کارت بلیط مترو و اتوبوس خود را اینترنتی شارژ کنید ، تخفیف ویژه برای شهروندانی که کیف پول خود را فعال کنند

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از آغاز اجرای طرح کیف پول شهروندی در مرکز همزمان با سال تحصیلی نو خبر داد و گفت: هر شهروند با فعال کردن کیف پول در تلفن همراه خود، از 30 درصد تخفیف در ماه مهر برخوردار خواهد شد.

کارت بلیط مترو و اتوبوس خود را اینترنتی شارژ کنید ، تخفیف ویژه برای شهروندانی که کیف پول خود را فعال کنند

به گزارش خبرنگاران، سعید جهانی درباره آغاز فعالیت کیف پول شهروندی همزمان با آغاز سال تحصیلی شرح داد: در راستای اجرای طرح ABT که پیش از این وعده اجرای آن را داده بودیم، پرداخت از این پس مبتنی بر کیف پول شهروندی خواهد بود که فاز اول این طرح در مترو اجرایی می شود.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران با بیان اینکه افراد می توانند از طریق اپلیکیشن موبایل کیف پول خود را شارژ کنند، یادآور شد: با اجرای این طرح دیگر نیاز به ایستادن در صف های طولانی برای شارژ کارت بلیت نیست و شهروندان پس از شارژ حساب خود در کیف پول شهروندی می توانند از طریق QR کد پرداخت هزینه را در مترو انجام دهند.

او با تأکید بر اینکه این امکان فراهم شده که کارت به کیف پول متصل شود و در واقع شارژ کارت مبتنی بر شارژ کیف پول باشد، شرح داد: بر اساس مصوبه جلسه یکصد و هفتاد و هشتم شورای اسلامی شهر تهران، هر شهروند با فعال کردن کیف پول در تلفن همراه خود، از 30 درصد تخفیف در ماه مهر برخوردار خواهد شد؛ پیش از این تخفیف استفاده از کیف پول 10 درصد معین شده بود که با مصوبه شورا به 30 درصد در ماه اول رسید.

جهانی با اعلام اینکه طرح ABT از ابتدای مهرماه در تهران عملیاتی می شود، گفت: در مرحله نخست در مترو و خطوط بی آرتی، شهروندان می توانند از طریق کیف پول شهروندی حساب کارت بلیت خود را شارژ و مبالغ را پرداخت کنند.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران با بیان اینکه اطلاع رسانی در سطح شهر در خصوص نحوه دریافت اپلیکیشن کیف پول شهروندی در روزهای پیش رو انجام خواهد شد، گفت: شهروندان می توانند با نصب اپلیکیشن از ابتدای مهرماه سطح جدیدی از خدمات رسانی را تجربه کنند.

وی با تأکید بر اینکه کیف پول شهروندی سقف نامعتبر است، یادآور شد: با اجرای این طرح علاوه بر حذف سقف اعتباری، در صورت مفقودی کارت بلیت امکان بازگشت اعتبار با ساز و کارهای پیش بینی شده در اپلیکیشن وجود دارد و از طرفی دیگر استفاده از کیف پول شهروندی در چندین نقطه که به تدریج تحت پوشش طرح ABT قرار می گیرند، امکان پذیر می شود.

جهانی اعلام کرد: این امکان وجود دارد که در صورت مفقود شدن کارت بلیت و جلوگیری از سوء استفاده سایر افراد از کارت مفقودی، شهروندان به راحتی با مراجعه به حساب کاربری خود، کارت را باطل کنند.

بنابر اعلام شهردار تهران، ارائه 18 خدمت در مراکز خدماتی شهرداری از جمله مترو، بی آرتی، اتوبوس های خصوصی و ملکی، فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار و اماکن ورزشی به تدریج تحت پوشش طرح کیف پول شهروندی قرار خواهند گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1402 بروزرسانی: 31 شهریور 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2294

به "کارت بلیط مترو و اتوبوس خود را اینترنتی شارژ کنید ، تخفیف ویژه برای شهروندانی که کیف پول خود را فعال کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت بلیط مترو و اتوبوس خود را اینترنتی شارژ کنید ، تخفیف ویژه برای شهروندانی که کیف پول خود را فعال کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید