی در کشور می گوید: بیشتر مراجعین برای عمل زیبایی زیر 30 سال دارند ولی متاسفانه در افراد زیر 20 سال هم رو به افزایش است.

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با بیان این که افراد زیر 20 سال، بیشتر برای عمل های زیبایی بینی مراجعه می نمایند، می گوید: البته پسرها بالای 18 سال و دخترها بالای 16 سالگی می توانند عمل زیبایی انجام دهند و مسئله ای نیست اما بهتر است که در این سن به فکر تحصیل خود باشند تا عمل زیبایی.

به گفته این جراح زیبایی، مناسب ترین سن عمل بینی، بعد از 17 سالگی است و زیر این سن جز در موارد ویژه با بدشکلیِ شدید بینی، بهتر است انجام نگردد.

بالاترین گروه سنی که عمل زیبایی انجام می دهند

دکتر صابری درباره بالاترین گروه سنی که عمل زیبایی انجام می دهند و نوع عمل های این افراد می گوید: افراد 50 تا 60 ساله طیفی از مراجعین عمل های زیبایی را تشکیل می دهند که بیشتر به عمل های جوان سازی صورت تمایل دارند. عمل هایی مثل لیفت ابروها و پیشانی، زیباسازی پلک ها، برطرف افتادگی پلک ها یا همان بلفاروپلاستی، لیفت صورت و گردن، و تزریق بوتاکس و فیلر و چربی. اینها بین مردان و زنان یکسان است.

ایران در عمل های زیبایی کجای جدول است؟

جراحی ها و خدمات زیبایی فقط مختص ایران نیست. آمارهای جهانی می گویند بالاترین مقدار عمل های زیبایی به ترتیب مربوط به کشورهای آمریکا، برزیل، کره جنوبی و هند است و ایران در این آمار، رتبه بیستم را به خود اختصاص داده است. البته ایران سال 2020 در عمل جراحی بینی، رتبه اول را داشت. این گزارش، نتیجه تازه ترین آنالیز جهانی انجمن بین المللی جراحی زیبایی پلاستیک است که مربوط به سال 2021 بوده و بهار سال جاری منتشر شد.

محبوب ترین جراحی ها برای زنان در جهان افزایش حجم سینه، لیپوساکشن، جراحی پلک که بیشتر در میان زنان مسن هوادار دارد و هستند. پرهوادارترین جراحی ها در بین مردان هم جراحی پلک، رینوپلاستی (جراحی بینی)، لیپوساکشن و ترمیم مو است.

در آمریکا و برزیل عمل زیبایی پروتز سینه تقاضای بالایی دارد، مردم آسیای شرق به خصوص کره جنوبی علاقه زیادی به جراحی پلک دارند. چراکه تمایل دارند چشم هایی شبیه چشم های غربی ها داشته باشند. جراحی بینی و لیپوساکشن در رتبه های بعدی جراحی های زیبایی در این کشور قرار دارند.

در میان هندی ها و ایرانی ها هم جراحی بینی، بیشترین مقدار عمل های جراحی زیبایی را به خود اختصاص داده است. و البته عمل ها و خدمات زیبایی دیگر را هم نمی گردد ندیده گرفت.

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درباره رتبه جهانی ایران در عمل های زیبایی به خبرنگاران می گوید: ما در هیچ زمینه ای آمار دقیق نداریم. ولی در ایران نسبت به بقیه کشورها به خصوص کشورهای اروپایی، آمار عمل های زیبایی بیشتر از حد معمول است و دلایلش هم مسائل فرهنگی، تبلیغات گول زننده و ... است. این موضوع باعث شده که عمل های زیبایی در ایران بیشتر از حد معمول انجام گردد. درضمن خیلی از مردم از نظر روحی و روانی شرایط خوبی ندارند و زیر فشارند و می خواهند با انجام یک کار مثل عمل زیبایی فقط حالشان خوب گردد.

عجیب ترین جراحی های زیبایی در جهان | از جراحی زبان مارمولکی تا گوش الاغی!

گاهی افراد برای بهبود حس اعتماد به نفس، برای زیباتر شدن، برای دور شدن از حس افسردگی و برای پر کردن بخشی از خلأهای درونی دست به انجام جراحی هایی می زنند که حال شان کمی بهتر گردد. اما بعضی از جراحی ها در جهان هستند که به عقل جن هم نمی رسد.

مثلا کوتاه کردن انگشتان پا، افزایش حجم سینه ها برای یک روز، تغییر شکل ناف، بزرگ کردن ماهیچه پشت ساق پا، تغییر خطوط کف دست، کاشت عضله، عمل ایجاد لبخند دائمی، جراحی زیبایی گوش شیطانی و گوش الاغی تنها بخشی از این جراحی های عجیب و غریب هستند که هواداران زیادی هم در جهان دارند.

بعضی افراد در جهان هستند که زبان خود را هم از تیغ جراحی بی نصیب نمی گذارند؛ آنها زبان خود را جراحی و آن را دو شاخه می نمایند که به زبان ماری یا زبان مارمولکی معروف است و ممکن است ما فقط در فیلم های هالیوودی دیده باشیم.

جراح زیبایی با بریدن و اضافه کردن بخش های جدیدی به زبان، شکل اصلی آن را تغییر می دهد یا طول زبان را بلندتر از حد معمول می نماید. این نوع خاص از جراحی زیبایی می تواند باعث از دست رفتن بخشی از چشایی انسان گردد اما این موضوع از نظر کسانی که دوست دارند پول خرج نمایند و فقط مورد توجه همه باشند، گویا اهمیتی ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2290

به "ورود خانم ها به این مراکز زیبایی ممنوع! ، آمار تزریق ژل لب در آقایان؛ از هر 5 مشتری مراکز زیبایی 2 نفر مرد هستند ، محبوب ترین عمل های زیبایی بین مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود خانم ها به این مراکز زیبایی ممنوع! ، آمار تزریق ژل لب در آقایان؛ از هر 5 مشتری مراکز زیبایی 2 نفر مرد هستند ، محبوب ترین عمل های زیبایی بین مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید