ادویه ای که هضم غذا را آسان می نماید

به گزارش کاشیا، بهداشت نیوز/ آویشن ، نوعی از خانواده نعناع است و در نگاه اول جز نقش تقویت نماینده طعم نقش دیگری در غذا ندارد. این گیاه درواقع درختچه ای است با گل های کوچک بنفش و برگ هایی که در اطراف شاخه ها هستند و در آب و هوای گرم رشد می نمایند.تهیه این نوع گیاه بسیار آسان است. شما می توانید آن را در فروشگاه های گیاهی ، فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید ، حتی اگر یک باغ داشته باشید می توانید خودتان آنرا پرورش دهید زیرا نیازی به مراقبت های خاص برای رشد ندارد.

ادویه ای که هضم غذا را آسان می نماید

اگر این گیاه به عنوان ادویه ای برای تهیه طعم و عطر سوپ ها ، کرم ها و حتی گوشت های فصلی مورد استفاده قرار می گیرد ، می توانید از خواص غذایی آن بسیار بیشتر بهره ببرید.

1.این گیاه یک درمان طبیعی برای بسیاری از بیماری ها است.

فواید متعدد آویشن ، آن را به یک گیاه بسیار مناسب برای اهداف مختلف تبدیل می نماید.خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده آویشن آن را به یک درمان موثر آکنه تبدیل می نماید. دلیل این امر آن است که باعث از بین بردن باکتری هایی می شوند که مسبب ایجاد مسائل پوستی هستند.

این گیاه یک ضد عفونی کننده عالی است که میکروارگانیسم های ایجاد کننده عفونت را از بین می برد. بنابراین ، برای افراد مبتلا به فارنژیت و یا التهاب گلو توصیه می گردد.

همچنین روغن آویشن برای درمان قارچ های پوستی به خصوص در دست و پا مفید است. برای استفاده از آن،دست ها و پاها را در محلول آب و چند قطره روغن آویشن فرو ببرید. سپس ، حداقل 20 دقیقه آنها را در آب نگه دارید. علاوه بر این ، این یک درمان عالی برای کم خونی است زیرا حاوی آهن است. همچنین هضم غذا را تسهیل می نماید زیرا از بروز اسپاسم معده و همچنین تجمع گازهایی که منجر به درد می شوند جلوگیری می نماید. برای بهره مندی از این مزایا ، چای آویشن بنوشید.

آویشن یک درمان عالی برای درمان علائم چرخه قاعدگی شما است. این امر به این دلیل است که باعث کاهش درد قاعدگی و بقیه علائمی که با آن همراه است مانند سردرد ، درد بدن و احتباس مایعات است.

2. آویشن یک قارچ کش طبیعی است

از جمله فواید بسیاری از آویشن ، قارچ کش بودن طبیعی است که به کاهش آفات و بیماری ها یاری می نماید.این گیاه دارای یک عمل ضد عفونی کننده قارچی ، حشره کشی است.علاوه بر این ، زنبورها را جذب خود می نماید. ضمناً آویشن قرمز یک عمل درمانی و پیشگیرانه بر روی محصولات زراعی تحت تأثیر قارچ ها و باکتری ها دارد. به راحتی آن را در مناطق آسیب دیده بپاشید.

در مرحله پس از برداشت محصولات ،گیاه آویشن عمر میوه و سبزیجات را افزایش می دهد. فعالیت یونی عصاره به آن اجازه می دهد تا به دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ نموده و سپس آنها را بدون تأثیر گیاهان از بین ببرد.

منبع: همگردی
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1032

به "ادویه ای که هضم غذا را آسان می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادویه ای که هضم غذا را آسان می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید