کشف شکارچیان باستانی حیرت انگیز 1.6 میلیارد ساله ، اولین شکارچیان زمین

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، همشهری آنلاین نوشت: ردپای مولکول های یافت شده در سنگ های باستانی، زیست بوم وحشی زندگی اولیه در زمین را نشان می دهد که نزدیک به یک میلیارد سال در اقیانوس های دنیا شکار و رشد نموده است.

کشف شکارچیان باستانی حیرت انگیز 1.6 میلیارد ساله ، اولین شکارچیان زمین

این موجودات شبیه هیچ چیز زنده امروزی نبودند. کاشفان آن ها، به رهبری یوخن براکز و بنجامین نترشِیم از دانشگاه ملی استرالیا، آن ها را پروتوسترول بیوتا نامیده اند.

آن ها می توانند اولین شکارچیان زمین باشند. بعلاوه به نظر می رسد که آن ها اجداد تمام حیات یوکاریوتی روی زمین از جمله گیاهان، حیوانات و قارچ ها و البته ما هستند. نترشِیم می گوید: به نظر می رسد بقایای مولکولی پروتوسترول بیوتا که در سنگ های 1.6 میلیارد ساله کشف شده، قدیمی ترین بقایای دودمان خودمان باشد. آن ها حتی قبل از آخرین جد مشترک یوکاریوتی (1.2 میلیارد سال پیش) می زیسته اند. این موجودات باستانی در زیست بوم های دریایی در سرتاسر دنیا فراوان بودند و احتمالا زیست بوم ها را در بیشتر تاریخ زمین شکل داده اند.

از آنجایی که حیات یوکاریوتی (موجوداتی که سلول های آن ها دارای هسته است) امروزه بسیار غالب است، دانشمندان فکر می نمایند که باید بیش از یک میلیارد سال پیش ظهور نموده باشد. دیرین زیست شناسان برای مدت طولانی در پی این یوکاریوت های اولیه بودند، اما شناسایی موجودات باستانی بسیار چالش برانگیز است. از آن جایی که بیش از یک میلیارد سال از زندگی آنها می گذرد، هر گونه اثری که ممکن است از خود بر جای گذاشته باشند، احتمالا به شدت تخریب شده و تشخیص مطمئن آن سخت است.

این کشف با تجزیه و تحلیل سنگ های آبراه های سراسر دنیا انجام شد که قدیمی ترین آن ها مربوط به سازند نهر بارنی در استرالیا بود که قدمت آن به 1.64 میلیارد سال پیش می رسد.

آن ها به طور خاص در پی استروئیدها بودند، نشانگر زیستی یوکاریوت های اولیه که برای اولین بار به وسیله کنراد بلوخ، بیوشیمیدان برنده جایزه نوبل در سال 1994 پیش بینی شد. چرا که تقریبا همه یوکاریوت ها می توانند استروئیدهایی مانند کلسترول را سنتز نمایند.

براکز شرح می دهد: ما ترکیبی از تکنیک ها را به کار بردیم تا ابتدا استروئیدهای مدرن مختلف را به معادل فسیل شده شان تبدیل کنیم؛ در غیر این صورت، حتی نمی دانستیم در پی چه چیزی بگردیم.

محققان بر این باورند که ارگانیسم های پروتوسترول بیوتا بزرگ تر و پیچیده تر از باکتری ها بودند و به عنوان زنجیره بعدی در شبکه غذایی روی آن ها رشد می کردند. احتمالا آن ها اولین شکارچیان روی زمین بوده اند که باکتری ها را شکار می کردند و می بلعیدند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 2257

به "کشف شکارچیان باستانی حیرت انگیز 1.6 میلیارد ساله ، اولین شکارچیان زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شکارچیان باستانی حیرت انگیز 1.6 میلیارد ساله ، اولین شکارچیان زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید