ایرانی ها در استان های مختلف برای خرید خانه چند سال باید پس انداز نمایند؟

به گزارش کاشیا، خبرنگاران: درجه سختی خانه دار شدن و تامین مسکن در نقاط مختلف کشور با به روزرسانی دو شاخص مالی بازار ملک، معین شد.

ایرانی ها در استان های مختلف برای خرید خانه چند سال باید پس انداز نمایند؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش کاشیا آنالیز ها درباره فاصله زمانی خانوارهای ایرانی تا کلید مسکن (صاحب خانه شدن) و همچنین فشار اجاره بها در سبد معیشت مستاجرها نشان می دهد: دو سال پپایی رشد شدید قیمت مسکن و اجاره بها در غالب شهرها سبب شده است شرایط دسترسی به مسکن شرایط غیرعادی پیدا کند. در کل کشور - با احتساب میانگین قیمت خانه و درآمد سالانه در سال 98 - شاخص طول انتظار برای صاحب خانه شدن به 8/ 22 سال رسیده است. مفهوم این شاخص آن است که هر خانوار ایرانی با لحاظ نرخ متعارف پس انداز که حدود 30 درصد درآمد است، می تواند پس از حداقل 22 سال، صاحب یک واحد مسکونی 100 مترمربعی گردد. البته این شاخص با فرض ثابت ماندن قیمت مسکن یا برابری میزان افزایش دستمزدها با تورم سالانه مسکن محاسبه شده است. اما مطابق فرایند گذشته، معمولا به دلیل غفلت سیاست گذار از تعدیل به موقع توان خرید مسکن، این شاخص همیشه افزایش یافته است. در بازار اجاره نشین ها نیز به طور میانگین 27 درصد از مخارج ماهانه مستاجر ها برای اجاره بها هزینه می گردد. ماراتن خانه دار شدن در تهران، نیم قرن طول می کشد. فاصله ایرانی ها تا کلید مسکن در 31 استان، تصویر شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1037

به "ایرانی ها در استان های مختلف برای خرید خانه چند سال باید پس انداز نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها در استان های مختلف برای خرید خانه چند سال باید پس انداز نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید